Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Форма навчання як категорія дидактики.

0

Навчання як процес цілеспрямованої передачі і засвоєння знань можна здійснювати в різних формах. Категорія “форма навчання” належить до основних у дидактиці.
Під формою розуміють спосіб існування і зовнішнього виразу змісту певного явища, а також внутрішню організацію цього змісту.
Форми навчання відображають зовнішню сторону організації навчального процесу, а методи навчання – його внутрішню змістовно-процесуальну сторону.
Методи і форми навчання взаємопов’язані: методи реалізуються в формах навчання; форми забезпечують організацію та функції існування методів.
Форма навчання охоплює систему елементів та стійких зв’язків між ними. До загальних структурних елементів форм навчання відносяться навчально-виховна мета, характер роботи вчителя та учнів, кількість учнів, тривалість, місце навчання, а також порядок його здійснення.
Важливим компонентом системи навчання є навчальне заняття. Навчальне заняття – це обмежена в часі, здійснювана в певному місці з певною групою учнів ланка навчального процесу, в межах якої досягається завершена, але часткова дидактична мета.
Можливі різні форми, тобто способи організації занять.

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід