Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Інтегрований урок математики 2 клас " Я і Україна "

0

Тема: Узагальнена таблиця додавання і віднімання одноцифрових чисел. Задача на дві дії.
Учись робити добро.
Мета: узагальнити знання учня з теми «Додавання і віднімання чисел з переходом через десяток»; формувати уміння розв’язувати задачі на дві дії; вчити пояснювати вибір дій у ході розв’язування складених задач;
розвивати логічне мислення учнів, критичне мислення, творчу уяву, зв’язне мовлення; познайомити дітей з історією виникнення грошей, сучасною грошовою одиницею України – гривнею, вчити учнів користуватися грошима;
розширити уявлення дітей про такі поняття моралі, як доброта, дружба; формувати уміння диференціювати ознаки доброго і злого; розкрити переваги доброти над злом; сприяти усвідомленню того, що добро слід починати з себе;
виховувати кращі людські якості, почуття дружби, взаємодопомоги.
Тип уроку: комбінований
Форма уроку: інтегрований урок з мультимедійним супроводом
Обладнання: мультимедійний проектор, зразки банкнот української гривні, геометричні фігури, дидактичний матеріал лічильний матеріал, узагальнена таблиця додавання і віднімання.
Хід уроку
I. Організація класу і мотивація навчальної діяльності
Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я раді нашим гостям. Поверніться, будь ласка, подаруйте їм посмішку і привітайте наших гостей.
Добрий день!
Другий клас сьогодні вам
Відкриває двері щиро
І бажає усім нам
Жити в дружбі й мирі!

Уроки математики бувають різні: сумні і веселі, цікаві і не дуже, повні дивних відкриттів, переконливих доказів, практичних дій, міркувань та передбачень. Сьогодні я хочу подарувати вам урок Доброти.

Як чарівний, дивовижний світ!
І ми на цій планеті – люди.
Учись добро творити з юних літ.
Тоді й тобі самому добре буде.

Сьогодні до нас на урок завітав хлопчик Помагай.
А зараз послухайте вірш П.Воронька «Помагай» і скажіть, які добрі справи зробив хлопчик? Чому так назвали хлопчика?
Недарма ми прослухали цей вірш. Сьогодні на уроці ми будемо наслідувати приклад хлопчика Помагая робити добрі справи, а, головне, старанно працювати на уроці математики. А він буде за нами спостерігати і записувати наші гарні вчинки до книги «Добрі справи».
Девіз уроку:
Щоб усе прекрасно знати,
Будем добре міркувати,
Додавати, віднімати
І усім допомагати.

II. Актуалізація опорних знань
Діти, хлопчик Помагай пропонує нам посадити дерево, але ми його зможемо посадити його тільки тоді, коли проведемо математичну розминку (Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»)
- Яке найменше двоцифрове число?
- Скільки місяців триває рік?
- Скільки місяців триває осінь
- Як називають числа при додаванні?
- Як називаються числа при відніманні?
- Скільки сторін у двох трикутників?
- Як називається лінія у якої є початок і кінець?
- Як називається фігура у якої всі кути прямі?
- Назвіть сусідів числа 15, 17.

Слайд – Дерево (Молодці)
Восени, взимку деревця буде спати, а навесні почне рости і щоб йому не було сумно, його будуть розвеселяти……. Хто?
Дізнаємось, виконавши наступне завдання.

Гра «Аукціон»
Прочитати вирази різними способами
10-8=2
7+2=9
Зменшуване 10 від’ємник від 8, різниця 2, різниця чисел 10 і 8 дорівнює двом і т.д.
Слайд – Прилетіли птахи
Діти, скільки пташок прилетіло до дерева? (12)
- З яких цифр складається число 12?
- Скільки десятків і одиниць у числі 12?
- Де зустрічається число 12? (12 місяців, 12 поділок на годиннику).
Помагай нам пропонує каліграфічно написати число 12.
В народі кажуть «Красиво писати – красу творити»
Сіли рівненько, відкрили зошити, записали дату уроку, класна робота (Зошит поклали під нахилом, спинку тримаємо рівно).
Хлопчик Помагай дає нам наступне завдання: Допомогти безпритульним тваринам.
Яких тварин ми будемо годувати – дізнаємось, виконавши завдання:
7+4=11 9+3=12
8+5=13 7+7=14
10+7=17 9+6=15

III. Повідомлення теми і завдань уроку
Сьогодні ми ознайомимося з узагальненою таблицею додавання і віднімання чисел, продовжимо розв’язувати задачі на дві дії ознайомимося з історією виникнення грошей.

IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за таблицею (пояснення вчителя).
2. Гра «Погодуй котика чи собаку». Робота учнів за таблицею біля дошки. Запис прикладів у зошит
6+8=14 9+9=18
8+7=15 6+7=13
12-4=8 11-4=7
14-9=5 12-6=6

Молодці (Слайд)

Розв’язування задачі с.36 №180 (Повторення будови задачі, асоціативний кущ).
Робота в зошитах. Запис задачі на дошці і в зошитах.

V. Закріплення вивченого матеріалу.
Завдання. Допомогти хворій бабусі купити ліки.
Діти, для того щоб купити якийсь товар, що потрібно мати? (Гроші).
Цікавинка!!!
Розповідь про історію виникнення грошей
Раніше грошей не було. Але потреба обмінюватися товарами була. Першими: сіль, вівці, корови, бики, риба. Використання таких грошей було незручним. Як з корови чи вівці зробити здачу? І що робити, як вона помре? З такими грошима не підемо на ярмарок, вони не помістяться в гаманець. Чим більше люди виробляли товарів, тим складніше їх ставало міняти. І тоді люди придумали гроші, спочатку це були злитки (бруски, пластинки) срібла чи золота, а потім монети круглої форми з міді, бронзи, золота, срібла (слайди).
Але металеві гроші були важкі, тому на заміну їм прийшли паперові (слайди).
А яка грошова одиниця використовується в Україні? (розповідь про історію виникнення гривні, слайди).
Словникова робота
Гривня – шия, загривок, шийна прикраса, намисто. Пізніше гривнею називали злитки срібла у вигляді брусків. У 1992 році в Україні, молодій незалежній державі, ввели в обіг гривні. Протягом майже 20 років, що минули, гривні змінювали свій вигляд, адже гроші мають здатність зношуватись, ними так часто користуються. Але номінали банкнот не змінювали.
Робота в групах
Завдання: Для кожної групи є конверт з грошима, правда це гроші не справжні, вони іграшкові, копії гривні. У вас є купюри по 10, 5, 2, 1 гривень. А тепер командири груп отримують завдання (слайд).
Уявіть собі, що у продавця немає здачі. Для здійснення покупки вам необхідно…(16, 17) гривень. Якими купюрами ви можете розрахуватись? (Звітують командири груп), (слайд).
Діти, то для чого потрібні гроші? (слайд)
Мододці!

Робота в парах
Геометричний матеріал
Завдання: За допомогою геометричних фігур скласти прислів’я. (Роздані конверти з геометричними фігурами, на яких написані слова). Перший крок до добра не робити зла (слайд).
В усіх таке прислів’я, чи маєте інші варіанти? Як ви розумієте прислів’я? (Щоб бути доброю людиною, не треба робити зла).

VI. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»
Давайте прочитаємо, які добрі вчинки записав Помагай до книги «Добрі справи» (Слайд). Діти читають.

Висновок:
Сьогодні, діти ви зробили ще один крок у доросле життя. Я пишаюся тим, які ви в мене уважні, розумні, старанні, добрі і справедливі.
Мораль цього уроку запам’ятати варто:

Без добрих справ і вчинків кожен з нас,
Повірте, не багато чого вартий (слайд).
VІІ. Домашнє завдання.
№ 183, № 184, посадити деревце.

Встаньте, візьміться за руки і скажіть:

Ми – дружна родина
Ми – велика сила
Ми – здатні творити добро.

Автор: 

Зеленовська Наталія Михайлівна, вчитель початкових класів, Богданівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Григорія Ващенка

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...