Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Основи термодинаміки уроки 3-4

0

Урок 3,4

Робота в термодинаміці. Теплопередача.
Рівняння теплового балансу
Мета уроку: систематизувати і поглибиш знання учнів про внутрішню енергію і способи її зміни; роботу газу та кількість теплоти; повторити поняття кількості теплоти і розрахунки кількості теплоти при нагріванні й охолодженні тіл; виробити навички рішення задач на складання рівняння теплового балансу при змінах агрегатних станів речовини і визначення роботи газу в застосуванні її до ізопродесів.
Тип уроку: комбінований.
Метод: дослідницький.
Обладнання: програмовані завдання (Д.Шеннер), збірник задач з фізики (А.П.Римкевич), різнорівневі дидактичні матеріали (Л.А.Кирик)

Хід уроку

І. Організаційний момент
П. Актуалізація досвіду й шорних знань.
1. Загальнокласна форма роботи.
2. Обговорення виділених у параграфах 28-30, 32 пунктів
плану «Учися учитися!» (домашнє завдання).
- Аналіз розв’язання домашніх задач.
3. Групова форма роботи.
- Викладення матеріалу в конспекті до тем «Внутрішня
енергія», «Робота в термодинаміці»;
- Робота з О 3 №№: 4-1; 4-2; 4-3; 4-4 (стор. 19-20).
- Перевірка домашнього завдання.

IV« Мотивація (бесіда)
- Чому гази при стисканні нагріваються?
- При розширенні стиснутого повітря у вакуумі його тем
пература знижується. Чому?

- Теплота, теплообмін, кількість теплоти, рівняння тепло
вого балансу.
- Що називається питомок» теплоємністю, питомою теп
лотою плавлення, питомою теплотою паротворення?
- У яких випадках кількість теплоти - має негативне зна
чення?
V. Осмислення знань.
Рішення задач № 640, 641, 646 (А.П.Римкевт іЛ.А.Кирик).
VI. Підсумки. Заключне слово учителя.
УП. Домашнє завдання; повторити параграфи 28-30, Римкевт (5 задач на вибір з п.29, ЗО)
Додаткове: продовжуємо збирати матеріал для прес- конференції.

Автор: 

Дегтярьова Ірина Борисівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід