Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Риторика Правила телефонного спілкування

0

Актуальність питання впровадження в початкових класах риторики пов’язана з загальною проблемою: негативною комунікативною культурою, в якій живе сьогодні людина, необхідністю розвитку її комунікативної компетентності з дитинства.
Даний посібник містить значний обсяг матеріалу, присвяченого правилам мовленнєвого етикету. Адже дитина щодня спілкується. А для ефективного спілкування дитині треба навчитися орієнтуватися у мовленнєвій ситуації, звертати увагу на місце, на час, на причину.
Посібник створений з метою допомогти вчителям навчити своїх вихованців правильно опанувати нові вершини красномовства, поглибити словник учня новими формулами вітання, відпрацювати практичні вміння володіння своїм голосом, ритмом мовлення, опрацювати риторичні правила.
А вчити дітей ми маємо цікаво і весело: з римівкою, скоромовкою, іграми, казкою, віршем, загадкою, прислів’ям, піснею, щоб одержані знання стали для них не лише сумою знань, а й стійким переконанням і нормою життя.
У електронному посібнику запропоновані практичні вправи для розвитку мовлення, віршовані правила, загадки, пісеньки, інтелектуальні ігри, риторичні задачі, що дає можливість навчитися спілкуватися у відповідності до комунікативної ситуації. Діти вироблятимуть уміння правильно, чітко і точно викладати свої думки, не використовуючи слова-паразити, що засмічують мову, а також володітимуть елементарною ввічливістю, умінням вітатися і прощатися.
Даний електронний посібник складений на основі діючої Програми для середньої загальноосвітньої школи. 1-4 класи. К.: «Початкова школа». – 2006 і містить такі теми:
• Вітання.
• День народження. Привітання. Побажання.
• Запрошення.
• Тренінг: заговори, щоб я тебе побачив.
• Правила телефонного спілкування.
Дані матеріали можна також використовувати у виховній роботі вчителя початкових класів з метою закріплення правил мовленнєвого етикету.
Всі запропоновані види робіт підпорядковані одній меті: діти мають отримати на уроці якомога більше знань та вміти застосовувати набуті знання практично.

Автор: 

Мандрика Віта Олегівна, вчитель початкових класів,Шостаківський навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчально-виховний заклад - загальноосвітня школа І-ІІ степенів" Катеринопільської районної ради Черкаської області

Отримати сертифікат

Користувацький вхід