Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


« Ми маленькі діти на великій планеті Земля» (для дітей старшої групи з екологічного виховання та елементами дослідницької діяльності)

0

Конспект заняття на тему:
« Ми маленькі діти на великій планеті Земля» (для дітей старшої групи з екологічного виховання та елементами дослідницької діяльності)

Бородянський ДНЗ «Колосочок» вихователь- методист Хорошилова Л.М.

Програмовий зміст:
дати дітям уявлення про Землю, як планету; навчати виділяти звук на початку слова, придумувати слова на заданий звук, складати речення за даною схемою. Уточнити знання дітей про лічбу, число і цифри від 1 до 5, рахунок в межах 5, утворювати рівність і нерівність шляхом збільшення або зменшення однієї з множин на один елемент; формувати вміння у розрізненні і називанні геометричних фігур за характерними ознаками, порівнювати форму предмета з геометричними фігурами. Продовжувати формувати вміння слухати вказівки вихователя, діяти відповідно до них, орієнтуватись на аркуші паперу та формувати елементи екологічного світорозуміння та дослідницької діяльності. Вдосконалювати вміння працювати з пластиліном, передаючи форму, пропорцію, характерні особливості їжачка, закріпити раніше набуті прийоми ліплення. Активізувати словник дітей словами: планета Земля, глобус, дослід, океан, гори. Виховувати бажання пізнавати нове, естетично сприймати навколишню дійсність.

Матеріал та обладнання:
схема для побудови речень, пластилін, пісок,соняшникове насіння, обруч зі стрічками, демонстраційна дошка, музичний супровід, вологі серветки, глобус, цифри від 1 до 5, предметні картинки, геометричні фігури.

Хід заняття:
Під музичний супровід діти заходять до зали.
Привітання:
Я всміхаюсь сонечку , здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці хай вона цвіте!
Я всміхаюсь дощику, лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся, зичу їм добра.
-Діти, відгадайте загадку:
Океани й континенти, гори й ліс, міста , поля. Це, малюк, твоя планета називається …(Земля).
-Діти, ми з вами живемо на планеті Земля. Це величезна куля. Її навіть руками не покажеш. А давайте побудемо чарівниками і зробимо її меншою, ось такою(зводимо руки перед собою). І ось, що у нас вийшло(вихователь показує глобус). Це макет нашої планети. Як він називається?
- Так, це глобус. Його дуже легко розглядати.
-Яку форму має глобус? (форму кулі, це наша планета у зменшеному вигляді).
Як ви думаєте, що позначено синім кольором?
-Так, це вода. Вона займає більшу частину нашої планети. Це моря, океани, озера, ріки.
-А що позначено іншими кольорами? (Суша).
-Що ми відносимо до суші?(Поля,степи, гори, міста, села).
Планета велична, багата на диво.
Усе на ній є, щоб нам жити щасливо.
А сонце ласкаве нас лагідним світлом,
Завжди зігріває і взимку, і влітку.
-Діти, обігріває і освітлює нашу Землю сонце. А давайте і ми станемо сонечками.
Психогімнастика:
Я-сонце. Я –маленьке сонце. Я прокидаюся рано вранці, вмиваюся, розчісую свої промінчики і піднімаюся високо над землею. В мене багато тепла і світла. Я лечу і дарую своє тепло всій землі.
-А що є у сонечка? (Промінчики)
-Давайте пограємо у гру з промінчиками.
Гра «Сонячні промінчики» (Діти ходять по колу під музику. Музика закінчується і діти підходять до круга на якому прикріплені стрічки жовтого та червоного кольору. Це промінчики. Діти скручують ці промінчики пальчиками і відпускають. Гра повторюється 2-3 рази.)
-Діти, сонечко хоче погратися з вами. Гра «Ти котись, веселий м’ячик» (Перед дітьми ребус із зображенням геометричних фігур. Діти називають геометричні фігури і обводять пальчиком, знаходять в навколишньому геометричні форми).
-Діти, а чим багата наша планета? (Широкими полями, зеленими лісами, безкраїми степами,
знаменитими людьми) .
Робота з демонстраційним та роздатковим матеріалом . (Цифри , нерівності).
Фізкультхвилинка
Все мені цікаво знати,
Вчаться як пташки літати,
Як чатує кіт на мишку,
Як тримає вершник віжки,
Як ідуть пастися гуси,
Як моїм живеться друзям
В нас без відкриттів ні дня
Всі допитливі як я.

Дослідницька діяльність
Дослід №1.
На столі стоїть один стаканчик із землею, другий з водою. Якого кольору земля?(Сіра). А тепер в неї добавимо водички, яким став колір землі?(Чорний). Земля змінила свій колір.
Дослід№2.
На столі стоїть стакан з водою. Добавляємо в нього трішки землі й розмішаємо паличкою. Земля розчинилася у воді і стала каламутною.
Висновок: земля змінює свій колір при взаємодії з водою й розчиняється у воді.
-Що росте в землі? (Рослини, дерева, кущі.)
-Чи можна пити брудну воду? Чому? (Там багато мікробів).
Піскова терапія.
Діти в коробці з піском шукають букви і на заданий звук називають слово.
-Діти,а слово земля на який звук починається? Чий це улюблений звук? (Комарика)
-Давайте наберемо повні легені повітря і «продзизчимо» ,як комарики.(з-з-з-з-з-з-з)
Чистомовка.
За-за –за у верби гнучка лоза.
Зе-зе-зе по дорозі жук повзе.
Зу-зу –зу прив’яжи мерщій козу.
Уз-уз-уз величезний в нас гарбуз.
Складання речень за схемою:
Настала осінь.
Небо вкрите хмарами.
Ідуть дощі.
Вітер гойдає дерева.
Тварини готуються до зими.
Пташки відлітають у теплі краї.
-Восени і тваринки готуються до зими. А ось хто до нас завітав?(Їжачок). Діти разом з вихователем розглядають їжачка. Вихователь пропонує зліпити їжачка з пластиліну, а голочки зробити з соняшникового насіння. Діти виконують завдання під тиху музику.
-Діти, а що любить збирать їжачок? ( Гриби)
-Які бувають гриби?(Отруйні та їстівні). Назвіть отруйні та їстівні гриби.(Відповіді дітей).
-Чому не можна збирати отруйні гриби?(Ними можна отруїтися).

Виготовлені їжачки діти ставлять на кленові листочки і виходять на середину зали.
-Діти, покажіть свої ручки, погладьте себе по ручках, по ніжках, по голівці. Посміхніться один одному, підморгніть. Ось, які ми гарні.

Автор: 

Хорошилова Людмила Миколаївна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...