Від партнерів


Цікаво

загрузка...
Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Урок

0

Українська мова 8 клас

Тема: Однорідні члени речення зі сполучниковим, безсполучниковим та
змішаним зв’язком.
Мета: Розширити та поглибити знання учнів про однорідні члени речення,
способи зв’язку між ними; вчити знаходити різні ряди однорідних
членів у реченні, правильно інтонувати їх; розвивати логічне
мислення; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник, таблиця, роздатковий матеріал, слайдова презентація.

Хід уроку

І. Організаційна частина.
- Зараз у нас урок української мови. Налаштуйтесь на серйозну роботу. Сподіваюсь, ми плідно попрацюємо сьогодні, і знання, які ви отримаєте, допоможуть вам краще пізнати рідну мову.
ІІ. Повідомлення теми. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні ми розпочинаємо вивчати нову тему «Речення з однорідними членами». У нас перший урок з даної теми і ми познайомимося із способами зв’язку між однорідними членами речення.
Тож на кінець уроку вам потрібно знати :
Слайд 1.
- Зверніть увагу на вислів, який знаходиться на дошці. Це вислів німецького письменника Генріха Гейне « Єдина краса, яку я знаю – це здоров’я»
Тож на сьогоднішньому уроці ми також приділятимемо увагу темі збереження та зміцнення власного здоров’я.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Тема уроку для вас не нова. Давайте згадаємо, що ви вже знаєте про однорідні члени речення.
1. « Коло думок»
Слайд 2.

1. Які члени речення називаються однорідними?
2. Як вимовляються однорідні члени речення?
3. Які члени речення можуть бути однорідними?
4. На які запитання відповідають однорідні
члени речення?
5. Які розділові знаки вживаються при однорідних
членах речення?

2. Лінгвістичне спостереження
Прочитайте і запишіть в зошити прислів’я. Підкресліть однорідні члени речення.
Тримай голову в холоді, ноги в теплі – проживеш довгий вік на землі.
- Як ви розумієте дане прислів’я?
ІV. Сприйняття та засвоєння нових знань.

1. Робота з підручником.
Прочитайте теоретичний матеріал підручника ст.158 – 159 і визначте, що для вас є відомим, а що – новим.
2. Робота за таблицею .
Слайд 3 – 7.
3. Пояснення вчителя.
Слайд 8 – 14.

Однорідні члени речення можуть поєднуватися в реченні безсполучниковим зв’язком
З вогнем, водою, вітром дружба погана.
Сполучниковим зв’язком
Місяць пливе оглядать і небо, і зорі, і землю, і море.
Змішаним зв’язком
Лелеки щовесни прилітали, виводили діток і знову відлітали.

4.Робота із роздатковим матеріалом в парах.

V. Фізкультхвилинка

5.Робота в групах.
- Що шкодить здоров’ю?
- Які ви знаєте шкідливі звички?
Скласти по два речення про здоровий спосіб життя із однорідними членами речення. Вказати на спосіб зв’язку між однорідними членами речення.

6.Робота за картками (усно).
Вказати однорідні члени речення, чим виражені, спосіб зв’язку між ними.

• Усі ми любимо нашу співучу та дзвінку українську мову.
• Мова – це великий дар природи, безцінний скарб народу.

• Любіть травинку і тваринку , і сонце завтрашнього дня, вечірню в попелі жаринку, шляхетну інохідь коня.

7. Гра «Редактор» Вправа 252.
VІ. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.

VІІ. Домашнє завдання.

Автор: 

Дудюк Лариса Григорівна, вчитель української мови та літератури Вільнозапорізької ЗОШ І-ІІІ ступенів Новобузької районної ради