Від партнерів


Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


паперопластика "Птах миру, дружби та мрії"

0

Конспект інтегрованого уроку
з образотворчого мистецтва та природознавства
для учнів 6 класу
Тимофєєва Л.Л. – вчитель образотворчого мистецтва Верхньотокмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернігівського р-ну, Запорізької обл..

Голуби - єдині представники птахів,
яких тримають в неволі не дивлячись
на те, що вони волелюбні.
Тема: Подорож у світ орігамі. Виконання фігурки голуба «Птах миру, дружби та мрії»
Мета: ознайомити учнів з історією виникнення і розвитку мистецтва орігамі та з живим символом миру – голубом (презентація на комп’ютері); навчити дотримуватись правил складання фігурки; стимулювати розвиток пам’яті та творчої думки, поліпшувати окомір; розвивати самостійність, уміння користуватися блок-схемами, працювати за зразком, творчі здібності; виховувати акуратність під час роботи з папером, естетичний смак, повагу до традицій інших народів, інтерес до художнього бачення краси довкілля; бережливе ставлення до природи; прищеплювати любов до уроків мистецтва.
Методи та прийоми: бесіда, пояснення, демонстрування, аналіз.
Тип уроку: урок розвитку практичних навичок.
Оснащення: зоровий ряд: інструкційні картки для виготовлення фігурок орігамі – «голуб», зразки учнівських робіт минулих років, вишиті рушники; матеріали та інструменти: папір для складання фігурок.
Обладнання: комп’ютер, іграшковий мікрофон для вправи «Мікрофон».

Хід уроку:
Пролог.
І. Організаційний момент.
Продзвенів і стих дзвінок, Починається урок. Всі за парти тихо всілись І на мене подивились. У класі стало тихенько, Усі сидять рівненько. Один одному посміхнемось І урок наш розпочнемо.
Діти, сьогодні на уроці образотворчого мистецтва ми будемо працювати разом. Тому я розраховую на вашу підтримку й допомогу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
На минулому уроці ми познайомилися з давнім японським мистецтвом. Давайте згадаємо як воно називається.
- А що воно означає?
- Що є основою будь-якої фігури, виконаної в цій техніці?
Зав’язка.
ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку.
На сьогоднішньому уроці ми продовжимо випробовувати себе в ролі орігамістів і виготовимо фігурку птаха, який супроводжує нас з вами все наше життя. Якого саме відгадайте.
Невеличка, сніжно-біла , Що її в небесну шир Люди радісно пускають, Сповістивши всіх про мир. Кожен з вас цю пташку знає, Її назву відгадає.
Звісно це голуб.
Отже, перш ніж приступимо до роботи, поговоримо про голубів.
Розробка.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Слайд-шоу.
І слайд

ІІ слайд
- Голуби найдавніші супутники людини.
- Домашні голуби були відомі ще п’ять тисяч років тому в Давньому Єгипті.

ІІІ слайд
- Після гніздування голуби збираються у великі зграї.
- Відомо більш ніж 300 видів диких голубів, які зустрічаються по всій території, крім полярних і арктичних.

ІV слайд
• Вони мають середні розміри і масу тіла до 500 г.
• Голова невелика, шия коротка, крила зазвичай довгі і гострі.
• Кінцівки короткі, але голуби дуже вправно ходять по землі.
• Дзьоб невеликий, з добре розвинутою восковицею.

V слайд
Харчуються голуби в основному насінням, але деякі полюбляють соковиті плоди і ягоди.

VІ слайд
- Голуби ведуть денний спосіб життя.
- Вони швидко літають, можуть робити швидкі повороти.

VІІ слайд
• Голуби створюють міцні сімейні пари.
• У гніздо відкладають 2 – 3 яйця.
• За сезон у них може бути два виводки.
• Вони турботливі батьки, на перших порах пташенят вигодовують так званим “ пташиним молоком ”, що утворюється у волові батьків.

VІІІ слайд
Ростуть малюки дуже швидко і у віці 25 днів вже можуть самостійно літати.

ІХ слайд
Відомо 150 порід домашніх голубів, які в свою чергу діляться на чотири великі різновиди

Х слайд
М’ясні породи голубів

Воркування голубів
ХІ слайд
Декоративні породи голубів: павичеві голуби, якобіни, дутиші, індіани, трубачі-барабанщики, тіплери та багато, багато інших.

ХІІ слайд
Поштові голуби
• Дивна прив’язаність голубів до місць гніздування ще в давні часи наштовхнула людину на думку використовувати їх для передачі інформації.
• Поштові голуби – найграційніші птахи, які відповідають всім вимогам аеродинаміки.

ХІІІ слайд
Поштові голуби
• Вони мають однотонне скромне забарвлення, мускулясте сильне тіло.
• Здатні розвивати швидкість до 140 км/год і пролітати відстань в 3 тис.км.

ХІV слайд
Спортивні голуби
• Відрізняються своєрідним польотом.
• Спортивні змагання проводять раз на два роки.
• Ці змагання – красиве спортивне видовище.

ХV слайд
Голуб – оберіг
• Птахи – то символи людських душ. На рушниках, де вишивають родинне дерево життя, завжди їх зображують.
• Часто жінки вишивають голубів, бо вірять, що вони є символом сімейного щастя, любові, голубиної вірності.

- Зверніть увагу на те, що наша класна кімната сьогодні прикрашена такими рушниками. Їх вишили майстрині нашого села.

ХVІ слайд
Художники-анімалісти
• Голубам присвячені роботи знаних майстрів пензля.
• Всім відомий “Голуб миру ” французького художника Пабла Пікассо.

ХVІІ слайд
Художники-анімалісти
• М. О. Ярошенко “ Всюди життя ”.
• Хосе Руіса Бласко “ Голуби батька Пікассо ”.

ХVІІІ слайд
Біблійні сюжети
В одній із найдавніших книг людства “ Біблії ” є розповідь про Всесвітній потоп, Ноя і голуба, який приніс звістку про порятунок.

А ще на іконах зображують Святий Дух у образі голуба
ХІХ слайд
Пам’ятники голубам
Найбільш прославлених голубів люди вважають національними героями і встановлюють їм пам’ятники.

ХХ слайд
Варто знати
Незважаючи на те, які корисні ці птахи, від рук людини загинув не один вид голубів.

Кульмінація.
V. Практична робота.
Зараз уважно розгляньте технологічну картку з якою будемо працювати. Будьте уважними. Пам’ятайте, що акуратність – дуже важлива риса під час складання фігурки.
Але перш, ніж приступити до виконання роботи, пропоную вам трішки помріяти. Сядьте всі рівненько, заплющіть очі і уявіть собі вашу мрію. Навіщо це? Дізнаєтеся згодом. Уявили? Дуже добре.
Отже, ще раз уважно прочитайте технологічну картку (див. Додаток) і приступимо до роботи. (учні виконують роботу, повторюючи дії вчителя)
Поступове виконання фігурки:
1. Зігніть квадратний аркуш паперу по діагоналі.
2. Підніміть кути основи до вершини, щоб утворився ромб. Виконайте перегин вперед та назад за вказаною лінією.
3. Бокові кути зігніть до центру і розігніть.
4. По лініях згину кути увігніть всередину.
5. Заготовку зігніть навпіл, щоб з одного боку було три кінці.
6. Тримаючи догори довшою стороною, з того боку, де три кінці, крайні кінці, підніміть, загнувши вгору. Це будуть крила.

7. Товща сторона буде головою. Зігніть до себе і розігніть маленький трикутничок. За наміченими згинами кутик увігніть всередину. Це буде дзьобик.
8. Зігніть крило до себе, щоб в основі утворився трикутник. Повторіть з протилежного боку.
9. Обидва крила зігніть догори (по лінії трикутничка).
10. З протилежного боку від голови зігніть і розігніть рівносторонній трикутник.
11. За наміченими згинами хвостик увігніть всередину.
Голуб готовий!
Фінал.
VІ. Підведення підсумків уроку.
1. На завершення нашого уроку пропоную вам відпустити своїх птахів – мрії в голубу височінь.
(діти розповідають про свої мрії та прикріплюють голубів на ватман (пофарбований в голубий колір) – шматочок неба).
2. Оцінювання учнівських робіт.
3. «Мікрофон» - розповіді дітей про голубів, підготовлені вдома.

.
- Діти, чи сподобався вам урок? Чим?
- Що нового дізналися?
На цьому наш урок завершено, всім дякую за співпрацю.

Автор: 

Тимофєєва Людмила Леонідівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...