Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Чарівний світ фізики

0

Позакласний захід «Чарівний світ фізики»
Мета: підвищення інтересу учнів до фізики; розвиток ініціативи, логічне мислення; виховування культури спілкування і вміння співпрацювати в колективі.
Тип заходу: вікторина.
Обладнання: комп’ютер , мультимедійний проектор, вікторина оформлена в програмі Microsoft POWER POINT.
Методичні рекомендації
Правила гри : клас ділиться на групи і в кожній групі вибирається найвідповідальніша людина. Питання вікторини мають свою цінність від 10 до 40 балів. Питання обирають групи по черзі, і відповідає одна людина з групи. Якщо одна команда не дає правильну відповідь, то на нього може відповісти інша команда. Ведучий фіксує бали на дошці. Відповідальні в групі фіксують хто відповідає на питання і на скільки балів. У кінці гри бали підраховуються. Перемагає команда, яка набрала найбільше балів.
В ролі ведучого може виступати учитель або підготовлений учень.
Запитання для вікторини
Вчені фізики 10 20 30 40
Фізичні величини 10 20 30 40
Одиниці вимірювання 10 20 30 40
Фізичні явища 10 20 30 40
Пристрої і прилади 10 20 30 40
Вчені фізики:
10. Цей учений на дозвіллі виготовляв валізи, а найголовніше відкриття його життя прийшло до нього уві сні.
Дмитро Іванович Менделєєв
20. Фізик, прізвищем якого «опираються» електричні провідники. Георг Ом
30. Французький фізик та математик, який ввів поняття “ електричний струм ”. Андре Мари Ампер
40. Німецький фізик , який в 1895 році за допомогою катодної трубки отримав Х – промені. Він зміг роздивитися людину наскрізь. Вільгельм Конрад Рентген

Фізичні величини:
10. Ця фізична величина вимірюється в Фарингейтах. Температура.
20. Одна із основних фізичних величин, яка вимірюється амперметром. Назвіть безпечну для людини межу. Сила струму. Для людини безпечною вважається сила струму до 1 мА.
30. Яку фізичну величину вимірюють в кінських силах? Як її знайти? Потужність.
Потужність — робота, що виконана за одиницю часу, або енергія, передана за одиницю часу. Потужність електричного струму — фізична величина, що характеризує швидкість передачі або перетворення електричної енергії.
40. Що таке вологість повітря? Вологість повітря - кількість водяної пари в повітрі.

Одиниці вимірювання:
10. Арифметична одиниця дієтології. Калорія
20. Одиниця вимірювання маси коштовних каменів. Карат.
30. Еталоном цієї одиниці з 1984 року є платиново - іридієвий циліндр, який зберігається в Міжнародному бюро мір поблизу Парижа. 1 кілограм
40. Еталоном цієї одиниці з 1967 року є час рівний 9192631770 періодам випромінювання ізотопу атома цезію-133. 1 секунда
Фізичні явища:
10. Що можна побачити, якщо нічого не видно? Туман
20. Якщо ви читали «Золоте теля», скажіть, яке явище заважало одному з персонажів повернути за ріг будинку, коли він ніс свою долю двома руками? Інерція
30. Як утворюються роса та іній? Холодне повітря не може зберігати стільки ж водяної пари, що і тепле повітря, і тому пара конденсується і утворюються краплі води, які називаються росою. Якщо ж температура падає нижче нуля, краплі замерзають і утворюється іній.
40. Із-за якого явища кити викидаються на берег, птиці при перельотах втрачають орієнтацію? Яка причина цього явища? Магнітні бурі – короткочасні зміни магнітного поля Землі. Вони відбуваються в період сонячної активності.
Пристрої і прилади:
10. Точний прилад серед знаків зодіаку. Терези.
20. Вивчивши теорію заломлення променів, Галілео Галілей, за його словами, винайшов... Телескоп.
30. Дуже сильний електричний струм ушкоджує прилади, проходячи через них. Які пристрої переривають подачу струму, коли його напруга стає дуже високою? Запобіжники.
40. До винаходу цього пристрою доклали руку: - англійський вчений Джозеф Сван; -американський винахідник Томас Едісон ; - російський інженер Олександр Миколайович Ладигін. Електрична лампа.

Автор: 

Карплюк І.Д.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід