Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Чудернацькі перетворення (відгук на сучасну прозу)

0

Про авторку
Мене звуть Валерія . Я навчаюся у 5-А класі НВК „Гармонія”,
живу у м. Донецьку. Хочу трохи розказати про себе. У вільний від навчання час люблю спілкуватися з друзями, кататися на роликах, малювати, читати, дивитися дитячі телепередачі. Мені подобаються фантастичні фільми і книжки . Завдяки ним можна побувати у майбутньому, у паралельному світі і побачити таке, що в реальному житті ніколи не побачиш, або дізнаєшся про реальний світ таке, чого раніше не знав.
Моїм вихованням займаються дідусь і бабуся. Ми часто їздимо на дачу, де я допомагаю дорослим працювати у садку, на городі. У мене є своя клумба, на якій вирощую квіти. А взагалі, я звичайна дівчинка.

Глазунова Валерія
НВК «Гармонія»
вул. Пухова , 23
м. Донецьк-5

Радіостанція «Юність Донбасу»
Передача
«Неймовірне – поряд»
м. Донецьк

Лист на місцеву радіостанцію
«Юність Донбасу». Передача «Неймовірне – поряд».

ЧУДЕРНАЦЬКІ ПЕРЕТВОРЕННЯ
Доброго дня, шановна радіостанціє «Юність Донбасу»!
Хочу розказати вам про подію, яка трапилася зі мною одного осіннього дня.
Я поверталася з прогулянки додому. Дощило. Під кущем побачила безпомічне маленьке кошеня. Воно було мокре і тремтіло. Взяла його на руки, понесла до себе погодувати та вмовила бабусю і дідуся залишити маленьке створіння жити у нас. Назвали тваринку Ваською.
Того ж вечора я читала книжку та почула якісь дивні звуки. Поглянула у вікно, але там нікого не було. Тоді подивилася на Ваську. Ось так дивина: він відкривав рота в одному ритмі зі звуками, які я чула. Уявляєте, кошеня говорило!!!
«Я хочу віддячити тобі за те, що ти мене врятувала. Знай, що на книжковому базарі є книга про таких, як ти – добрих, співчутливих, щиросердних і безстрашних людей. Називається вона «Хлюсь та інші». Тож мерщій купи її та прочитай.» Моєму здивуванню не було кінця.
Вранці ми з бабусею відвідали книжковий ярмарок. Там мою увагу привернула книжка в яскравій палітурці. З неї на мене дивилася чудернацька істота, вкрита риб’ячою лускою, з лапками, як у жаби, з вусами, як у сома. Проте вона мала цілком людське обличчя з добрими очима. Книжка називалася „Хлюсь та інші”, а написала її сучасна дитяча письменниця Леся Воронина. Я почала просити бабусю її придбати, і не могла дочекатися, коли ми повернемося додому, щоб швидше дізнатися, хто ж такий Хлюсь.
Фантастичні події захопили мене, і своїми враженнями поспішаю поділитися з вами, дорогі слухачі..
Увечері я нарешті взяла книжку до рук і почала роздивлятися дуже яскраві, незвичайні малюнки, які виконала художниця Катерина Штанко. Мене одразу захопив неймовірний світ пригод, створений пані Олесею. Виявилося, що Хлюсь – водяний чоловічок, якого прислала річка Стугна до Мар’яни з надзвичайною місією: врятувати її саму, водяну печеру і всіх її живих мешканців : мавок, потерчат, водяників. І почались у дівчинки незвичайні пригоди.
Уявляєте, вона подорожувала у звичайнісінькій мильній бульбашці, потрапила у полон до злої потвори Оселедця. Там було дійсно страшно. Я злякалася за долю маленького Хлюся і Мар’янки. Боже ж мій, Оселедець хотів перетворити всі ріки, озера, ставки на суцільну смердючу купелю, яка йому так подобалася!
Виявилося, що врятувати природу і її мешканців може тільки Мар’янка, а бруд перемагає звичайнісінька чиста джерельна вода.
Коли я перегорнула останню сторінку цього захоплюючого твору, то мені спало на думку, а чи таке казкове воно те, про що написано. Адже брудна вода є і в нашій річці.
За допомогою оповідань Лесі Ворониної я зрозуміла, що потрапити у незвичайну фантастичну пригоду можна просто, вийшовши на базар.
Так трапилося з дівчинкою Олею, яка пішла купувати рибок, а натомість придбала двох жаб.
Виявилося, що ці дивні білі створіння - не звичайні, а справжнісінькі інопланетні гості. Ви запитаєте: «Як вони потрапили на ринок?» Круць і Дрон (так звали пришельців) подорожували Всесвітом, але їхня летюча тарілка зламалася і впала в Чорне озеро, де і виловив їх п’яниця. Дивно, як вони не загинули в тій бруднючій воді! Ставлення людей до водойм їх обурило, вони перетворили Олю на прозору істоту і взяли її з собою на дно Чорного озера. Читаючи твір, я ніби сама побувала там. Почула брудні лайки гостей на нашу адресу, зрозуміла, що ми вже не такі й розвинені, і зі слів пришельців, повинні багато чого виправити. Але не такі вже ми і безнадійні. Наша звичайна сонячна батарейка врятувала Круця і Дрона від катастрофи.
Пригоди Марійки та Олі змусили мене зрозуміти, що все незвичайне, казкове і фантастичне знаходиться поряд, можливо, за порогом оселі. І той звичайний білий собака, який живе у дворі, може бути пришельцем, який потерпає від катастрофи та потребує людської допомоги, а врятувати його можу тільки я або ви.
Треба додати, що ця книжка зацікавила моїх однокласників і батьків. Пропоную вам усім, дорогі слухачі, прочитати фантастичні оповідання Лесі Ворониної «Хлюсь та інші». Ви не пошкодуєте.
Шановні друзі, чи сподобалась вам моя розповідь? А які книжки любите читати ви? Напишіть у редакцію або мені. Адресу залишаю. З повагою Валерія.

Міністерство освіти та науки України
Відділ освіти Ленінської у м. Донецьку ради
Навчально-виховний комплекс «Гармонія»

Чудернацькі перетворення
(відгук на сучасну прозу)

Виконала:
учениця 5-А класу
Глазунова Валерія
Учитель:
Онищук Людмила Іванівна

Донецьк-2011

Автор: 

Онищук Людмилі Іванівна, учитель української мови, Донецький навчально - виховний комплекс "Гармонія"

Отримати сертифікат

Користувацький вхід