Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Джордж Бернард Шоу Пігмаліон

0

“Пігмаліон” – п’єса, написана Бернардом Шоу у 1913 році. Пєса розповідає про професора фонетики Генрі Хігінса, котрий посперечався зі своїм новим знайомим, полковником Британської армії, про те. Що він зможе за декілька місяців навчити вимові та манерам вищого суспільства квіткарку Елізу Дулітл — красиву, але неосвічену вісімнадцятилітню дівчину.
Назва п’єси є алюзією на міф про Пігмаліон — це був скульптор у грецькій міфології, цар острова Кіпр, який висік зі слонової кістки статую та покохав її. Дарував їй подарунки, одягав у дорогий одяг, проте статуя продовжувала залишатися просто статуєю, а кохання — нероздільним. Під час свята присвяченого Афродиті, Пігмаліон звернувся до богині з проханням дати йому дружину настільки ж прекрасну, як і виконана ним скульптура. Насмілитися попросити оживити холодне зображення жінки Пігмаліон не наважився. Розчулена таким коханням, Афродита оживила статую, котра стала дружиною Пігмаліона. За деякими версіями дружина навіть народила Пігмаліону дітей.
Окрім п’єси Бернарда Шоу, сюжет міфу про Пігмаліона ліг також в основу багатьох опер, балетів, картин, пісень, театральних постановок та кінострічок.
Навіть якщо вам здається, що міфологія — це щось старе, нудне та не цікаве. все рівно варто прочитати п’єсу Бернарда Шоу. Вона читається дійсно легко та цікаво.

Автор: 

Джордж Бернард Шоу

Джерело: 

інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід