Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


«Чудо-дерево розквітло в нашому садку» для дітей старшої групи ( з екологічного виховання, елементами ТРВЗ та безпеки життєдіяльності)

0

Конспект заняття на тему:
«Чудо-дерево розквітло в нашому садку» для дітей старшої групи ( з екологічного виховання, елементами ТРВЗ та безпеки життєдіяльності)

Бородянський ДНЗ «Колосочок» вихователь-методист Хорошилова Л.М.

Програмовий зміст:
дати уявлення дітям про те, що будь-яка річ має своє прзначення, а після того, як таке призначення втрачено, їй можна знайти нове застосування. Закріпити знання про правила поводження в природі, правила пожежної безпеки та поведінки під час пожежі.
Активізувати словник словами: вогнегасник, пісок, відро, пожежа. Розвивати увагу, пам’ять. Виховувати інтерес до професії пожежного, сміливість, любов та бережливе ставлення до природи.

Обладнання та матеріал:
загадки, вірші, матеріал до дид. вправи «Якою стежинкою підеш?», макет дерева, пляшки, папір, пакет для сміття, камінець,шнур , сірники, коробочка.

Хід заняття:
-Діти, я знаю , що ви любите відгадувати загадки, так чи ні? (Так).
-Тоді спробуйте відгадати таку загадку:
По лісу ходить гостя
Ця гостя не проста
З дарунками своїми
Вона до нас прийшла.
Дерева поголила,
Приспала всі кущі,
Тепло від всіх забрала
Нанесла сум, дощі,
Пташки всі не співають,
Бо холодно пташкам,
І не байдужа гостя
В садочку малюкам.
-Як ви гадаєте, що це за гостя? (Осінь).
-Так, а як ви здогадалися, що цю гостю звати осінь? (Діти називають прикмети осені).
-Підкажіть слова, які можна підібрати до слова осінь. (Діти називають прикметники).
-Сьогодні ми з вами відправимось у подорож, але ви спочатку відгадайте, куди ж ми підемо? Пахне хвоєю, свіже, чисте повітря, чути спів пташок, на галявинці ростуть гриби. (Ліс).
-Які хвойні дерева ростуть у лісі?
-Чому ці дерева називаються хвойними?
-Діти, як потрібно поводити себе в лісі? (Діти називають правила поводження в лісі. Дид. вправа «Якою стежиною підеш?).
-Трапилась в лісі пожежа. Як і чим потрібно гасити пожежу? (Імітація рухів).
-По якому номеру потрібно дзвонити, щоб приїхала допомога?
-А ось і галявинка, подивіться, що це за дерево, якесь зовсім незвичайне!(На дереві розвішені предмети: коробка з-під цукерок, камінець, пластикові пляшки, мішечки для сміття, шнур, папір, сірники).
-Як ви думаєте, діти, хто міг залишити ці речі і чому? Давайте подумаємо і спробуємо використати для них нове застосування. Де їх можна ще використати? ( Пропозиції дітей).
-Дійсно, цікаві пропозиції. (Вихователь пропонує розглянути камінець).
-Це камінь.
-Діти, скажіть ласкаво(камінчик, камінець).
-Як ви думаєте, чому він став не потрібним? Що ним робили?(Відповіді дітей).
-Камінець може принести не тільки користь, але наробити і лиха(розбити вікно чи голову ).
Ой, це страшно, не треба ніколи цього робити. Це дуже погано. А як можна цей камінь використати з хорошими намірами? (Відповіді дітей).
-А в групі можна з цим камінцем погратися. Ставайте в коло, пограємо в «Театр пантоміми».
Цей камінчик-камінець,
Що маленький бігунець,
З руки в руки скаче
Ніхто з діток не плаче.
Де він зупиняється,
Там чудо відбувається.
Лисички посміхаються
Роботи рухаються.
Клоуни виступають.
Півники граються.
Мавпочки кривляються.
-Діти, самий звичайнісінький предмет може бути використаний для веселої гри-розваги. А коли ви берете в руки камінець , згадуйте про чудо-дерево, перш ніж щось зробити негативне і тоді у вас все буде добре у житті. Давайте берегти природу, це наше найбільше багатство.

Автор: 

Хорошилова Людмила Миколаївна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...