Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Розкриття творчої особистості дитини на заняттях гуртка « Лялькового театру»

0

Розкриття творчої особистості дитини на заняттях
гуртка « Лялькового театру»
Театр – багатогранний світ який поєднує в собі безліч мистецьких напрямків. Виховання дітей засобами театрального мистецтва передбачає цілий комплекс навчальних дисциплін, що розв’язують ряд творчих завдань: виховання художньої уяви, творчої ініціативи, емоційної гнучкості, культури мови, естетичних смаків та оцінок.
Найпершим і найближчим до дитини – є ляльковий театр, бо лялька знаходиться поруч з дитиною з перших днів її життя,вона росте і розвивається разом з дитиною, стає її найкращим другом. Через гру з лялькою дитина передає свої емоції, довіряє їй свої таємниці, та позбувається страхів.

Ляльковий театр – це мистецтво. Як і кожен з його видів, він є універсальним засобом розвитку емоційної сфери, образного мислення, естетичної свідомості та творчих здібностей особистості.

Ляльковий театр працює у кількох напрямках:
- систематичне розширення знань про види мистецтва взагалі і ляльковий театр зокрема;
- підготовка учнів до сприйняття конкретної вистави;
- акторська майстерність;
- сценічна мова;
- сценічний рух та пластика;
- самостійна діяльність гуртківців у створенні лялькових вистав;
- початкові навички розробки та написання сценарію;
- виготовлення ляльок та декорацій;
- вокальні заняття.

Виховання творчої особистості, здатної до самореалізації, яка легко адаптується в умовах швидких змін суспільного життя, зорієнтована на загальнолюдські цінності, має систему особистісних цінностей – це задача з якою допомагають впоратись гуртки театрального мистецтва. Адже в кожній дитині природою закладений певний творчий потенціал. «Кожна дитина – талановита!» цей девіз повинен звучати у серці кожного сучасного педагога. Дитина багатогранна у своєму творчому потенціалі, вона - творець різних, у тому числі естетичних цінностей, якщо ми будемо прислухатися до неї, направляти,підтримувати, розвивати тоді зможемо виховати творчу та мислячу сучасну особистість. Важливою умовою розвитку особистості є залучення її до діяльності. У творчій діяльності школяр набуває художньо-творчих здібностей: спостережливості, репродуктивної уяви, фантазії, уміння аналізувати, порівнювати. Підготовка і показ лялькової вистави — це творча діяльність, це інтегроване заняття, воно синтезує різноманітні знання та вміння дітей, сприяє розвитку творчих здібностей.
В початкових класах ляльковий театр має переваги над інсценізацією, декламуванням і т. ін. Саме тут мають змогу розкриватися здібності дітей, особливо сором'язливих, певною мірою закомплексованих. Звикаючи до участі у виставі за ширмою (де дитину не бачать), вона легко набуває впевненості у своїх силах, вільно виступає перед однолітками, стає активнішою на уроках, підвищується її соціальна активність. Поступово виводячи дитину із лялькою в руках на сцену у відкритих прийомах ми надаємо їй можливість відчути себе впевнено та розкуто завдяки казковому перевтіленню у свого героя, бо гра – це найприродніше середовище дитини. У грі на сцені, дитина заглиблюючись у дію забуває про глядача і починає відчувати легкість і впевненість у собі. Запам’ятовуючі ці позитивні відчуття вона прагне закріпити свій успіх, та вже сміливіше виходить на сцену, та активно приймає участь у публічних виступах різного направлення.
Оскільки у 1-2 класі у дітей ще недостатньо розвинене мовлення, дикція, чітка артикуляція, виразність та сила голосу, на кожному занятті гуртка, роботі над п’єсою передує мовна розминка. Вона має на меті підготувати мовний апарат до роботи. Мовна розминка включає вправи на розвиток дихання, чіткої дикції, артикуляційні вправи, скоромовки і т. д. Строїти ці заняття краще на матеріалі з яким діти зможуть виступати, використовувати його в роботі над етюдами в парах та групах.
В учнів початкових класів продовжує формуватися опорно-руховий апарат, слабо розвинені м’язи рук. Тому підбираючи п’єсу, керівник має передбачити, як довго дитина буде тримати ляльку, якою буде лялька (чи не заважка для дитини), чи зручно гуртківцю буде знаходитись за ширмою. Тренінги з ляльками також сприяють розвитку моторики та координації. Всі тренінги краще проводити під музику, це надає позитивного настрою і покращую самопочуття дитини,а також розвиває відчуття ритму та пластику.
Театральні ігри та вправи – допомагають дитині розкрити свій творчий потенціал,навчитись спілкуватись з партнером, позбутись внутрішньої невпевненості. Вони сприяють розвитку творчої уяви та фантазії, допомагають позбутися внутрішньої невпевненості та скутості. Вправи на усунення м’язових затискань дають змогу дитині почувати себе більш впевнено на публічних виступах, контролювати себе та свої емоції. М’язова свобода та увага тісно пов’язані між собою, коли дитина навчиться контролювати своє тіло, то зможе сконцентрувати свою увагу на конкретній дії, та при цьому буде відчувати себе абсолютно упевнено та психологічно комфортно.
Підготовка лялькових вистав сприяє розвиткові всебічних знань, умінь та творчості школярів. Діти,готуючись до лялькової вистави, випробовують себе як актори,їх діяльність — це нові відкриття для себе: перевтілення на сцені,розуміння авторського задуму, виявлення свого ставлення до зображуваного. На заняттях з акторської майстерності велику увагу треба приділяти вправам на пам'ять фізичної дії, на точність зображення завдяки фізичним рухам та емоційному стану ці вправи допомагають розвинути пам'ять та спостережливість дитини. Етюди на запропоновані обставини надають можливість перевтілитись в різні образи та відчути легкість взаємин між партнерами на сцені і цю легкість переносити на взаємини з оточуючими в житті. Заняття в гуртках естетичного виховання дозволяє всебічно розвинути та розкрити таланти дитини, яку без перебільшення назвуть – «обдарована дитина»! Бажаємо вам успіхів на цьому цікавому шляху розвитку талановитої дитини.

Актриса вищої категорії – керівник театральної студії центру позашкільної роботи НВО №28
М.Дніпропетровськ
Чурай В.В.

Автор: 

Чурай Вікторія Валеріївна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід