Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Урок хімії в 7 класі "Визначення формул бінарних сполук за валентністю хімічних елеменнтів"

0

Урок хімії 7 клас
Тема: Складання формул бінарних сполук за валентністю хімічних елементів.
Мета: узагальнити і поглибити знання про зміст хімічної формули; навчити складати формули бінарних сполук за валентністю хімічних елементів; розвивати і поглиблювати уявлення про речовини; виховувати вміння осмислювати інформацію і застосовувати її для розв’язання поставлених задач; виховувати почуття толерантності та поваги до інших при роботі в соціумі.
Тип уроку: комбінований
Форми роботи: індивідуальне опитування, розповідь учителя, самостійна робота, робота в парах, робота в групах, інтерактивні форми роботи: «Хімічне лото», «Хрестики-нулики», «Морський бій», диференційні завдання.
Обладнання: підручник, робочий зошит, картки з завданнями, мультимедійний проектор, різнокольорові геометричні фігури для ділення на групи, картки із домашнім завданням для слабких учнів.
Хід уроку
1. Організаційний етап
1.1. Привітання – розминка «В цьому класі всі ми друзі» , повідомлення теми, мети уроку
В цьому класі всі ми друзі,
І я , і ти , і ми , і всі
Посміхнись тому, хто з ліва
Посміхнись тому, хто з права
Привітай того, хто з ліва
Привітай того, хто з права
Привітай того, хто прямо
Так почнемо наш урок
1.2. Мотивація
2. Перевірка домашнього завдання
2.1. Двоє учнів працюють із завданням на картках біля дошки, ще двоє в зошитах виконують такі ж самі вправи та перевіряють їх
2.2. Клас «Морський бій»
2.3. Всім класом перевіряють розв’язання біля дошки
3. Розповідь учителя з використанням мультимедійної презентації
«Визначення валентності хімічних елементів за положенням у періодичній системі»
3.1. Виконання вправи на складання формул речовин за валентністю хімічних елементів, перевірка – правильні відповіді висвітлюються на екрані
4. Фізкультхвилинка (танцювально-розважальна пауза)
5. Закріплення, контроль і корекція знань
5.1. Ділення на 3 групи за різнокольоровими геометричними фігурами
5.2. Слабкі учні, з червоними фігурами, об’єднуються в одну групу. Їм назначається консультант, який допомагає працювати над окремим завданням. Аркущі із завданнями потім здаються.
5.3. Гупи працюють: 1 завдання «Хрестики –нулики» -правильна відповідь висвітлюється на екрані; 2 завдання «Хімічне лото» - правильна відповідь висвітлюється на екрані
6. Домашнє завдання
7. Підведення підсумків
7.1 Оцінювання
7.2 Рефлексія «Гучна розмова»:
На тези та запитання вчителя діти відповідають оплесками в долоні: 1 раз – вірно; 2 рази - невірно

Додаток 1. «Хімічне лото»
I IV III
V II II
VII V I
VI VI VII
H2O CO2 Al2O3
N2O5 CO MgO
Cl2O7 P2O5 Ag2O
SO3 CrO3 Mn2O7

Додаток 2. «Хрестики – нулики»
Закресліть елементи, валентність яких за Оксигеном дорівнює одиниці

O Ba Na
S K Al
Li Zn Fe

Закресліть елементи, валентність яких за Оксигеном дорівнює двом

Ca S Fe
Mg K Al
Ba H Na

Автор: 

Душкіна Т.О.

Джерело: 

"Інтерактивні технології на уроках хімії"

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...