Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Наркотичні речовини та шляхи профілактики наркоманії.

0

Знати сьогодні – щоб жити завтра»

Тема. Наркотичні речовини та шляхи профілактики наркоманії.
Мета: Сформувати в учнів поняття про причини, наслідки та прояви дії наркотичних речовин на людину, визначити основні шляхи профілактики наркоманії, формувати активну антинаркотичну громадянську позицію учнів.
Хід заняття
Вчитель.
Хай буде все побачене – побаченим.
Хай буде пробачене – пробаченим.
Хай буде вік прожито, як належить.
Від здорових звичок це залежить.
Доброго дня, любі друзі!
- Ви всі молоді і сповнені сил та енергії. Ви багато мрієте і плануєте своє майбутнє, щодня пізнаєте навколишній світ. Ви, напевно, не раз чули від дорослих, батьків та вчителів про шкідливість вживання наркотиків. Я хочу нагадати вам, що кожна людина сама обирає свій шлях у житті.
Вибір має бути самостійний, але свідомий, тобто треба усвідомлювати наслідки кожного вчинку не тільки для себе особисто, але й для оточуючих.
Але хто в юності замислюється над тими наслідками, до яких призводить вживання наркотиків?.
А замислитися варто зараз, щоб потім не було пізно, адже наркоманами не народжуються.
Я вірю, що всі ви ставитися до життя серйозно: мрієте про майбутню професію, намагаєтеся бути гідними людьми. Сподіваюсь, що наше заняття допоможе вам зробити правильний вибір у житті, сформує у вас здорові звички.
Вчитель.
- Які ж причини вживання наркотиків? Знаходяться такі підлітки, які все-таки вживають небезпечну отруту. Чому так трапляється? Чому на вашу думку, вони це роблять? Подивіться сценку „Чорне і біле”, а потім відповісте на запитання.
Чорний.
Господи! Чому усе так погано? Вчора мене покинула подруга, я не вивчив уроки, а сьогодні. Ніби навмисно, мене запитали з усіх предметів. Три двійки – жах! Треба забутися, я бачив у когось коноплю.
(Заходить учениця в білому).
Білий.
Не треба! Ти вб’єш себе. Завтра знову засяє сонце і все буде гаразд.

Чорний.
У мене цікава компанія. Ми живемо без проблем, не розмовляємо ні про сім’ю, ні про школу, жодних зобов’язань – кайф! Але всі мої друзі курять гашиш, вживають екстазі.
Білий.
Не пробуй! У твоїх друзів немає майбутнього, є тільки дорога в пекло.
Чорний.
Щодня одне й те саме: школа – домівка – школа. Живеш лише один раз!
Білий.
Саме так – лише один раз. Шукай себе! Знайди собі цікаве захоплення: спорт, комп’ютер.
Учень.
Сьогодні суспільство переживає важкі часи в політичній, економічній, фінансовій, моральній сферах, що зумовлює закономірну появу великої кількості „втрачених людей” і все частіше вдаються до сумнівної насолоди в сутінках наркотичних джунглів. Це стає катастрофою вашого дивного світу.
Учень.
Єдина річ цінується найбільше,
Лише тоді, коли немає вже її,
І ти не знаєш втрати більшої,
Здоров’я – найцінніше на землі!
- На уроках , годинах класного керівника ви складаєте сенкани, давайте складемо сенкан з словом „наркоманія”.
Наркоманія – загроза, страждання.
Отруює, знищує, страчує.
Тягар для суспільства – біль для сімей.

Гра „Вірю – не вірю”

Під час гри учні, якщо згодні з твердженням, говорять: „Вірю”, якщо ні – „Не вірю”. Під час проведення подібного опитування в усній формі вчитель може попросити виправлення помилкового твердження, тобто надати правильну відповідь або обґрунтувати свою незгоду.
- Наркоманія – згубна звичка, але людина, якщо захоче, може її одразу позбутися.
- Людина, яка страждає наркоманією, якщо пройде курс лікування, уже більше ніколи не буде вживати наркотики.
- Людина, що вживала наркотики, впала так низько, що повинна бути за це жорстоко покарана.
- Наркоманія – це й хімічна залежність, до того ж – смертельна.
- Без допомоги фахівців наркомана не врятувати.

„Чи можна наркотикам сказати – ні”
(Робота групами)
Вчитель.
Ми знаходимося на дискотеці. Приходить незнайома людина.
Одна група учнів пропонує йому вжити наркотики, використовуючи при цьому всі аргументи.
Інша група висуває аргументи проти.
1 група.
- Допоможе стати „крутим”, бути в центрі уваги;
- Забудеш всі проблеми;
- Ти отримаєш силу, бадьорість, веселість;
- Людина не має обмежень.
2 група.
- Шкодиш своєму здоров’ю;
- Виснажуєш себе;
- Можеш покінчити життя самогубством;
- Прирікаєш себе на нескінченні муки;
- Приносиш незручності своїм рідним;
- Руйнуєш свій організм.
Учень.
(висновок)
Впевнена поведінка – ефективна протидія тиску.
Усе, що пропонується на противагу вживання наркотиків, зробити досить важко, бо потребує постійних зусиль. Але це варто робити, адже ціна цьому – здоров’я і життя.
Вправа „Острів здоров’я”
Учням роздаються липкі папірці, на яких вони повинні написати власні правила здорового способу життя. На цю вправу їм дається 3-5 хв., після чого вони зачитують свої правила і прикріплюють їх на плакат „Острів здоров’я”

„Вузлики напам’ять”
(поради для тих, хто ще має сумніви, спробувати наркотики чи ні) - стрічка і кожен учень зав’язує вузлик і говорить...)

1. Найголовніше вміти сказати: „Ні!”, Коли тобі пропонуть спробувати наркотик, будь –хто!
2. Не бійся виглядати „білою вороною” у компанії – це твоє життя, і саме тобі вирішувати свою долю!
3. Деякі говорять: „Наркотики зовсім безпечні, треба лиш правильно поводитися з ними „Ви в це вірите?”
4. Роблячи важливі кроки в житті, гарно все обміркуй, щоб потім не жалкувати.
5. Бережи своє здоров’я змолоду, живи як треба _ і лікаря не треба.
6. Не купувати і не торкатися наркотиків!
Якщо хочеш спробувати – згадай сьогоднішній урок.
„-Людина не помирає, а вбиває сама себе”
(Сенека)
Вчитель.
Твоє здоров’я у твоїх руках,
Хто здоровий – не сумує,
Над загадками мудрує,
Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде.
Він долає всі вершини
Це ж чудово для людини!

(Наше здоров'я - у наших руках!
Отож запам’ятайте, мої діти,
Що мить безцінно дорога.
Що нам дано не просто жити –
Не просто так горить зоря.
Кожна утрачена хвилина –
Ой як важлива у житті!
На жаль, не позбираєм днини
Отак змарновані в путі.
Людське життя – це найсокровенніший дар Божий. Воно дорожче за всі цінності земні і небесні. Тож любімо, цуінуймо і бережімо його.
Єдина річ цінується найбільше,
Лише тоді, коли немає вже її,
І ти не знаєш втрати більшої,
Здоров’я – найцінніше на землі!

Автор: 

Товмач Лідія Іванівна
вчитель основ здоров'я Виповзького НВО "ЗОШ І - ІІІст.- ДНЗ"


загрузка...