Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Бал

0

Вед. На крилах весни ми відкриваємо в нашій школі бал, бал чарівності поетичного слова, магії музичної краси, неповторності вічно юного вальсу, бал вихованості, естетичного смаку, високої духовності.

Звучить «Інтермеццо» (2 частина)
Поетична композиція «Прийшла весна» (5 клас)
Звучить «Інтермеццо» (1 частина)

Вед. Зала наша стала мінитись. В неї напливають лагідно, одностайними хвилями, один по другім, один по другім, звуки. Все звуки і звуки... Хвилюючи сильніше й слабше, піднімаючись високо і спадаючи знов, заповнюючи широкий простір собою.

Звучить «Соната» Моцарта. (Вовк Б.)

Вед. Музика - мистецтво особливої емоційної сили. Вона може не тільки впливати на наш настрій, а проникати у внутрішній світ кожного з нас. Коли лине мелодія, то відчуваєш що твоя душа тріпоче, ніби птах крилами, виривається з глибин і хоче злитися в одне ціле з яскравим, швидкоплинним, мінливим світом чарівних звуків.

Звучить «Романтичне інтермеццо» (Вовк Б.)

Вед. Ні слова... Лише пролітають по клавішах тіні двох рук,
І струни роялю зітхають, за звуком народжують звук

Звучать «Спогади про Notre Dame» (Корчака А, Вовк Б.)
«Присвята» (Корчака)

Вед. Яку силу має цей набір, здавалося б, на перший погляд - простих звуків. Але яка таємниця захована в них, яке розмаїття стоїть за цим, яке неповторне, величне явище, створене людиною, зашифроване знаками, зігріте душею і оспіване, озвучене серцем.

Звучать «Вальс» (Топчій Б.)
Вальс «Мой ласковый и нежный зверь» (Топчій Б., Мироненко Н.)

Вед. Ми з вами поринули у багатогранний і неповторний світ музичного мистецтва. Нас радують своїм талантом учні музичної школи, а тепер я хочу запросити їх викладачів, яких ви добре всі знаєте.

Ансамбль фортепіано/гітара «Вальс»
Гітара «Іспанський танець»

Вед. Природа - один із наймогутніших джерел натхнення для митця. Композитори завжди намагаються відтворити у своїх творах неповторність оточуючого світу. І тоді оживають у звуках картини яскравих барвів весняного сонця, прозорі акварелі нічної річки і чітка графіка дерев

Вірш «Дзвенять німою тугою ліси...» (Діденко Т.)
Звучить «» труба

Вед. Різнобарв’ям квітучих долин пишний квітень на землю прийшов.
Заквітчав білим цвітом калину і на землю спустилась любов.

Звучить «Вечная любовь» (Топчій Б., Федоренко Н.)
Вірш «Розкажу тобі думку таємну» (Сергієнко Н.)
Пісня «» (Жогло І.)
Вірш «В очах твоїх я небо бачу...» (Хачко Т.)
Звучить «Любов» (Федоренко Н.)

Вед. Мабуть, наш бал міг багато чого втратити, коли б не було одного із найшляхетніших жанрів музично-поетичного мистецтва - романсу. Тема любові вічна і невичерпна, надихає людину, підіймає її душу до небачених висот мистецтва. І в ці потаємні миті народжувався романс...

Романс «Мне нравится, что вы больны не мной»

Вед. Батьківщина романсу - Іспанія. Там у XII-XIV ст. й зародився новий пісенний жанр. Пісні виконувалися на «романській» мові, звідси і назва «романс». До нас романс прийшов у XV ст. Класичний романс завжди торкався складних струн душі. Примушував вслуховуватися в себе зосереджено і напружено, співпереживаючи і велике кохання, і щасливу зустріч, і неминучість розлуки.

Звучить романс «Опустела без тебя земля»

Вед. Романс - простий і складний водночас, відвертий, ніжний, щемливий. Він допомагає слухачу уявити себе реальним учасником зустрічей, розлук, унікальних моментів життя.

Романс «Молитва» (Васильченко В.М.)

Вед. Нову сторінку нашої зустрічі ми присвячуємо танцю. Танець - це радість, задоволення елегантно і гармонійно рухатись по хвилях музики. Він може бути веселим і романтичним, ніжним і пристрасним. На балах Європи, Росії XVIII-XIX ст. найпопулярнішими танцями були вальс, мазурка, полька.
Вальс - дивовижний танець. Існує майже три століття, а його називають молодим. Такого випробування часом не витримав жоден із танців. Він пережив гоніння і переслідування, а потім славу і всесвітнє визнання як «король танців».Спочатку це був простий народний танець, в якому селяни весело кружляли на вечірках. Та з часом рухи ставали більш плавними, зникали характерні для народних танців притупування та підскоки. Народжувався вальс...
Виконується вальс

Вед. Із задоволенням на балах танцювали і мазурку. Цей танець народився у Польщі в XVI ст. Він виконувався із особливим шармом, бо вирізнявся великою свободою руху, мала крім основних па, близько 60 додаткових фігур. Про іі популярність свідчить те, що Ф. Шопен написав 59 мазурок, син і батько Штрауси - понад 70 варіацій.
Як відомо, у багатьох танцях чоловік запрошує жінку і веде її.
У мазурці, навпаки, дама має привілегію вибрати собі партнера. У танці, вона зірка, що приваблює захоплення оточуючих.

Танець «Мазурка»

Вед. Не менше захоплення у світі мала полька. Незважаючи на свою назву, полька походить не з Польщі , а з Богемії, що входить у склад Чехії. Був час, коли в Парижі її успіх перевершив навіть вальс. Була справжня «полькоманія». Сучасник писав: «Молоді і старі, матері і доньки, лікарі і магістри, всі були в її полоні. Все - від одягу до страв - стало називатися полькою». Вимога до виконання танцю була така: танцювати спонтанно і тільки для задоволення.

Виконується мазурка

Вед. Цього моменту ви, мабуть, чекали з нетерпінням. Майстер-клас з вальсу для вас проведе наш хореограф

Вед. Я не знаю, наскільки професійним було виконання цього танцю, але ваша масовість, натхнення, бажання були вражаючими.
Можливо, саме сьогодні, в стінах нашої школи, ми започаткували відродження давньої казки. Бо казка ніколи не буває сучасною. І поки залишаються люди, які бажають взяти участь у казці, поки є юнаки та дівчата, що уявляють себе принцем та принцесою, бал буде існувати. Адже кожна казка невмируща.
То ж, до наступної зустрічі!

Автор: 

Перешивайло Тетяна Олексіївна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід