Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Фізкультурні заняття з використанням спортивних танців

1

Карачун Людмила Петрівна – вихователь-методист, стаж роботи в дошкільному навчальному закладі «Снігуронька» с.Новопілля Криворізького району. Стаж роботи 25 років.
«Фізкультурні заняття з використанням спортивних танців»

«Подорож в чарівну країну музики, танцю і казок»

Мета:
Формувати навички хореографічної пластики та вміння втілювати музично - руховий образ.
Розвивати танцювальні навички дітей: пластичність, ритмічність, силу м'язів, гнучкість через музично-ритмічні розминки, хореографічні вправи, рухливі ігри. Формувати гарну поставу.
Обладнання: іграшки: лялька Червона Шапочка; лялька Дерев’янко; лялька Попелюшка; м'яка шапочка кота; обручі; м’ячі; магнітофон; диск із записом.
Хід заняття
1. Вхід до зали. Марширування під музику і перестроювання в колони і шеренги. Ходьба звичайна по колу-стежити за поставою, вчити рухатися відповідно до характеру музики. Домагатися чіткого, ритмічного і бадьорого кроку. Ставити ступні паралельно одна одної.
Ходьба, повернувшись спиною по ходу руху, в колі-вчити орієнтуватися в просторі, бігати легко, невимушено не наштовхуючись один на одного.
Біг, високо піднімаючи коліна - відчувати характер музики і передавати його в русі. Вчити бігати легко, ритмічно.
Ходьба на місці, стискаючи і розтискаючи кулачки, плавно піднімаючи і опускаючи руки, - домагатися чіткості при виконанні рухів.
Присідання в пружині - закріплювати навички пружного руху, уникати напруженості в ступнях, колінах, стегнах, контролювати узгодженість рухів різних частин тіла.
2. Уклін.
- Діти, сьогодні ми вирушаємо в маленьку чарівну країну - країну музики, танцю і казок і беремо з собою маленьку дівчинку, а звуть її Червона Шапочка
(іграшка).
Танцювально - ритмічна розминка «Червона Шапочка» (під пісню Червоної Шапочки).
3. - Ми продовжуємо свою подорож з іншим казковим героєм - дерев'яним
хлопчиком.
Як - то влітку, між іншим
Папа Карло - добрий дуже -
З поліна зробив сина.
Він зветься ... ( Дерев’янко ) .
Танцювальна композиція « Де– ре – в’ян- ко» ( під пісню «Де – ре – в’ян - ко»).
4. Втомилися діти? Сядемо на підлогу, відпочинемо і пограємо.
Ігропластика . Спеціальні вправи для розвитку сили м'язів.
Морські фігури :
«Морська зірка» - лежачи на животі, прогнувшись, руки в сторони, ноги нарізно.
«Морський коник» - сівши на п'ятах, руки за голову.
«Краб» - пересування в упорі стоячи, зігнувшись, ноги зігнуті нарізно. «Дельфін» - лежачи на живот , прогнувшись, руки вгору в « замок».
5 . Щоб красиво танцювати , треба своє тіло розвивати.
Комплекс партерної гімнастики з одним обручем.
6. Продовжуємо нашу казкову подорож. Тепер пора відправитися на бал до Попелюшки. А на балу ми повинні танцювати. Давайте вивчимо танок красивий з гарними різнокольоровими м’ячами?
Вивчення танцю «Ми – гімнасти» з м’ячами.
7. Згадаємо ще одну казку про Кота в чоботях. Тільки тепер цей кіт ходить без чобіт і без капелюха і ловить тільки мишей.
Музично - рухлива гра «Кіт і миші » та «Дзеркало».
8. Ось і закінчилася наша подорож.
Ігровий самомасаж: погладжування рук і ніг в оглядово – ігровій формі
(«Долоньки – гумка» - змиваємо водичкою руки і ноги).
9. Ось і казкам і подорожі кінець,
А хто слухав і танцював - той молодець!
Потрібно жити і не лінуватися
Всім дружити і всім трудитися.
Співати , танцювати не втомлюватися,
Бід та смутку не знати.
10. Креативний танок під музику «Посмішка».
11. Прощальний уклін . Вихід із залу танцювальним кроком.

«Галопом по Європі»
Мета: продовжувати розвивати у дітей основні рухові навички (різні види ходьби та бігу).Сприяти зміцненню здоров’я дітей, використовуючи нетрадиційні форми оздоровлення – елементи хатха-йоги, дихальних вправ, коригувальних вправ за методикою М.М.Єфименко та нетрадиційне обладнання. Вчити відчувати власне тіло, самостійно знімати з нього напруження, налаштовуватись на позитивне світосприйняття. З метою профілактики сколіотичної постави, зміцнювати м’язи спини та черевного пресу.Продовжувати вчити дітей утримуванню постаті під час виконання різних коригуючих вправ. Заохочувати дітей до виконання профілактичних вправ для стопи.Удосконалювати вміння дітей орієнтуватись у просторі, змінювати напрями рухів відповідно напрямку розташування обладнання.
Познайомити дітей з особливостями національного колориту країн Європи (Франція, Італія). Прилучати до національних ігор. Продовжувати знайомити з культурою українського народу. Прищеплювати любов до своєї землі. Закріплювати вміння дітей погоджувати рухи з музичними фразами (танцювальні рухи).У рухливих іграх вчити дотримуватись певних правил гри, розвивати почуття товариськості, граючи у команді.Виховувати нестандартне сприймання довкілля шляхом вживання в образ.
Обладнання: карта Європи (Франція, Італія); футбольні м’ячі; султанчики; 2 гімнастичні лави; аромомасла мандарину та сосни; магнітофон; диск із записом;на кожну дитину склянка із соком.
Хід заняття
1.Діти під марш виходять до зали двома колонами.
Ходьба: на п'ятах, на зовнішній і внутрішній сторонах стопи.
Біг різко виносячи ноги вперед, потім назад, продовжувати вчити дітей бігати легко, ритмічно, відриваючись від підлоги якомога вище, не затискаючи руки.
Ходьба на місці, схрещуючи руки перед собою, піднімаючи та опускаючи їх, продовжувати вчити дітей переносити вагу тіла з однієї ноги на іншу, не відриваючи носок від підлоги, похитуючи при цьому стегнами. Координувати
рухи рук і ніг.
Ходьба на місці, обертаючи кисті рук, піднімаючи і опускаючи їх.
Стрибки - вчити в стрибку виставляти по черзі то праву, то ліву ногу.

2. -Діти, сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до сонячної Європи.
Щоб в дорозі не блукати,
Завжди треба карту мати.
Карта є і є бажання,
То ж у подорож рушаймо!
Сідають на гімнастичні лавки ( човник) і вдають, що «гребуть веслами- «пливуть». Зупиняються і встають з лав.
- Діти, давайте ж підійдемо до карти та подивимось, куди ми потрапили?
(виходить Чиполліно).
Чіполліно: Буон жорно, сеньори!
Радий вас вітати у теплій, сонячній Італії.
Ведуча: А де це?
Чіполліно: Ваш човник потрапив до порту Флоренція, ось сюди.
(показує на карті).
А ви знаєте хто я?
Діти: Чіполліно.
Чіполліно: Так, діти, мене звуть Чіполліно, я герой італьянської казки, яку написав Джанні Радарі.
Італійці – дуже веселий народ, поважає казки.
У нас в Італії багато днів на рік світить сонечко, шумить тепле Середземне море, тому настрій в нас завжди добрий. Ми, італійці дуже любимо співати.
А ще італійці дуже обожнюють футбол.
Ведуча: А в нас є для тебе подарунок. В нас є своя команда футболістів.
3.Танок футболістів
Чіполліно:Ой, дуже дякую.
А я хочу подарувати вам нашу італійську гру.
4 . Ігроритміка «Сніжинки », « Ліхтарики ».
Присідання з погойдуванням рук вправо, вліво.
Крок вперед, руки вгору, крок назад, руки вниз.
Махи руками вгору по черзі , з присіданням.
Ходьба по колу, відтягуючи ноги.
Ведуча:Дякуємо, тобі. Чіполліно за екскурсію по Італії, а нам треба рушати
далі. Ми хочемо ще побувати у Франції. Може ти нам покажеш дорогу?
Чіполліно: З великим задоволенням. Це ж зовсім поруч з Італією. Ось дивіться.
(підходить до карти).
Чіполліно: Можна пересуватись морем, тоді ви опинитесь в порту Марсель. А
можна пройти і пішки. Тоді ви повинні подолати профілактичну стежинку.
Пройдіть по слідах.
По великій драбині на дах.
По даху обережно приставним кроком.
Вертлявий горбочок.
Через річку бродом.
Знову вертлявий горбочок.
І по слідах опинитесь у самому Парижі.
Ведуча: Дякуємо тобі, Чіполліно. Арівідерчі.
Ведуча: Ось ми з вами по нашій профілактичній стежці і потрапили до
романтичної країни – Франції.
(звучить музика, виходить Червона Шапочка)
Червона Шапочка:
Рада, хлопці і дівчата.
Вас у Франції вітати,
А колись давним-давно
Тут казкар жив, Шарль Перо,
Казок написав чимало,
А про мене казка стала
Найулюбленою в світі…
Ведуча:
Скажуть і дорослі й діти
Всіх країн і там і тут
Як цю дівчинку зовуть?
Діти:
Червона Шапочка.
Червона Шапочка: Вірно, діти. Я - Червона Шапочка.
Народилась я у Франції. Головне місто у нашій країні – Париж.
Парижанки всі дуже граціозні, красиві, музикальні.
А зараз я пропоную разом зі мною вивчити танок «Кукарача».
5 . Розучування танцю « Кукарача» ( з султанчиками).
Червона Шапочка:
А знаєте чим ще відома знаменита Франція?
Своїми парфумами.
А виготовляють парфуми з ароматичних масел.
Сьогодні я вам їх і принесла. Вони дуже корисні для здоров’я. Потрібно лише понюхати. Зараз ми і пограємо у гру «Впізнай аромат».
(Пропанує аромат: мандарин, сосна. Діти відгадують).
Ведуча: Дякуємо тобі,Червона Шапочка, за екскурсію по Франції.
Гран мерсі. Аревуар.
Час нам, хлопці і дівчатка
В українську гру пограти.
6 . Музично - рухлива гра «Сад ».
Ведуча:
Час вже всім нам повертати
До рідної до хати?
Пригадай-мо, друзі вмить
Як пшениченька шумить?(діти:ш-ш-ш)
Як бджола в садку бринить?(діти: з-з-з)
Як дзвенить в гайку криниця?(діти: зю-р-р)
А як пахне паляниця?(діти: а-а-а…)
Так скоріш місця займаєм, -
Вже літак наш вирушає.
(сідають в «літак», на мати під гімнастичною стінкою)
Ведуча: Пристебнули ремені(діти зчіплюють руки в «замок» на животі), літак набирає висоти (діти звуком показують, якої висоти набрав літак).
7 . Вправи на розслаблення м'язів , дихальні та на зміцнення постави.
Дихальні вправи на імітаційних та образних рухах.
(Входить стюардеса)
Стюардеса: Добрий день.
Авіакомпанія «Ромашка» вітає вас на борту нашого лайнера.
До ваших послуг працює салон відпочинку.
А наш фітобар пропонує вам цілющі напої з лікарських рослин.
(пригощає напоями)
Бажаємо вам приємного польоту та скорішого повернення.
(діти повертають склянки з коктейлю)
Стюардеса: Гостинно просимо на рідну землю.
Ведуча:
Ось і вдома, ось і вдома
Все тут любо і знайомо.
Час до групи повертатись –
Будем з вами ми прощатись.
Ведуча: Вся здорова дітвора?
Діти: Фізкульт – ура!
Ведуча:
Вся весела дітвора?
Діти: Фізкульт – ура!
Прощальний уклін . Вихід із залу танцювальним кроком.

«Ігри патріотів»

Мета: продовжувати формувати у дітей вміння та навички щодо правильного виконання рухів. Привчати дітей стежити за положенням свого тіла, формувати поставу. Удосконалювати вміння користуватись спортивним інвентарем під час ігор. Вправляти в основних видах рухів, розвивати силу, спритність, швидкість, витривалість. Актуалізувати знання та уявлення дітей про минуле та сучасне життя українців. Виховувати у дітей патріотичні почуття, формувати дружні стосунки.
Обладнання: емблеми для команд; магнітофон; диск із записами; 3 тазика; 2 відерця;2 фінішні і 2 стартові кеглі; м’ячі; стрічки; 2 торби; 6 обручів; 2 «тунеля» з тканини і обручів.
Хід заняття
Ведуча: Вітаємо всіх на веселих іграх патріотів. В них візьмуть участь найкращі діти дитячого садка «Снігуронька». То ж, зустрічайте наших гравців. (під звуки маршу діти входять до залу)
Ведуча:
Сьогодні хлопчики й дівчата,
В нас буде фізкультурне свято.
А свято буде незвичайне –
Ми патріотів привітаймо.
А патріоти - це люди, які дуже люблять свою Вітчизну і готові в будь - який час її захищати. Самими першими патріотами на Україні були козаки.
Ви звернули увагу на мій одяг?
Саме такий вигляд мали українські козаки.
(Шаровари, сорочка - вишиванка, поясок - кушак).
Багато минуло років з тих далеких часів, але в нас залишилось бажання бути сміливими, спритними, відважними, справжніми козаками.
Давайте зараз і перетворимось в козаків - патріотів.
А щоб краще нам змагатись,
Треба гарно розім'ятись.
1. Диско - розминка.
Ходьба, високо піднімаючи ноги в колінах , закріплювати навички чіткого ритмічного кроку . Стежити за поставою та координацією рухів. Ступні ставити
паралельно одна одній.
Ходьба з носка на п'яту, відтягуючи носок ступні, плавно опускати ногу і пересуватися по залу.
Підскоки , повертаючись обличчям вперед по колу, тренувати дітей у сильному енергійному підскоку. Руки вільні.
Присідання на пружинці, уникати напруженості в ступнях, колінах, стегнах.
Закріплювати навички пружного руху.
Кругові рухи стегнами , похитувати стегнами вперед - назад, вправо - вліво. Закріплювати вміння переносити вагу тіла з однієї ноги на іншу.
Стрибки «віничок » по черзі на кожній нозі, удосконалювати вміння стрибати, енергійно відштовхуючись від підлоги.
Ведуча: Діти ви відчуваєте, що трапилось?
Українські мелодії, рухи національного українського танцю, начеб-то перенесли нас в ті далекі часи. Ми з вами перетворилися в справжніх патріотів.
Ведуча:
Назви командам ми зараз придумаємо разом.
Дивіться у вас якого кольору стрічки? (синій)
Яка є квітка такого кольору? ( Барвінок)
А яка є квітка жовтого кольору? (Сояшник)
Кажуть девіз.
1. Команда «Сояшник».
В боротьбі ми не здаємся
Труднощам не піддаємся.
2. Команда «Барвінок».
Про здоров'я всі ми дбаємо.
Перешкоди подолаємо.
Ведуча: Наша перша естафета називається «Підготуй зброю».
( Хто скоріше перекотить ядро?)
Ведуча: Друга естафета: «Наноси води для куліша».
( З тазика (озерця) ложкою наносити води в відерце).
Ведуча: Зараз відпочинемо трішки.
2. Ігроритміка.
Плески та удари ногою на сильні і слабкі частки такту.
Ведуча: А для кулішу треба вогонь. Давайте зараз ми почнемо розучувати танок вогню.
3 . Навчання танцю «Вогонь» ( зі стрічками).
Ведуча: А я хочу подивитися, як ви вмієте під музику придумувати свої рухи, не забувайте, в яких ми костюмах.
4 . Креативна гімнастика « Творча імпровізація ».
Ведуча: А чи знаєте ви, що багато років тому не було ніяких крамниць. Хліб пекли вдома, одяг шили вдома, а за сіллю треба було відправлятись в далеку подорож. І приносили солі не трошки, а цілими торбами, щоб хватило на довго.
Дивіться, які торби з сіллю ми вам принесли. Ці торбитреба переправити на другий берег Дніпра. Але зробити це треба обережно, щоб сіль не намокла.
Спробуємо?
Третя естафета: «Передай торбу з сіллю».
(Стрибки з обруча в обруч "змійкою", передаючи торбу наступному).
Ведуча: Бачимо, що серед вас справжні патріоти: і сміливі, і спритні, поважають і знають традиції свого народу. Завдання всі виконані на "відмінно". Настав час козацьких розваг.
5. Пальчикова гімнастика на почергове згинання та розгинання пальців в кулак.
Цей пальчик хоче спати,
Цей пальчик - стриб у ліжко!
Цей пальчик задрімав,
Цей пальчик вже заснув.
Встали пальчики. Ура!
У дитячий сад іти пора.
Ведуча: Красивий, щедрий рідний край
І мова наша солов'їна
Люби, шануй, оберігай
Наш край, що зветься Україна.
6. Загальний танок під пісню «Україна моя рідна» ( співає К.Бужинська)
Прощальний уклін. Вихід із залу танцювальним кроком.

«Туристична подорож»
Мета: розширювати кругозір дітей. Дати поняття про туризм, продовжувати формувати правильну поставу та енергійну ходу, поліпшувати координацію рухів. Виховувати силу волі, витримку і впевненість у собі. Формувати базові моральні якості особистості. Закріплювати вміння дітей погоджувати рухи з музичними фразами (танцювальні рухи). Вчити долати труднощі, підвищувати життєвий тонус, працездатність. Створювати гарний настрій.
Обладнання: 2 рюкзаки, 2 великих рюкзаки; речі, що потрібні для походу: вода, бинт, пластир, килимок, ліхтарик … ; і ті, що не потрібні: іграшки, косметика, модельне взуття … ; магнітофон; диск із записом; 2 фінішні кеглі; 2 стартові кеглі; м’ячі; обручі;
Хід заняття
Ведуча: Любі діти! Рада вас вітати на занятті.
1. Диско - розминка.
Приставний крок , повертаючись обличчям ( спиною ) до центру кола, вчити на кожному кроці чітко приставляти п'яту до п'яти. Крокувати легко , злегка пружинячи ноги. Корпус тримати прямо , не повертаючи його у бік руху.
Біг широким польотним рухом, вчити ритмічно, великими стрибками, сильно змахуючи руками. Корпус злегка нахиляти вперед.
Похитувати руками і тулубом (обидві руки в сторону), виконувати рухи в повному розслабленні з напівзігнутими колінами. Правильно координувати рух рук і ніг. Стежити за тим, щоб руки не були затиснуті. Виконувати рух ритмічно відповідно до характеру музики.
Стрибки: бічний галоп, повертаючись обличчям ( спиною ) до центру кола; високі стрибки, передавати в русі стрімкий характер музики. По закінченні руху зупинятися стрибком на двох ногах. Стежити за правильним положенням ступнів, точно приставляючи п'яту до п'яти на кожному кроці галопу не повертаючи корпус у бік руху. Закріплювати вміння дітей енергійно відштовхуватися від підлоги під час високих стрибків .

