Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Франц Кафка (1883-1924) ПЕРЕВТІЛЕННЯ

0

“Перевтілення” – новела німецького письменника Франца Кафки, написана у 1912 році. Разом з новелами “У виправній колонії” та “Вирок” повинна була увійти у збірник “Кари”, котрий так і не був опублікований через невдачні переговори з видавцем. “Перевтілення” – найбільш відомий “маленький” твір автора, шедевр, у якому у звичній для письменника “протокольній” формі розповідається про фантастичні події.
Головний герой розповіді простий комівояжер Грегор Замза прокинувся одного ранку і виявив, що перетворився на величезну бридку комаху. Події, що передують перетворенню, не розголошуються, що властиво творчості Кафки. Читач, як і герої твору, просто поставлені перед фактом: перетворення відбулося. Головний герой зберігає розуміння подій, що відбуваються. В незвичному положенні, він не може піднятися з ліжка, не відчиняє двері, хоча про це просять усі члени його родини — мати, батько і сестра. Дізнавшись про його перетворення, родина жахається: батько заганяє його до кімнати і там його залишають на весь час, лише сестра заходить погодувати його. В тяжких душевних та тілесних (оскільки батько бив Грегора та поранив об двері) муках, Грегор проводить час у кімнаті. Він був єдиним серйозним джерелом прибутку у родині, тепер його родичі повинні тугіше затягувати паски — через це головний герой почуває себе винним. Спочатку сестра проявляє до нього співчуття, та пізніше, коли родина живе в голоді, змушена пустити квартирантів, котрі нагло поводять себе у їхньому домі. Після цього сестра втрачає залишки почуттів до комахи. Згодом Грегор помирає, заразившись від гнилого яблука. Розповідь завершується сценою життєрадісної прогулянки родини, яка встигла забути Грегора.
Новела входить до списку шкільної програми, тому старшокласники, яким необхідно читати твір до уроку, регулярно шукають у мережі стислий переказ або короткий зміст, а також готовий аналіз твору.

Автор: 

Франц Кафка

Джерело: 

інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід