Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


розробка уроку "Знавці фізики"

0

Розвиток учнів однієї вікової групи дуже неоднорідний. Не однаковий також інтерес учнів до вивчення фізики. Обмеженість часу і зарегламентованість форм організації навчання не дають можливості врахувати всі індивідуальні особливості учнів. Тому викладач розв'язує всі завдання поза межами ліцею, кабінету, уроку. Вся ця робота одержала назву позаурочної.
Основною особливістю позаурочної роботи є її дуже слабка зарегламентованість. Викладач вільний у виборі форм, змісту і методів роботи. Цінним є й те, що він має можливість залучати учнів до активної практичної діяльності. Тому проведення позаурочної роботи дозволяє формувати вміння і навички, творче мислення, здійснювати у цікавій і захоплюючій формі навчання, формувати моральні якості. І якщо можливості позаурочної роботи співпадають з завданнями, які стоять перед фізикою в цілому, то ефективність навчального процесу стає значно вищою. Встановилися різні форми позаурочної роботи. Одна з класифікацій здійснюється за мірою охоплення учнів, а саме:
індивідуальна;
групова;
масова.
Найбільш поширеними серед масових заходів у позаурочній роботі є вечори фізики. Це форма, яка поєднує всі найбільш цікаві форми роботи і має велику активізуючу дію на учнів.
Вечори фізики поділяються на тематичні та цікавої фізики. Вечори цікавої фізики можуть проводитися також у формі КВК. КВК – це гра, змагання і весела естрадна вистава. Ігри не тільки викликають зацікавленість, але й знімають скутість, викликають позитивні емоції, сприяють кращому запам’ятовуванню навчального матеріалу. Це нестандартний урок, який доводить свою ефективність для оволодіння та узагальнення учнями навчального матеріалу з фізики. Саме під час проведення КВК учні підключаються до активної пізнавальної діяльності, виявляють ініціативу, демонструють творчість.

Автор: 

Прудка Надія Володимирівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід