Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Контрольно-підсумкове заняття з математики у старшій логопедичній групі Тема: «Витівки Чаклуна в країні Математики»

0

Тема: «Витівки Чаклуна в країні Математики»

Програмовий зміст: Уточнити знання дітей про цифри в межах 10.
Перевірити у дітей навички кількісної та порядкової лічби в прямому напрямку,вміння визначати предмет за порядковим номером.
Удосконалювати вміння визначати наступне та попереднє число відносно заданого («сусідів числа»), називати площинні та об’ємні геометричні фігури шляхом виділення їх на малюнку.
Вправляти у співвідношенні за висотою,товщиною,вагою,загальною величиною.
Розвивати логічне та аналітичне мислення, творчі здібності, пам'ять, увагу, вміння орієнтуватися в просторі, спритність.
Домагатися чіткої математичної мови.
Виховувати інтерес до пізнавальної та логіко-математичної діяльності, готовність прийти на допомогу.

Обладнання:математичні лінійкі,набір цифр, роздатковий матеріал:по 10 ялинок та по 10 повітряних кульок на кожну дитину,ялинки різні за висотою,дидактична гра «Знайди схоже», ,дидактична гра«Сусіди числа», скринька з пронумерованими кульками, конверт, ліхтарики різної товщини, три умовні мірки з різною кількістю води, іграшки-звірі,геометричні фігури,лічильні палички,килимок,корзинка.

Хід заняття:

Діти заходять до групи і знаходять лист. Разом його читаємо:

Добрий день, діти!
Пишу вам із чарівної Країни Математики. У нашому королівстві сталася біда. Злий чаклун зачаклував всі цифри, знаки, фігури і тепер вони не рухаються.
Розчаклувати їх можуть тільки розумні, уважні, кмітливі діти. Допоможіть нам, будь ласка. Як тільки ви зберете мої чарівіні кулькі, все одразу стане на свої місця!
До зустрічі!
Королева Математики.

Будемо допомагати Королеві Математики? Стривайте, в конверті ще щось є.Це чарівна скринька ,але вона порожня.Щоб допомогти Королеві,треба зібрати кульки.

Щоб подорож до Королівства почати
Треба в коло велике всім встати
Цифри з вами пригадаймо
Чітко всі відповідаймо
В прямому рахунку лічбу починай
Чарівну кульку передавай
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10.

Закінчивши рахувати
На килимок вас запрошую встати
І свого сусіда,будь ласка назвати.

Чаклун сердитий не сидить
І не лежить тим паче
Він ворота на замки
Зумів зачаклувати
Щоб їх нам розчаклувати
Треба сусідів числа назвати
Ключ собі ти вибирай
І ворота відмикай.
(Відшукали першу кульку)

Дидактична гра «Сусіди числа»
Зустрічають нас звірята
Зачакловані малята
Та не любив Чаклун звірят,
Бо вони все знають
І цифри всі навколо якось називають
А ми маленьких всіх врятуймо
По порядку порахуймо.
(Діти називають фігури порядковою лічбою)
(Відшукали другу кульку)

Та Чаклун жартує далі
Та в корзинці щось ховає
Тут картиночки лежать
І чекають на малят
По одній ви всі візьміть
До відповідної фігури її покладіть.
(Відшукали третю кульку)

Дид.гра «Знайди схоже»

А тут заховалась якась таємниця
Всі підійдіть,тепер-подивіться
Знов бешкетник пожартував
І лічильні палички заховав
По одній ви всі візьміть
Склад числа 5 з одиниць назвіть.
-Викладіть,діти,5 паличок.
-Скільки паличок ви виклали?
-З яких чисел складається склад числа 5?
(Відшукали четверту кульку)

У країні Математики
Є фігури- непосиди
Зачакловані вони
Щоб їм допомогти
Ти оченятами їх знайди
І розминочку зроби.

Математична розминка
Подивились всі ліворуч
Що там?Це ж квадрат
Не піти тобі пустун
Від допитливих очей малят
На чотирьох кутах крокує
Прямо як солдат(Діти крокують)
Тепер вправо подивились
Довідались?Це-коло
І тебе ми змогли відшукати
Щоб розчаклувати
Навколо себе обернулись
І на місце повернулись(Діти кружляють)
Хто так високо забрався
Ледве даху не дістався
Ця дивна фігура називається-овал
Стрибайте,руки піднімайте
До овалу діставайте(Діти стрибають)
Оченятами вниз поведемо
Трикутник там знайдемо
Нахиліться,підведіться(Діти нахиляються)
І сусіду посміхніться
Хто позаду вдалині
Просить нас розчаклувати
Подивилися усі
Мабуть,надоїло йому сумувати
Багатокутник-фігура та
Має кутів багато вона
Навпочіпки ми присідаємо
Швидко втому проганяємо.

Ніхто із вас не заблукав?
Час настав повернутись до справ.

Злий Чаклун в країні побував
І ялинки зачаклував
Щоб дерева оживити
Треба всі їх нам полити
Кульку відшукаємо
Якщо ялинки порівняємо.
(Перша ялинка-низька,друга-вища,третя-найвища)
(Відшукали п’яту кульку)

Низьку ялинку треба полити з легкої мірки
Вищу-з важчої
Найвищу-з найважчої.

В легкій мірці мало води
В важчій-більше
В найважчій-найбільше.
(У мірках шоста,сьома,восьма кульки)

А ялинки не прості
Всі казково чарівні
Щоб ще одну кульку нам здобути
Уважним треба бути
На ялинці є завдання
Тому приготуйтесь усі дітвора.

« Дидактична гра «Порівняйте ліхтарики за товщиною»
На ялинці висять три ліхтарики різної товщини:
-Тонкий ліхтарик-якого кольору?
-А товщий ліхтарик якого кольору?
-А найтовщий ліхтарик якого кольору?
-Як ми дізналися?(Способом прикладання).
(Відшукали дев’яту кульку)

Молодці,мої малята,
Любі хлопчики й дівчата
Ви завдання розв’язали
І дерева врятували.

Та Чаклун чаклує далі
Усі цифри він ховає
За столи,дітки,сідайте
І хитруна налякайте.
(Діти сідають за столи)

Ви уважно роздивіться
Та самі не розгубіться
Цифри всі розбирайте
І в рядок ви викладайте.
-Викладіть,діти,цифровий ряд від 1 до 10.

Настав час нам чаклувати
Ялинки з кульками будем викладати
Як все правильно зробить
Зникне той чаклун умить.
-Викладіть,діти,10 ялинок.
-Під ялинками викладіть 9 кульок.
-Чого більше, ялинок чи кульок?
-На скільки?
-Що треба зробити,щоб їх стало порівну?(Додати одну кульку або відняти одну ялинку).
-Що можна сказати про ялинки і кульки?
(Відшукали десяту кульку)

Зібрали ми всі кульки
І Королівство ожило
Ось і зник злий Чаклун
І з ним зникло зло
А хто ж зараз розповість
Чи цікаво вам було?

Королева Математики дуже вдячна і дарує вам подарунки .

Автор: 

Милосердова Тетяна Юріївна.
Вихователь логопедичної групи.
Голопристанський ДНЗ №1 "Олімпієць"

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...