Ведуча: Сьогодні, діти, ми відправимось у туристичну подорож. А щоб бути вправними, сильними та сміливими туристами, щоб подолати всі перешкоди нам необхідно підготуватись - добре розім’ятись.
А ще ми повинні бути дуже дружніми, бо змагатися ми будемо командами. А
ще потрібно бути в доброму настрої.
Давайте зараз посміхнемося одне одному і почнемо розминку.
2. Ігроритміка .
Акцентована ходьба з виділенням сильної долі (рахунок 1 і 3 при музичному розмірі 4/4) ударом ноги або плеском.
Звучить музика«Весела аеробіка»
Діти виконують загально-розвивальні вправи під музику Барбариків «Що таке доброта?»
Ведуча:
Раз, два, три, чотири, п’ять –
Час нам подорож почать.
І цікаву, і незвичну,
Не просту, а туристичну.
Раз – пригода, два – пригода
Всі готові до походу?
Діти: Так!
Ведуча:
Перевіримо це вмить!
Що від сонця захистить? (панама)
А щоб болю не відчути.
Що на ніжки треба взути?(кросівки)
Що в поході треба, діти,
Якщо хочете попити? (вода)
Якщо хтось подряпав ніжку,
Чи забив коліно трішки,
Знає кожний – треба мати:
(бинт, зеленку, пластир, вату)
Ведуча: Ось тут в нас є речі, потрібні для походу. Але серед цих речей є і ті, що не знадобляться. Зараз ми і зберемо з вами рюкзак для подорожі.
Гра «Збери рюкзак»
Ведуча:
Що ж, речі зібрані. Подорож починається.
З міста ми будемо відправлятися на потязі, а точніше, на двох потягах.
Два потяга відправляються з різних платформ.
Естафета «Веселий потяг»
Ведуча: Наш потяг прибув до станції «Лісова» і далі колеї нема. Далі ми з вами відправляємось пішки туристичною тропою.
(На зустріч виходить Лісовик)
Лісовик: Добрий день, діти і дорослі! Я – хазяїн цього лісу Лісовик.
А ви звідки? Як називається ваш дитсадок?
Діти: «Снігуронька!»
Ведуча: Ми відправились в туристичну подорож і наш веселий потяг привіз нас до цього лісу. Далі дороги ми не знаємо. Може ти нам покажеш?
Лісовик: З задоволенням покажу. В нашому лісі туристів чекають складні
перешкоди. А тих, хто подолає ці труднощі, чекає сюрприз. Може ви й мене чомусь цікавому навчите? Я бачу ви спортсмени?
Ведуча: Так, наші діти займаються спортом та танцями.
Лісовик: Що, щей танцями? Якими?
Ведуча і діти: Спортивними!
Ведуча: Хочеш, ми зараз як раз будемо вчити новий танок і тебе навчимо?
Лісовик: Із задоволенням.
Ведуча: Ставай з нами.
3 . Розучування танцю з м’ячами та обручами.
Лісовик: Мені так сподобалось вчити танок, я своїх друзів теж навчу. Дякую вам, діти.
Ведуча: Лісовичок, покажи нам свій ліс. Які тут у вас складні перешкоди?
Лісовик: Саме перше, що на вас чекає, це болото.
Навкруги самісінька вода. Як ви переправитесь?
Ведуча: А в нас є човни. І для кожної команди цілих два.
Зараз ми покажемо, як ми подолаємо цю перешкоду.
Естафета «Переправа» ( перший учасник надіває на себе обруч і біжить до кеглі, оббігає її, добігає до своєї команди, забирає одного учасника і вони уже вдвох біжать до кеглі. Так доти, поки вся команда буде в обручі).
Лісовик: Гарно вправились.
Ведуча: А що ж нас чекає далі?
Лісовик: Далі дороги знов нема. Був у лісі на минулому тижні буревій. Позавалював деревами всі доріжки. Пробратись неможливо.
Ведуча: А може ми відпочинемо?
4 . Музично - рухлива гра «Танець природи».
Ведуча: А ми маємо ось такий тунель, ми по ньому і пройдем додому з
новими силами.

Естафета «Тунель»
Ведуча: Ось які ми молодці! Зараз давайте трошки перепочинемо.
5 . Вправи на розслаблення м'язів ; дихальні і на зміцнення постави.
Піднімання рук - на вдиху. Вільне опускання рук - на видиху.
Речитатив :
Носом - вдих , а видих - ротом ,
Дихаємо глибше , а потім –
Марш на місці , не поспішаючи ,
Якщо погода гарна!
Лісовик: Молодці і діти. Ви подолали всі перешкоди. Я обіцяв, що переможців чекає сюрприз. А ви всі переможці, бо перемогли труднощі.
Подивіться уважно довкола, може ви щось знайдете?
Діти знаходять кошик з фруктами.
Прощальний уклін . Вихід із залу танцювальним кроком.

Автор: 

Карачун Людмила Петрівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...