Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Урок: "Математичний ярмарок"

1

Тема: «Закріплення віднімання і додавання двоцифрових чисел. Розв’язування складених задач
за коротким записом . Порівняння чисел.»
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів , уміння порівняти числа,складати і
розв’язувати задачі за коротким записом; розвивати пізнавальний інтерес ;виховувати
колективізм, старанність у робочому зошиті; бажання вчити математику,інтерес
до українознавства.
Тип уроку:закріплення знань
Обладнання: мультимедійний проектор,фішки,картки,зображення товарів,глиняний посуд,хліб,
рушник,сорочка,віночок.
Хід уроку
І. Етап мотивації
1. Привітання вчителя.
- Добрий день мої любі діти!
- Урок математики проведу я, мене звати Ольга Леонідівна.
Вчитель
В класі гості в нас зібрались
З ними дружно привітались МОНІТОР
Їм голівками кивнем
І урок свій розпочнем
Учень
Ми прийшли сюди навчатись МОНІТОР
Нам не можна лінуватись
І тому девіз нашого уроку:
Слухаємо уважно і працюємо старанно МОНІТОР

Вчитель
-Ось уже другий рік ви мандруєте стежками у країну «Математики»
-Як ви думаєте , чому потрібно вчити математику?
-Ви полюбляєте ходити на базар?
-І ось сьогодні ми з вами побуваємо на ярмарку і будемо купувати різні речі.
-А хто знає, що таке ярмарок?
Ярмарок-торг,який влаштовують люди у певному місці і в певну пору року.Традиційно в Україні збирання врожаю вінчається яскравими багатими ярмарками. Що тільки не побачиш на ярмарку: і багатий урожай з колгоспних полів та садів, і народні промисли : посуд,одяг,меблі.
Та ярмарок у нас буде незвичайний тим,що ви будете купувати товар не за гроші,а за що? Ви дізнаєтесь , коли відгадаєте загадку.
На базарі їх не купиш
На дорозі не знайдеш, МОНІТОР
І не завжди на терезах
Ти ціну їм підбереш
(яннанз)
-Ох,які ви молодці ! Так звичайно ви будете купувати товари за свої знання.
ІІ. Етап особистісної орієнтації
1.Фронтальне опитування .
-І так, збираємося в поїздку!Ой,діти а на чому ми будемо їхати,коли наш транспорт розібраний?
-Давайте змайструємо наш транспорт,а в цьому нам допоможуть відповіді на запитання.
Кожна відповідь-це елемент нашого транспорту.І за правильність ви отримаєте іграшкову цукерку.
• Як називаються числа при додаванні?
(викладаємо елемент транспорту)
• Як називаються числа при відніманні?
• Якщо зменшити число на, яку дію виконуємо?
• Якщо збільшити число на, яку дію виконуємо?
• Що означає знайти суму?
Як добре все ви знаєте!
Отже на якому транспорті ми поїдемо? (віз) МОНІТОР
2. Усна лічба
-Увага!Увага! Транспорт готовий,підготовче завдання виконали правильно,
їдемо в путь. МОНІТОР

