Від партнерів


Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Урок з математики "Відкриття нового знання" у 3 класі

0

Останнім часом велика увага приділяється питанню впровадження сучасних інформаційних комп'ютерних технологій практично в усі сфери діяльності людини. Це стосується і сфери освіти, яка поряд з небагатьма іншими характеризується величезним потенціалом і різноманітністю напрямків застосування комп'ютерних технологій.
Одна з найбільш важливих завдань, яке стоїть переді мною, як перед учителем: створювати на уроках умови для формування в учнів прийомів навчальної діяльності; домагати кожному учню включатись в активну навчальну діяльність як на уроці, так і поза ним.
Вирішити це завдання допомагає включення в навчальний процес інформаційних комп'ютерних технологій. Застосування комп'ютерних технологій на уроках дає можливість більш наочного уявлення досліджуваного матеріалу. Дозволяє оперативно перевіряти рівень засвоєння учнями програмного матеріалу.
Застосування даних технологій на уроках відображає дух сучасності, у зв'язку з чим, все, що відбувається на уроці сприймається учнями великим інтересом, що в кінцевому результаті позитивно позначається на рівні їх успішності.
Комп'ютер може виступати в ролі джерела навчальної
математичної інформації, мультимедійного наочного посібника, тренажера, засоби діагностики і контролю. У зв'язку з цим ІКТ можна використовувати на різних етапах процесу навчання: при поясненні нового матеріалу, закріпленні, повторенні, контролі, узагальненні та систематизації, а так само в домашніх завданнях і позакласній роботі.
Застосування комп'ютерної техніки робить урок нетрадиційним,
яскравим, насиченим. На цих уроках кожен учень працює активно і захоплено, у хлопців розвивається допитливість, пізнавальний інтерес.
Комп'ютерна презентація може органічно вписатися в будь-який урок і ефективно допомогти вчителю та учню.При проведенні уроків математики я використовую мультимедійні презентації, створені мною за допомогою програми Microsoft PowerPoint.
На таких уроках реалізуються принципи доступності, наочності. Уроки ефективні своєї естетичної привабливістю. Урок-презентація забезпечує отримання більшого обсягу інформації та завдань за короткий період. Завжди можна повернутися до попереднього слайду (звичайна шкільна дошка не може вмістити той обсяг, який можна поставити на слайд).
Я використовую презентацію для усних вправ. Робота по готовому кресленням сприяє розвитку конструктивних здібностей, відпрацювання навичок культури мовлення, логіки і послідовності міркувань, вчить складання усних планів вирішення завдань різної складності. Можна запропонувати учням зразки оформлення рішень, записи умови завдання.
Можна використовувати презентацію при вивченні нової теми, з метою акцентувати увагу учнів на значущих моментах викладається інформації.
Можна використовувати презентацію при закріпленні навчального матеріалу для систематичної перевірки правильності виконання домашнього завдання всіма учнями класу.
Дуже зручне використання презентації при перевірці домашнього завдання, так багато часу йде на відтворення креслень на дошці, пояснення тих фрагментів, які викликали труднощі.
Використання ІТ дає можливість для: підвищення мотивації навчання; індивідуальної активності; формування інформаційної компетенції; свободи творчості; інтерактивності навчання.
Таким чином ІКТ стають невід'ємною частина сучасного навчального процесу.

Автор: 

ПЕЧОВА ВАЛЕНТИНА АНАТОЛІЇВНА
ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
ВЧИТЕЛЬ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ, ВЧИТЕЛЬ-МЕТОДИСТ
КЗ «ГЕОРГІЇВСЬКА ЗОШ I – III СТ.» № 1
ЛУТУГИНСЬКОГО РАЙОНУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Отримати сертифікат

Користувацький вхід