Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


"Школа п'ятикласника "

0

Перехід учнів із початкової школи до середньої – одна з педагогічно складніших проблем, а період адаптації в п’ятому класі – один з важчих періодів шкільного навчання. В останні роки в педагогічній та психологічній літературі багато говориться про складності цього періоду навчання, що він став сприйматися як об’єктивний кризи розвитку дітей 10 років, що викликає складні педагогічні проблеми. Передумов щодо такого твердження багато: стан молодших підлітків у цей період з педагогічної точки зору характеризується низькою організованістю, іноді недисциплінованістю, зниженням інтересу до навчання та його результатів, з психологічної – високим рівнем ситуативної тривожності. Спостереження за учнями, спілкування з ними в цей період показав, що вони дуже розгублені, не можуть зрозуміти, як будувати відносини з педагогами, які вимоги обов’язкові для виконання. На п’ятикласника обрушився потік інформації з незрозумілими для нього словами, термінами. Є й така категорія дітей, які в силу свого емоційного стану, створюють безліч організаційних труднощів. Програма розрахована на учнів 5 класів. Включає в себе 6 занять тривалістю у 60 хвилин. Заняття проходять у формі тренінгу.
Корекційно-розвивальна програма Школа п’ятикласника» орієнтована на пізнавальну, емоційно-особистісну, соціальну сфери психічного життя та самосвідомість дітей.

Автор: 

Чепенко Л.М., практичний психолог, Українська гімназія

Джерело: 

Список використаної літератури:
1. Тренинги с подростками: программы, конспекты занятий/авт.-сост. Ю.А.Голубева и др.-Волгоград: Учитель, 2009. – 206с.
2. Коробко С.Л., Коробко О.І. Робота психолога з молодшими школярами: методичний посібник. – 2-ге видання. – К.: Літера ЛТД, 2008. – 416 с.
3. Психологический комфорт в школе: как его достичь: акции, тренинги, семинары/ авт.-сост. Е.П.Картушина, Т.В.Романенко. – Волгоград: Учитель, 2009. – 239с.
4. К.Фопель / Как научить детей сотрудничать // М.: Генезис, 2001
5. Е.Вахромов / Построй свою Вселенную // Школьный психолог, № 48-2001
6. Э.Савинова / Я + ты = мы // Программа практикума по эмоциональному сплочению членов группы (класса)// Школьный психолог, № 11 – 2006

Отримати сертифікат

Користувацький вхід