Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Урок математики в 1-му класі.

1

Тема: Склад числа «5». Додавання і віднімання
«5». Геометричний матеріал.
Мета: на основі складу числа вчити складати та обчислювати на додавання; на основі взаємозв’язку між додаванням і відніманн складати приклади на віднімання. Вчити вимірювати відрізки і ви: кількість. Розвивати пам'ять, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати тварин, до природи. ‘ ’

Обладнання: демонстраційний матеріал: картина до української народної казки «Пан Коцький», каса цифр, індивідуальний матеріал, геометричні фігури.
Хід уроку:
1. Організація класу.
- Привітання:
Пролунав уже дзвінок, , -*•
Всім пора нам на урок. ' *
То ж і ми часу не гаймо, .
Рахувать розпочинаймо.
2. Повторення вивченого матеріалу.
- Гра «Веселийрахунок» - «Мікрофон»
- Скільки сонечок на небі?
- Скільки очей у птаха?
- Скільки вогників у світлофора?
- Скільки коліс у машини?
- Скільки пальців на одній руці?
(На відповідь діти виставляють цифри-відиовіді: 1,2,3',4,>5).
- Гра «Встав числа» (колективно)
На дошці накреслена таблиця з пропущеними цифрами, учні г картинки з пропущеною цифрою.
- Молодці, подивіться уважно, на якій цифрі ми зупинилися
- Вірш про цифру «5».
З, Вивчення нового матеріалу. .
- Сьогодні ми будемо додавати і віднімати в межах «5», закріпфши склад числа «5». До нас сьогодні на урок'проситься незвичайний гісгь, йому мало було побувати на уроці «читання», він зі своєю компанією просяться на урок «математики». Ану, впізнайте, хто до нас прийшов? (Пан Коцький).
Він ще привів своїх друзів. Порахуймо їх. (лічба з вказуванням місцезнаходження героя).
Перша Лисичка - вона посередині малюнка;
Другий Зайчик- він під столом;
Третій Кабан - він під деревом;
Четвертий Вовк - він між деревами;
П’ятий ведмідь - він на дереві.
- Скільки звірів прийшло до нас з Паном Коцьжим (5).
- А чому Пана Коцького ми не порахували до них? (Тому що, ц| домашня тваринка).
- Пан Коцький ще приніс нам оцю чарівну скриньку, в якій є чарівні кружечки, хто набере їх найбільше за урок, отримає подарунок.
4. Робота з підручником.
- Послухайте, як щось шелестить, це кабан в листі, йому вже нетерпиться послухати шелест сторінок ваших підручників. Чим скіріше і правильно ми попрацюємо з підручником, тим скоріше відпустить Цан Коцький кабана.
Фізкультхвилинка.
- Подивіться, а хто це застряг між деревами (Вовк).
- Бачите, який він замучений, тіло його затерпло, і ви також замочилися, давайте покажемо Вовчику нашу фізкульхвилинку і відпустимо йог© з Паном Коцьким.
Раз-два дружно встали,
Великанами ми стали.
Руки всторони, як крила,
І на пояс три-чотири.
Вправо, вліво повернулись,.
Нахилились і прогнулись.
П’ять присіли, шість присіли І за парти дружно сіли.
(Вовчика закриваю на картині листком). •
4. Закріплення вивченого. ,
Діти, а як ви думаєте, хто найбільше боїться Пана Коцького. (! Іайчик).
- То ж давайте швиденько виконаємо завдання і Пан Коцький в дпустить Зайчика.
- З яких двох менших чисел можна скласти число «5»?
Робота в парах.
(діти піднімають віяла з цифрами на склад числа «5», коментують п|днесені числа у вигляді прикладу на додавання).
Індивідуальна, робота.
(бажаючий учень закріплює на”магнітній дошці склад числа «5», іншии учень в цей час виставляє прикладом склад числа <<5» лічильним матеріалом).
- Молодці, гарно'справилися, Зайчик вільний.
(закриваю Зайчика на картині листком).
6. Робота в зошитах.

- Ви подивіться, як високо видерся Ведмідь, щоб побачити з го ваші зошити, як ви будете в них працювати.
Але працюймо старанно, акуратно, а то Пан Коцький не відпустить
- Напишемо каліграфічно цифру «5»;
- Самостійно пригадайте склад числа «5»; запишіть його;
- Назвіть геометричні фігури і цифрою позначіть їх назву, (відпускаємо Ведмедя і закриваюлистком).
7. Цікаві задачі.
- Залишилася в нас Лисичка.. Яка вона за характером? (хитра).
- І завдання Пан Коцький приготував їй незвичайні.
1. У бабусі є онучка Таня, кіт Любчик, песик Тимко.
Скільки внуків є у бабусі? (жодного, тільки внучка).
2. Катруся з дуба груші рвала,
У кошичок складала.
Дві татові і дві матусі, і •
А одну собі Катрусі.
Скільки груш всього зірвала Катруся? (жодної, на дубі груші не рос
3. У клас зайшов Мишко,
А за ним Петько,
За ними Галинка, • ' *
За нею Яринка.
А по заду Гнат. .
Скільки йшло дівчат?
(дві., дівчинки).
Лисичка на волі. Молодці!

ПІДСУМОК УРОКУ.
- Підрахунок кружечків і визначення найрозумніших .на уро д;
- І на закінчення нашого уроку, щоб Пану Коцькому не булс самотньо кожна група дітей розвяже приклади і подарує йому нашого коті.ка Мудрика, розвалювавши його по відповідних кольорах.

Автор: 

Махіброда Марія Василівна, вчитель початкових класів, Волицька ЗШ І_ІІІ ст.


загрузка...