Від партнерів


Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Основні фонди

0

Дана методична розробка з предмету «Економіка підприємства» складена для проведення уроків з теми «Виробничі ресурси».
Одним із найважливіших факторів збільшення обсягу продукції на промислових підприємствах є забезпеченість їх основними засобами в необхідній кількості та асортименті і повніше й ефективніше використання їх.
Тема актуальна для майбутніх випускників професійно-технічних закладів, тому що надає знання про поняття, оцінку, класифікацію, структуру та рівень виробничих фондів і дозволяє виявити резерви підвищення інтенсивності й ефективності їх використання. Тема «Основні виробничі фонди» розрахована на 4 години.
Тема першого часу «Сутність і види капіталу». На першому часі використано монологічну лекцію з превалюючим викладанням її змісту викладачем, який розкриває основні положення теми уроку у вигляді готових висновків. Монологічна лекція надає можливості чітко визначити обсяг змісту, дозувати матеріал за блоками і фрагментами.
Тема другого часу «Основні фонди, їх оцінка та класифікація». Це комбінований урок лекція і практична робота в малих групах. На другому часі відносна пасивність учнів компенсується роботою в малих групах, де виконуються завдання:
1.Тестування.
2.Розрахунки різних видів оцінки основних фондів з грошовим вираженням їх вартості.
Тема третього уроку «Спрацювання, амортизація і відтворення основних фондів». Це урок комплексного застосування знань,Є умінь і навичок. Це бесіда із використанням наочних посібників і самостійна робота в малих групах по типу «Велике коло», де виконуються розрахунки за п’ятьма методами нарахування амортизації і обговорюються разом.
Тема четвертого уроку «Ефективність відтворення та використання основних фондів». Це урок узагальнення і систематизації знань. Це практична робота в малих групах по типу «Вивчення конкретних ситуацій».
Методика організації та проведення уроку базується на матеріалах навчально-методичного комплексу, який узагальнює досвід роботи в рамках українсько-британського проекту «Навчання учнів ПТНЗ діловій активності та підприємництву» та рекомендованого НМЦ ПТО МОН України.

Автор: 

Дмитрієва Людмила Борисівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід