Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Українська мова 2 клас Склад. Перенос слів із рядка в рядок складами. Перенос слів з буквами й, ь, буквосполученням йо.

0

Предмет: Українська мова
Клас: 2
Розділ: Звуки і букви.
Тема : Склад. Перенос слів із рядка в рядок складами. Перенос слів з буквами й, ь, буквосполученням йо.
Мета : Закріпити уявлення учнів про склад як найменшу звукову одиницю. Удосконалювати навички поділу слів на склади, правильного переносу слів з рядка в рядок. Вчити переносити слова з буквами й, ь та буквосполученням йо. Розвивати спостережливість,фонематичний слух. Виховувати охайність, любов до мови, до природи.
Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.
Обладнання: малюнок левеняти, таблиці.
Хід уроку
І. Організація класу.
Продзвенів і стих дзвінок,
Починається урок.
Всі за парти тихо всілись
І на мене подивились.
Попрацюєм всі старанно,
Щоб урок пройшов не марно.
ІІ Актуалізація опорних знань.
Сьогодні на уроці ми помандруємо в джунглі разом з його мешканцями.
1.Мовна розминка
Гра «Впізнай слово»
[ с л и в а], [к р а й і н а],[л і н ],[дж у н г л і]
Гра « Зберіть слово»
Восло редево
масоло слома
2.Каліграфічна хвилинка
Аа Оо Уу Ее и Іі
Прочитайте їх. Що ви знаєте про ці букви?
На дошці запис: з.м., л.т.,в.сн.,.с.нь.
Вставте пропущені букви і запишіть слова в абетковому порядку.
Що означають ці слова?
3.Перевірка домашнього завдання.
- Які прізвища ви записали?
- З якої букви ви записали кожне прізвище?
- Прочитайте прізвища дівчаток
- Прочитайте прізвища дівчаток.
- Для чого потрібно знати алфавіт?
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми будемо вчитися ділити слова на склади для переносу.
Проблемне запитання.
Для чого нам потрібно це знати.
ІV. Сприймання і засвоєння нового матеріалу.
1. Послухайте мовну казку
В одній країні граматичній, морфологічно-фонетичній
Жив Перенос — маленький знак, та неабиякий мастак!
Він був розумний і кмітливий і знав закони особливі:
Міг переносити слова з рядка в рядок, ось так: тра-ва
Коли в рядку не поміщались,
Слова до Переносу мчались.
В негоду, вранці і вночі:
— Будь ласка, любий Переносе, перенеси нас, друже! — просять
І Перенос не відмовляв, з рядка в рядок переставляв Слова,
ось так: ожи-на, лі-то, ве-селка, сон-це, зли-ва, ві-тер.
Але слова все йшли і йшли, вже черги у дворі були!
Щоб не спинялась переправа, він написав п'ять мудрих правил.
І мудрих, і таких простих
Своїх п'ять правил золотих!
І я вам раджу: прочитайте
І добре їх запам'ятайте!
2.Правила переносу.
3..Творча вправа.
Веселе левеня принесло нам цікаве завдання.
Утворіть і складіть слова, запишіть їх.

- Назвіть слова, у яких 1 склад, 2 склади.
- Як ці слова можна назвати одним словом.
- Як би ви перенесли слово тигр?
- Як ви перенесете слово сойка?
- Чи можна перенести буквосполучення дь у слові ведмідь?
- Отже, односкладові слова переносити не можна.
- Буква й та ь при переносі не можна відривати від попередньої букви.
4.Робота з підручником
а) Колективна робота (с.7, впр. 1)
- У народі кажуть, що осінь щедра дарами. Чи погоджуєтеся ви з цим твердженням?
- Прочитайте вірш. Про що в ньому говориться?
- Які слова підкреслені? Прочитайте їх.
- Як можна назвати підкреслені слова одним словом?
- Поділіть ці слова на склади для переносу.
б) Коментоване письмо. ( Один учень виконує завдання біля дошки)
в) Самостійна робота ( с.7, впр.1 (3))
- Продовжіть речення, виписуючи назви овочів в абетковому порядку.
На столі лежали: буряки, ….., ……, ……
- Поділіть ці слова на склади.
- Отже, у слові стільки складів, скільки голосних звуків.
5.Ознайомлення з правилом в підручнику с.8 .
Вивчення правила.
Фізкультхвилинка.
6. Дидактична гра «Збери слова» ( с.7, впр. 2)
- Прочитайте склади.
- «Зберіть» і запишіть слова.
( Знайомий, бойовий, завойовник, крайовий)
- Який склад спільний у цих словах? ( йо)
7.Ознайомлення з правилом ( с.8)
8. Робота над текстом (с.8, впр.3)Разом з нашим тигреням ми завітаємо в ліс. А до кого, ви дізнаєтесь, коли прочитаєте текст.
а) Читання тексту.
- Прочитайте текст, розкриваючи дужки.
До кого ми завітаємо?
Що він полюбляє робити навесні і влітку?
Який у нього був стіл?
Що він готував на сніданок?
Як ви зміните слово лопух? Суничка? Ліщина?
Б) Словникова робота.
Що означає слово вуйко?
Яким словом його можна замінити? (Дядько)
Прочитайте виділене слово.
Що воно означає?
На ґанку спала киця .
Г) Самостійна робота.
Попрацюйте самостійно.
- Спишіть третій абзац тексту і поділіть на склади підкреслені слова.
- Отже, букви й та ь при переносі не можна відривати відривати від попередньої букви.
V.Узагальнення і систематизація знань учнів.
1. Гра «Розподіли»
Виписати слова в три стовпчики: в перший – односкладові, в другий – двоскладові, в третій – трискладові.
Кит, сокира, міст, олівець, автобус, рак, пилка, склянка, голуби, горобець,тигр, кінь, рама, кулі, барабан, сова, стіл, кури, слон, папуга, ластівка.
2.Гра «За порядком»
Допоможіть левеняті відновити правильний порядок складів і запишіть ці слова.
Ро-со-ка, ба-со-ка, ше-ко-ня, це-цу-ня, ся-ро-по, ча-кур, ця-вів.
3.Визначте чи правильно перенесені слова.
Ро-са, мас-ло, кві-ти, сі-но, ка-лина, зає –ць.
4. Назвіть слова , які не можна перенести.
Теплий вітер над джунглями віє.
VІ. Підсумок уроку.
- Що нового ви дізнались на уроці?
- Навіщо нам потрібно це знати?
- Перевірте один одного, чи вмієте ви поділяти слова для переносу.
Назвіть імя сусіда по парті, поділіть його на склади для переносу з рядка в рядок.
- Хто виконав завдання без помилок?
- Ви добре засвоїли правила переносу слів. Наш гість також задоволений вашими відповідями і роботою на уроці.
VІІ. Домашнє завдання.
1. Вправа на с. 9
2. С. 8 – вивчити правтла

Автор: 

Туркулова Наталія Василівна вчитель початкових класів Броварська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...