Та щоб в дорозі було несумно,ми пограємо в гру «Ланцюжок».
Для того, щоб ми надалі змогли без помилок виконувати математичні завдання.
-А за правильну відповідь ви отримаєте іграшкові шоколадки.
23 зменшити на 21
13 збільшити на 32
21 зменшити на 21
24 збільшити на 32
36 зменшити на 21 МОНІТОР
55 збільшити на 32
79 зменшити на 21
67 збільшити на 32
84 зменшити на 21
33 збільшити на 32
-Чудово , мої хороші, і з цим завданням ви справилися. Отже ми зможемо і надалі додавати і віднімати двозначні числа без помилок.
-Подивіться!Подивіться!
-Куди ми приїхали? (ярмарок) МОНІТОР
-Ой,а,що це трапилося,чому ми не можемо заїхати на ярмарок?(зачиненний)
-Ви хочете відкрити ворота,щоб потрапити на ярмарок?
-Але нам потрібно знайти ключик до замка,щоб відчинити ворота.
-Та для цього треба виконати каліграфічну хвилинку,але яка буде каліграфічна хвилинка дізнаємось розв’язавши логічну задачу.
Слухаємо задачу:
На ярмарку баба Параска продавала гарного індика,маса ,якого була на двох МОНІТОР
Ногах 5 кг. Яка маса індика буде на одній нозі?(отримають іграшковий чупа-чупс)
-Прекрасно! Так ми змогли знайти ключа до воріт.
-То яку цифру ми будемо писати? (5)
-А якщо я поставлю поруч ще одну п’ятірку,яке число вийде?(55) МОНІТОР
-Що ви можете сказати про це число?
-Чим схожі ці два числа?
-Чим відрізняються?
-Скажіть,будь ласка,з якою метою ми пишемо каліграфічну хвилинку?
-Записуємо числа 5 і 55(пояснення вчителя)
-І щоб всіх пропустили на ярмарок потрібно красиво,охайно написати.
-Яке диво відбулося! Відчинилися ворота . МОНІТОР
-І ми можемо на ярмарку купити різноманітні товари.
-Та бачу ви втомилися і треба трохи перепочити,щоб надалі ви змогли купувати товари за свої знання
3.Фізхвилинка
ІІІ.Етап проектування діяльності.
1.Повідомлення теми і мети.
Ось,ми і на ярмарку,і щоб ви придбали різні товари,ми повинні:
Повторити і закріпити додавання і віднімання двоцифрових чисел. МОНІТОР
Будемо складати і розв’язувати задачі за короткими записами.Порівнювати і обчислювати вирази.
Учень
На ярмарок просимо всіх завітати
На ярмарок треба усім поспішати, МОНІТОР
На ярмарку нашім веселім,багатім
Є чим дивувати,і є що придбати.

Учень. Мерщій –бо на ярмарок
Всі поспішайте
Купуйте,милуйтесь,знання здобувайте.
-Що це на столі? (віночок) МОНІТОР
І перший товар , який ви будете купувати –віночок.
Віночок в Україні вважали оберегом,який захищав дівчину від недоброго ока,від нечистої сили.
І той зможе купити,хто правилтно без помилок запише математичний диктант.
• Знайдіть різницю чисел
37 і 21
- Хто знає підійміть руку!
• Зменшуване 79,від’ємник 60
Знайдіть різницю
- Яка відповідь?
• Знайдіть суму двох чисел МОНІТОР
12 і 13
- Який результат?
• На скільки 47 більше,ніж 43
• Збільшити 35 на 23
Перевірка(на моніторі)
16,19,25,4,58.
IV. Етап забезпечення діяльності.
1.Самостійна робота
-Як ви гарно і швидко рахуєте!
І ми далі продовжуємо путь, щоб придбати ще товарів. Уявляєте , я на ярмарку МОНІТОР
зустріла бабу Параску, вона така справна,вишила рушник за декілька діб ,
та хоче дізнатися у вас скільки це годин. За правильну відповідь вона продасть вам рушник.
Рушник-це один із оберегів України. Його вишивають жінки своїми руками . Мати давала синові в дорогу,як оберіг від лиха. На рушник ставили хліб з сіллю і зустрічали гостей.
- От зараз ви зможете купити рушник за знання,у баби Параски. Та давайте ,пригадаємо:
• Скільки в 1год хвилин? МОНІТОР
• Скільки в 1 добі годин? 1год=60хв
1 доба=24год
- Дуже добре!
- Подивіться на свої парти і скажіть що вишивала баба Параска?(квіти)
- Барвінок- переможець
- Ромашка- юність, невинність, недовірливість, романтичність.

- Волошки - витонченість, простота, веселість і вірність. дарувати волошки прийнято молодим дівчатам

- І зараз ми виконаємо завдання по командах.(Барвінки,Ромашки,Волошки)

Завдання на картках
«Барвінки»
1год+15хв=75хв ПЕРЕВІРКА
1год-30хв=30хв МОНІТОР
2доби+5діб=7діб
1доба-7год=18год
«Ромашки»
3доби+7діб=10діб
1год-25хв=35хв
1год+10хв=70хв
«Волошки»
2год+3год=5год
1год-20хв=40хв
Перевіряємо: по командах .
В кого все правильно піднімають руку!
(отримують рушник)
2.Фізхвилинка
Молодці,ви так гарно потрудились і купили рушники, та на ярмарку, відео не тільки купують,а й танцюють,веселяться,співають монітор

V. Етап контролю й оцінювання.
1. Робота в парах
Як ви гарно танцюєте, чудово.
Але бабця Параска,хоче щоб ви в неї ще купили сорочки МОНІТОР
Сорочка-традиційний одяг,який вишивали своїми руками.
Її одягали на святкові дні
-Та баба Параска хитра жіночка,вона продасть сорочки за ваше вміння порівнювати числа та не із звичайними ,а з круглими.
Тільки не розуміе вона,я скажу по секрету,що таке круглі числа.
-А ви знаєте? Які це круглі числа ?
-Завдання по парам, яка пара з кожного ряду виконає завдання перша,та й купить сорочку.
МОНІТОР

(вчитель ходить і перевіряє)
-Які ви швидкі! Розумнички!
2. Колективне складання задачі.
Ось до нас підійшов дід Панас та пропонує купити нам МОНІТОР
гарні ложки за однієї умови,якщо ми допоможемо йому вирішити одну його проблему.
-Допоможемо!
Ложки раніше виготовлялися з дерева ,дід Панас їх наструг так багато і розмалював гарними узорами та деякі продав і заплутався , скільки було, скільки продав.
-Подивіться на короткий запис. МОНІТОР
-Що продавав дід,та про що буде йти мова?(про ложки)
-Хто може за коротким записом скласти умову!
(складає один учень)
-Діти, що Андрій склав?(умову)
-Що ще не вистачає в задачі?(запитання)
-Яке запитання можна поставити?
(скільки залишилось)
-Як ви думаєте ,яка це задача?(проста)
-Чому?
-Що означає число 53?
-Що означає число 13?
-Можемо сказати скільки залишилося?(так)
-(53-13)Який розв’язок до задачі? МОНІТОР
-(1 учень коментує дію) 53-13=40
-(2 учень називає повну відповідь,усно,а записуємо коротко
-Перевірьте,хто написав без помилок).
-Як ви добре справилися і дід Панас задоволений вашими відповідями.
3. Самостійне складання і розв’язування задачі.
Ось на ярмарку хлопчик Тарасик продавав писанки з дерева. МОНІТОР
Писанка-символ природи,радості,всепрощеннч,гарного життя.
Пізніше хлопчику мама ще принесла писанки і він заплутався скільки в нього стало.
То давайте допоможемо хлопчику.
Подивітьс на короткий запис,прочитайте уважно слова і МОНІТОР
Складіть умову до задачі
(1 учень складає)
Було-33п.
Дали-?,на 13 менше
Стало-?
-Як ви думаєте,яка це задача?
-Чому?
-Чи можемо ми знати скільки писанок стало?Чому?
(коли не відомо скільки дали)
-Як дізнатися скільки дали?
-Яка буде перша дія?(33-13=29(п.)-дали МОНІТОР
(1 учень коментує)

-А тепер знаєм скільки було і скільки дали,можемо знайти скільки стало?
-Як?Якою дією?(33+20=53) МОНІТОР
(1 учень коментує!Перевірте)
-То скільки ложок стало?(53)
-А відповідь запишіть самі! МОНІТОР
Перевірте з монітора (відповідь)
-Підніміть руку,хто написав без виправлень і помилок?
Ви купили писанки.

VI. Етап підсумків.
На доброму ярмарку ми побували,лічили,сміялись МОНІТОР
Та ще й танцювали.
-Що цікавого вам запам’яталося?
-Що робили?
-Прерахуйте товар і гостинці,які ви отримали,в кого 4 і більше?
Ви працювали на повну силу,були активними,давали повні відповіді.
-А в кого 1 або 3 товара?
-Добре,що ви працювали,але треба ще більше працювати і вивчати математику.
-Я бажаю всім вам діти й гості, щоб у ваших родинах завжди був мир і достаток.
А ви діти,щоб вміли ще краще рахувати і купувати різні речі, потрібно вивчати математику і завжди виконувати домашнє завдання, а для цього вам потрібно виконати
номери:341,342. МОНІТОР
За ваше старання і працю баба Параска передала з ярмарку смачний солодкий хліб. МОНІТОР

Автор: 

Самойлова О.Л.,вчитель початкових класів,Татарбунарський НВК "Школа-гімназія"

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...