Від партнерів


Останні публікації

2018-01-18 21:54
Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Алгоритмізація і програмування, 5-7 класи

0

Електронний посібник «Алгоритмізація і програмування, 5-7 класи» відповідає вимогам навчальної програми Міністерства освіти і науки України з інформатики для учнів 5-7 класів.

Посібник складається з шести розділів і двох додатків. У першому розділі вводиться поняття алгоритму та його основних властивостей, наведені приклади лінійних алгоритмів, доступних і зрозумілих учням, розглянуті основні відомості про середовище Скретч, а також описана методика розроблення найпростіших програм. У другому розділі наведені основні теоретичні відомості про алгоритми з повторенням, описані можливості вбудованого у середовище графічного редактора, наведені приклади алгоритмів і програм з фіксованою кількістю циклів.
У третьому розділі описані типи і структури даних середовища Скретч. Зокрема, розглянуті типи даних, константи і змінні, структурований тип даних у вигляді списків і звукові дані. Для кожного типу даних наведена значна кількість прикладів і програм. У четвертому розділі описані теоретичні відомості про алгоритми з розгалуженням, логічні операції і логічні вирази та їх використання в операторах умовного переходу. Значна увага приділена циклічним алгоритмам з розгалуженням і використанню випадкових чисел. Для кожного наведеного алгоритму розроблена програма його реалізації.
У п’ятому і шостому розділі узагальнюється навчальний матеріал з алгоритмізації і програмування у середовищі Скретч. У п’ятому розділі описані основні відомості про послідовне і паралельне виконання програм, наведена значна кількість прикладів. Також розглянута сутність діалового виконання програм. У шостому розділі наведені проектні завдання для самостійного виконання, а також контрольні варіанти проектів.
Додаток 1 містить стислий опис блоків команд усіх категорій.
Додаток 2 містить усі розроблені в посібнику програми, які може завантажити, виконати й проаналізувати учень.
Навчальний матеріал посібника викладено доступною для учнів мовою, необтяжливий громіздкими визначеннями і формулюваннями, супроводжується значною кількістю прикладів.
Для закріплення знань передбачені контрольні запитання, практичні та проектні завдання для самостійного виконання.

Автор: 

ТМ Розумники

Отримати сертифікат

Користувацький вхід