Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


заняття з української мови для дітей стршої групи за темою "Свійські тварини"

0

ТЕМА. ПОЇЗДКА В СЕЛО.
ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ:
1.Поширити словник новими словами: подвір'я, собака – пес – цуценя, кішка – кіт – кошеня, корова – бик – теля, свиня – кабан – порося, свійські тварини, кобила – кінь – лоша, коза – козел – козеня, вівця – баран – ягня, рохкає, мукає, ірже, гавкає, нявкає, мекає, бекає, свинарник, корівник, конюшня, будка, хлів, вовна.
2.Розвивати фонематичний слух при вимові чистомовки, звернути увагу на вимову (о), (а)
.3.Розвивати діалогічне мовлення у д/грі «Бюро знахідок», вчити складати описову розповідь про собаку.
4.Вчити утворювати дієслова від звуконаслідування; вправляти у вживанні прийменників у д/вправі, вправляти в утворенні іменників - назв приміщень.
5.Розвивати логічне мислення, уяву, використовуючи метод активного моделювання. Розвивати фантазію, творче мислення.
МАТЕРІАЛИ: атрибути автобуса, квитки різного кольору з позначкою цифр, макет подвір'я, іграшкові таксофони, рупор, магнітофонний запис голосів тварин, кишені з тканини для гри «Чиї дітки?», схематичні картки.

ХІД ЗАНЯТТЯ.
ПРИВІТАННЯ. Добрий день, сонце золоте!
Добрий день, небо голубе!
Добрий день моїй землі!
Добрий день тобі й мені!

Добрий день! В цей день і час дуже рада бачить вас!
- Діти, сьогодні ми поїдемо автобусом у село. Для цього вам необхідно придбати квитки.
Касир – дитина роздає квитки різного кольору з цифрами на них. Вихователь пропонує дітям знайти свої місця в автобусі відповідно до кольору квитка та цифри на ньому. Відповідні кольорові мітки та цифри мають бути на стільчиках за кількістю дітей та квитків.
Діти сідають на стільці, трохи похитуються, немов у автобусі під час їзди. Під час поїздки вихователь пропонує звуконаслідувати автобус: «Ж –ж – ж». Коли оголошується зупинка, діти наслідують автоматичне відчинення дверей: «Ш – ш – ш». Під час їзди вимовляють чистомовки:
Ло – ло – ло – дружно їдем ми в село.
Ла – ла – ла – зупинятись нам пора.
Через 2-3 зупинки вихователь повідомляє, що вже приїхали в село та показує картину з зображенням подвір'я.
- На цьому подвір'ї живуть різні тварини, але де вони? Ми зможемо їх побачити лише тоді, коли розгадаємо схеми, які вони нам приготували. Тварини, як діти, люблять жартувати та гратися. Ось і з нами вони так вирішили пограти.
Поступово вивчаються слова:
Свійські тварини свинарник
Корівник конюшня
Будка хлів
-Які голоси ми можемо почути у свинарнику? (Рох – рох). Значить ,що робить свиня? (Рохкає) . У корівнику? (Му – му – мукає). У конюшні? (і –го – го ірже). У будці? (гав – гав - гавкає). Біля хати? (Няв – няв – нявкає). У хліву? (Ме –ме – мекає), (бе – бе бекає).
-А тепер уявіть, що порося заблукало та потрапило у казку «Три ведмеді». Як би воно себе поводило? (Діти фантазують та складають свої речення).
-Чим відрізняються дикі тварини від свійських тварин? Чи добре наш господар доглядає за тваринами? З чого це видно? А як ви розумієте таку приказку:
Господаря видно по господарству.

ФІЗХВИЛИНКА.
-Поки ми відпочивали, у наших тварин виникла сварка. Вони почали сперечатися, хто більше приносить користі, хто найбільш корисніший. Давайте їм допоможемо. Яку користь приносить коза, кішка, кінь, собака, свиня, вівця, корова? Існує в народі така приказка:
Корова в дворі – харч на столі.

ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА «КОТИК».

Що ж трапилось? Що це за голоси? (запис голосів тварин). Трапилась біда, у тварин загубились дитинчата. Треба, мабуть, їх повернути до батьків. Але спочатку давайте правильно назвемо дітей та батьків.
Кішка – кіт – кошеня
Корова – бик – теля
Свиня – кабан – порося
Кобила – кінь 0 лоша
Коза – козел – козеня
Вівця – баран – ягня
Собака – пес – цуценя
д/гра «Батьки і діти». На полотні з тканини закріплені батьки – тварини, а на столі лежать картки з малюнками дитинчат. Дітям треба взяти дитинча та покласти в потрібну кишеню. Так вивчаються назви дитинчат.
-Подивіться, яка мама залишилася без дитинча? Вона, мабуть загубила цуценя, або воно вирішило погуляти. Давайте допоможемо собаці знайти дитину. Що нам треба зробити? Я пропоную зателефонувати в бюро знахідок та описати цуценя. (діти складають діалог та опис).
-Молодці! Ось ми допомогли знайти цуценя, познайомились з тваринами. Тепер нам пора додому. (Їдуть в автобусі, вимовляючи чистомовки).
Ла – ла – ла –дружно їдем ми з села.
Ра – ра – ра –нам додому всім пора.

Автор: 

Смородіна Вікторія Вікторівна , вихователь ДНЗ№ 4 "Росинка", м.Лисичанськ

Отримати сертифікат

Користувацький вхід