Від партнерів


Останні публікації

2017-10-18 19:14
Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


УРОК . ПРОСТІ ТА СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ШВИДКОСТІ, ЧАСУ І ВІДСТАНІ

0

УРОК . ПРОСТІ ТА СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ШВИДКОСТІ, ЧАСУ І ВІДСТАНІ
Мета: ознайомити з правилом знаходження часу за швидкістю та відстанню; вправляти у виконанні дій з іменованими числами; вдосконалювати обчислювальні навички,розвивати мислення, кмітливість,виховувати бережне ставлення до природи.

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Девіз нашого уроку:
Міркуємо швидко !
Відповідаємо - точно !
Рахуємо – правильно !
Пишемо - гарно ! (слайд №1,2)
II. Контроль і закріплення знань
1. Перевірка домашнього завдання.
2.Каліграфічна хвилинка
Запишіть багатоцифрові числа, які почуєте.
20000г макулатури зберігають від зрубування одне дерево. За 100000м пробігу легковий автомобіль спалює 5000г бензину.
На уроці перед вами буде низка завдань. А для того, щоб упоратися з ними, працюватимемо старанно, слухатимемо уважно і писатимемо охайно.
А плоди вашої старанної праці ми зможемо побачити в кінці уроку. У вас на партах є вирізані з паперу гілочки калини, грона – тільки обведені. За кожну правильну відповідь, за кожне виконане завдання ви будете розмальовувати грона. В кого буде дорідніше гроно, той отримає високий бал.(слайд №3)
3. Усні обчислення „плюс” математичний диктант.

Коли людина усміхається , у неї працюють 17 м’язів, а якщо сердиться, похнюпилась, для цього потрібна робота 43 м’язів. (слайд№4)

- Запишіть число, що вказує на кількість працюючих м’язів під час усмішки.
- Скільки м’язів буде працювати коли будуть посміхатися 20 людей?(340)
- Незадоволені покупкою були 1/5 радісних людей. (68)

Якщо полічити всі зойки, крики та вигуки які лунають у шкільному коридорі протягом однієї перерви, то нарахуємо їх 3 605. Скільки криків та вигуків пролунає в школі за 5 перерв? (3 605 х 5=18 025) (слайд №5)
Чи корисний шум для здоров'я? Отже: шум шкодить здоров’ю.
Який зробимо висновок? Що тут повчальне? Висновок: ________________

Людині потрібно 960 літрів кисню на добу. Одне доросле дерево виділяє за годину 8 літрів кисню. Скільки дерев можуть забезпечити людині потрібну кількість кисню на добу? (5)
Висновок_______________
(слайд №6)
• Розв'язати задачу.
Велосипедист був у дорозі 3 год, а мотоцикліст — 2 год. На скільки більше кілометрів проїхав мотоцикліст, ніж велосипедист, якщо швидкість мотоцикліста 90 км/год, а велосипедиста — 14 км/год? (слайд №7)

III. Вивчення нового матеріалу
1. Задача.
Галка пролетіла 100 км зі швидкістю 50 км/год. Скільки часу летіла галка?
Під час розв'язування задачі учні роблять висновок: щоб знайти час, треба відстань поділити на швидкість. (слайд №8)
2. Цікаві задачі (слайд №9)
- Погляньте на одних із найкращих представників африканської фауни. Давайте розв'яжемо задачі, пов'язані зі швидкістю руху цих тварин.

- Слон може подолати відстань 80 км за 2 години. З якою швидкістю пересувається слон? (80:2=40 км/год)

- За 3 години зебра пробігла 180 км. З якою швидкістю бігла зебра? (180:3 = 60 км/год)

- Від зоопарку до болота 30 км. Бегемот подолав цю відстань за 1 год. З якою швидкістю біг бегемот? (30 км/год)

- Жирафа може за 3 год подолати відстань 153км. З якою швидкістю бігла жирафа? (153:3=51км/год)

- А тепер погляньте на екран. З ваших відповідей можемо сформувати діаграму, яка чітко показує різницю між швидкостями тварин. Хто може рухатись найшвидше?А хто найповільніше? Отже, давайте повторимо ще раз вивчене правило.
ІV. Фізкультхвилинка

V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Задачі.
Із зоопарку втік сайгак. Ця тварина рідкісна. На волі вона могла загинути в незвичних умовах. Сайгака впіймали через 3 год за 180 км від зоопарку. З якою швидкістю біг сайгак ?

Перший у світі мотоцикл їхав зі швидкістю 12 км/год, а перший вітчизняний мотоцикл- на 58 км/год більше. Яка швидкість вітчизняного мотоциклу ?

Найбільша швидкість сизого голуба 185 км/год , а швидкість стрижа на 15 км/год менша, ніж голуба. Швидкість дикої качки на 100 км/год менша ніж швидкість голуба. Знайдіть швидкість дикої качки ?
2. Змагання за рядами
345+567= 465+601= 543+178=
209+409= 467+196= 407+351=
724-393= 671-305= 754-392=

3. Геометричний матеріал
Назви чотирикутники (слайд №10)

Назви прямокутники (слайд№11)

У Тетяни був трикутник , вирізаний з паперу.Вона відрізала його по прямій лінії 2 фігури.Які фігури могли при цьому утворитися ? слайд№

( 2 трикутника або 1 чотирикутник і 1 трикутник ).

VІ Підсумкова рефлесія.

Відгадайте загадку.

Долає шлях вона за певний час,

То змагаючись з будь-ким із нас,

То вітер обганяючи, то хмарку здоганяючи.

Є вона і в кожного із нас,

І в машини, літака чи черв’яка,

У ракети, пароплава, і в жука. ( Швидкість)

Автор: 

Токарєва Вікторія Валеріївна, вчитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Димитровської міської ради Донецької області

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...