Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Ібсен Г. Ляльковий дім

0

“Ляльковий дім” – п’єса норвезького драматурга, поета та публіциста, засновника європейської “нової драми”. Написана у 1879 році, у 2001 році ЮНЕСКО включила рукопис “Лялькового дому” до списку “Пам’ять світу”.
Центральна тема п’єси — місце жінки в суспільстві, сучасники сприйняли драму як маніфест фемінізму. У центрі уваги — драма молодої жінки, матері, яка наважилася зробити крутий поворот своєї долі, зрозумівши, що її сімейне щастя — це лише ілюзія, побудована на брехні та егоїзмі. Колись Нора пішла на злочин заради близької людини у надії, що її зрозуміють та пробачать, і помилилася. Нора іде, розуміючи, що прирікає себе на самотність, але не в силах більше грати роль щасливої господині “лялькового дому”.
Проте проблематика “Лялькового дому” не обмежується лише “жіночим питанням”: мова йде про свободу людської особистості загалом. В п’єсі компрометується не стільки “чоловічий світ”, скільки суспільство 1870-х років, його норми й установки, мертві законі буржуазного світу.
П’єса хоч і коротка, але дуже глибока та актуальна. Адже скільки ще існує таких “лялькових домів”? Чоловіки обходяться зі своїми дружинами як з ляльками, батьки ставляться так само до своїх дітей. Ми зіштовхуємося з нав’язуванням своїх уявлень про життя, з придавлюванням ініціативи, люди грають у інших людей.
Невелика п’єса повністю варта того, щоб її прочитати, вона дозволяє нам тверезо поглянути на те, що діється навколо.

Автор: 

Ібсен Г.

Джерело: 

інтернет

Отримати сертифікат

Користувацький вхід