Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


ТЕСТ — ФОРМА НАВЧАННЯ, КОНТРОЛЮ ТА ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ

0

Слово «тест» прийшло із старофранцузької мови. Воно означає невеличку посудину з випаленої глини, що використовувалась алхіміками. У сучасній українській мові слово «тест» означає «проба», «іспит», «перевірка» і вживається (в основному) в галузях психології, педагогіки, медицини. У практиці тестування розрізняють психологічні й педагогічні тести.
Педагогічний тест — це система завдань специфічної форми, визначеного змісту, зростаючої трудності, яка дозволяє якісно оцінити структуру та виміряти рівень знань, вмінь і навичок. У США створено понад 2500 тестових центрів, а розробка одного тесту коштує майже 200 тис. доларів.
Як зазначає Стоун, найчастіше викладачі ставляться до тестів упереджено: «Розмовляючи з вчителями, я інколи переконувався, що вони ставляться до об’єктивних тестів упереджено. Я вважаю, що ця упередженість спричинена відсутністю знань про ці тести, уявленням про них як про такі, що оцінюють низький рівень знань, головним чином механічне заучування.
Основне правило: спочатку думай сам, а вже потім когось тестуй. Н.М. Олійником рекомендовано такий порядок розробки тестів:
1. Структурування навчального матеріалу. Приступаючи до складання тестів, насамперед необхідно встановити, що значить знати предмет. Коли дисципліна складається з кількох розділів, то у визначення поняття знання предмета має включатися і знання окремих його розділів.
2...

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід