Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Опитувальні методи у психодіагностиці

0

Будь-яка людина, яка вміє заглядати всередину себе, вже є готовим курсом психології; важко знайти хоч якусь книгу, де не було б психологічного факту або погляду на психічне явище; уся історія записує тільки історію душі людської, майже забуваючи історію тіла людини; кожний життєпис, кожна повість, кожен роман чи вірш є безліччю психологічних фактів і спостережень; немає такого навіть найгіршого педагогічного курсу, де не було б цілої системи психологічних думок; якою ж широкою нивою для психологічних спостережень є педагогічна практика!
К. Ушинський
У психології, зокрема в педагогічній практиці, широко застосовують метод опитування, коли потрібно з’ясувати рівень розуміння піддослідним якихось завдань, життєвих ситуацій, уживаних у навчанні та практичній діяльності понять (природознавчих, технічних, соціальних) або коли потрібна інформація про інтереси, погляди, почуття, мотиви діяльності та поведінки особистості.
Опитування можна розглядати як один з найпоширеніших методів отримання інформації про суб’єктів — респонденти опиту. Опитування полягає в задаванні людям спеціальних запитань, відповіді на які дозволяють дослідникові отримати необхідні відомості залежно від завдань дослідження. До особливостей опитування можна зарахувати його масовість, що викликане специфікою завдань, які їм вирішуються.

Автор: 

Дудник Олена Валентинівна

Джерело: 

1. О. В. Винославська. Психологія. Навчальний посібник.- Київ: ІНКОС 2005
2. І. М. Галаян. Психодіагностика. Навчальний посібник. – К: Академвидав, 2011.-464с.
3. Загальна психологія - Максименко С.Д. В. О. Соловієнко, Міжрегіональна Академія управління персоналом (МАУП), 2000
4. http://skaz.com.ua/psihologiya/10230/index.html?page=7
5. http://pidruchniki.ws/
6. http://ua-referat.com
7. http://upolityci.com/pages/view/257

Отримати сертифікат

Користувацький вхід