Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


УРОК ПИСЬМА ДЛЯ 1 КЛАСУ "УРОК – ПОДОРОЖ ДО КАЗКОВОЇ КРАЇНИ

1

УРОК – ПОДОРОЖ ДО КАЗКОВОЇ КРАЇНИ

(УРОК ПИСЬМА ДЛЯ 1 КЛАСУ)

Т.М. ШПОТА – ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗОШ №6 М. ДИМИТРОВА

Тема. Хто? Що?
Тип уроку. Повідомлення і засвоєння нових знань.
Мета:вчити учнів розрізняти слова, що означають предмети; формувати вміння
ставити запитання до слів, що означають назви конкретних предметів та істот;
відновлювати деформоване речення; закріплювати вміння виконувати звуко-
буквений аналіз слів; учити складати речення за поданою схемою, відгадувати загадки;
розширювати словниковий запас першокласників; розвивати мовлення учнів, вміння
аналізувати, доводити, працювати в парах, колективно, самостійно;
виховувати любов до природи; охайність, спостережливість; культуру мовлення.

Обладнання: капелюшки, ковпаки, картки із завданнями, малюнки із зображенням
тварин, людей, рослин, квітів, предметів, білочки; грибочки із завданнями, зошит.

ХІД УРОКУ
I. І.Організаційний момент
— Сьогодні у нас не звичайний урок, а урок-подорож до чарівної країни.
- Увага! Увага! Ми відправляємося до незнайомої казкової країни

ІІ.Повідомлення теми і завдань уроку
— Як ви гадаєте, які риси характеру ми повинні проявити під час подорожі, щоб досягти
успіху?
1.«Криголам»
У - важність
С - постережливість
П - працелюбність
І - ніціативність
Х - оробрість
— А ще нам знадобляться всі ваші знання. Ми зустрінемося зі словами, що відповідають на
запитання хто? що?, навчимося їх відрізняти від інших слів української мови і дізнаємося, що ж вони можуть означати. Слова, що відповідають на запитання хто? ми будемо записувати в 1
стовпчик. Слова, що відповідають на запитання що? ми будемо записувати в 2 стовпчик.
— Давайте заплющимо очі і відчуємо себе маленькими яскравими метеликами, які повільно
летять над землею, насолоджуючись красою природи і пахощами різнокольорових квітів, блакиттю бездонного неба. ( звучить вальс квітів)
— І ось ми опинилися в незвичайній казковій країні. Ми на зеленій галявині серед трав і квітів.
( Діти відкривають очі, а перед ними стоять 7 гномів в різнокольорових капелюшках.)
— Скільки їх? (сім) Завдяки їхнім різнокольоровим капелюшкам, країна така різнобарвна, така прекрасна.
- Гном: Дорогі діти, наша країна немає назви, будь ласка, допоможіть придумати їй назву.
- Діти, давайте об’єднаємось у групи і попрацюємо над назвою.
(Доки учні придумують цікаві назви і обирають найкращу, у гномів зникають капелюшки)
- - Сталося лихо. Злий чарівник викрав у гномів капелюшки, а без них країна буде чорно - біла,
некрасива. Він залишив нам лист. (Щоб повернути крадене,вам треба виконати мої завдання.
Кожен капелюх я заховав під зачаклованим ковпаком, який можна підняти лише після виконаного завдання.)
- Діти, допоможемо гномам здобути капелюхи? (Гноми приєднуються до дітей)

ІІІ. Основна частина
1. Творча робота
В країні Веселковій ростуть незвичайні дерева, на яких ростуть букви. Вам треба з букв скласти слова, які б відповідали на запитання хто? (Діти в зошитах записують слова, а потім читають вголос)
2.3авдання «Незакінчене речення»
- Кіт, вовк, миша, дятел – це…. (Записати у перший стовпчик : назви тварин)
- Молодці, ви швидко впорались із завданням. Ми можемо повернути
1капелюх
-
-
-
- 3.Гра «Зроби вибір»
З’єднай правильно малюнки і поясни свій вибір.
Кухар Вихователь Перукар Лікар
книга каструля шприц ножиці
Хто може бути лікарем, перукарем, вчителем, поваром? (Людина)
На яке питання відповідають назви людей?
0 (В 1 стовпчику записати : люди і повертаємо 2-й капелюх)
4.Творче завдання
За поданою схемою складіть речення зі словом лікар.
_ Фізкультхвилинка
- Молодці, вже 3 капелюх повертається до гномів.
5. Гра «Вгадай предмет»
За ознакою треба вгадати назву предмета.
1. Червона, запашна, красива, колюча. ( Троянда)
2. Могутній, старий, міцний, великий. (Дуб)
3. Ранній, маленький, блакитний, тендітний. (Пролісок)
4. Білокора, красива, кудрява. (Берізка)
ІЦо означають ці слова? (Назви рослин)
- На яке питання відповідають назви рослин? (Що?)
6 6.Каліграфічна хвилинка
- Діти, знайдіть в словах - відгадках букву, що дає 2 звуки, пропишіть її каліграфічно.
(У другий стовпчик записати : рослини. Гноми отримують 4-й капелюх.)
7. Гра «Віднови речення»
Треба усно відновити речення, вставити замість питань слова.
1. (Що?) світить і всіх гріє.
2. (Що?) напуває все живе на Землі.
3. (Що?) годує всіх на світі.
-Хто був уважним і скаже на яке питання відповідають слова: сонце, вода, земля ? Все це
нежива природа.
- Що ще відноситься до неживої природи?
(У другий стовпчик записати: нежива природа. Гноми отримують 5-й капелюх.)
8. Фізкультхвилинка (вправи для очей)
- Голова нерухома. Підняти очі вгору, опустити вниз. Подивитися вправо, потім — вліво.
Повторити 6-8 разів.
- Відкинутись на бильце стільця. Вдихнути. Нахилившись уперед до кришки парти, видихнути.
Повторити 5-6 разів.
- Руки витягти вперед, подивитись на кінчики пальців, підняти руки вгору (вдихнути), стежити
очима за руками, не піднімаючи голови, руки опустити (видих). Повторити 4-5 разів.
9. Завдання «Вибіркове списування»
(Вчитель пропонує дітям обрати групу до якої вони хочуть приєднатися)
Перша група - вибрати і записати слова - предмети.
Друга група - вибрати і записати слова - події.
Слова: зустріч, килим, змагання, сумка.
- На які питання відповідають слова першої і другої групи?
(У другий стовпчик на дошці записати : предмети, події. Гноми отримують 6-й капелюх.)
-Діти, спробуйте зробити висновок за таблицею, яку ми склали.
Висновок. Слова, що означають назви тварин, людей — живих істот відповідають на з запитання хто?
Слова, що означають назви інших предметів, рослин, складові неживої природи, якісь
події – неживі істоти відповідають на запитання що?

ІV. Узагальнення і систематизація знань
1. Гра «Допоможіть білочкам»
-- (вчитель пропонує дітям обрати групу до якої вони хочуть приєднатися)
Перша група допомагає сіренькій білочці вибрати грибочки зі словами – предметами.
Білочка їх покладе собі у кошик.
Друга група допомагає помаранчевій білочці вибрати грибочки зі словами – істотами.
Білочка їх покладе собі у кошик.
Слова: павучок, дощ, горіх, герой, подруга, квітка, учень.

Гноми : Молодці, ви впоралися з усіма завданнями та врятували нашу країну. Ми вам дуже вдячні.

VI. Підсумок уроку
• Ви сьогодні були розумними, уважними, організованими мандрівниками.
• Вам сподобався урок?
Вправа «Мікрофон»
Сьогоднішній урок допоміг мені зрозуміти……
• На наступному уроці ми проведемо конкурс «Найкращий фантазер». (Треба намалювати
якусь незвичайну живу істоту, яка може мешкати в казковій країні і придумайте їй назву)

Автор: 

Шпота Тетяна Миколаївна, вчитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Димитровської міської ради Донецької області

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...