Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


ВИХОВНА ФУНКЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ

0

Центральною проблемою будь-якого навчання, а економічного особливо, можна вважати відповідь на питання: як зробити духовно-моральні сили учня підґрунтям і спонукою до саморозвитку та самоосвіти.
Головною складністю педагогічної діяльності є те, що її ОБ’ЄКТ (учень) являє собою СУБ’ЄКТА спілкування, пізнання та праці. Його (цей об’єкт) можна розвити, перетворити, тільки не вбиваючи в ньому творчу особистість.
Психологія вчителя та психологія людського спілкування поєднуються в проблемі педагогічного спілкування. В концепції виховання як діалогу вчителя та учня педагогічне спілкування є наріжним каменем для аналізу найважливіших питань педагогіки. Очевидно, що в курсі «Педагогіка та психологія» Ви вже вивчили методи переконування учнів; логіку доказів; види навіювання та умови їх ефективності; взаємозв’язок переконування та навіювання тощо.
Нині фахівці звертають увагу на руйнівний процес «вимивання» виховання з освітніх систем. У наш час уже подолано примат класових цінностей та відновлюється статус загальнолюдських цінностей. Проте, якщо у людини немає жодної ієрархії цінностей, вона стає інфантильною, навіть дебільною. Але парадокс виховання полягає в тому, що ЗЛО, аморальність легше засвоюються на рівні свідомості, а моральність, духовність — на рівні підсвідомості — тонкої душевної організації, яка не піддається безпосередньо логіці переконувань. Чи не тому «поганий приклад є заразливим»?

Автор: 

Інтернет

Джерело: 

Інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід