Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


посібник для вчителів та учнів 6 клас

0

Історія Стародавнього світу – найцікавіша і найзагадковіша сторінка світової історії. Вона є складовою частиною Всесвітньої історії, до якої входять також історія первісного суспільства, історія стародавньої Греції і стародавнього Риму. Вивчає історію формування і розвитку стародавніх цивілізацій, які існували на значній території.
Багаточисленні народи Стародавнього світу одними з перших перейшли від родоплемінного ладу, розбудували соціально стратифіковані суспільства, утворили держави, розробили майже всі види писемності, розвинули художню літературу, науково - практичні знання, мистецтво, архітектуру, релігійно - філософські погляди. Всі ці величезні досягнення стали надбанням всього людства, зробили неоціненний вплив на розвиток світової культури. Тому вивчати її завжди цікаво.
Сучасний учнівський колектив різноманітний. Завдяки комп’ютерним технологіям, учень пристосований сприймати інформацію зоровою та слуховою пам’яттю.
Для вивчення цього курсу необхідне використання всіх форм роботи - від лекцій і семінарських занять до консультацій, співбесід, написання контрольних робіт, виконання різних видів самостійної роботи та індивідуальних навчально - дослідних завдань (написання рефератів, повідомлень, доповідей, складання таблиць, схем, підготовка проектів).
Ніякий підручник, змістовно і якісно прочитана лекція не можуть замінити учню самостійну роботу над історичними джерелами, іншою спеціальною літературою.
У запропонованому посібнику містяться матеріали, які можна використовувати для вивчення і закріплення знань і вмінь учнів: «Слайди», «Кросворди», «Історичні особи», «Крилаті вислови та терміни», «Запитання до теми». Завдання «Встав пропущені слова» - ефективна форма контролю, що допоможе зорієнтуватися, наскільки учні зрозуміли попередній матеріал.
Звісно, що обмеженість уроку в часі не дасть змогу використати всю кількість матеріалу. Але творчий підхід по побудови уроку, дозволяє урізноманітнити роботу на всіх етапах заняття, обов’язково врахувавши індивідуальні особливості учнів.
Мета навчально - методичного посібника - полегшити роботу вчителя в підготовці до уроку, запропонувати швидкі методи перевірки умінь і знань учнів.
Зробити вивчення матеріалу цікавішим, простішим і результативнішим, врахувавши вікові особливості шестикласників. Допомогти учням організувати самостійну роботу при вивченні курсу «Історія Стародавнього світу», при підготовці до семінарських занять, написанні контрольної роботи, виконанні різних форм і видів самостійної роботи, індивідуальних навчально - дослідних завдань: написання рефератів, повідомлень, доповідей.

Автор: 

Гречка Оксана Валентинівна вчитель історії та правознавства Сулимівської ЗОШ І - ІІІ ст. Яготинський район Київська обл.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід