Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


День англійської мови в дошкільному закладі

0

Доцільно у старших групах проводити щотижнево день англійської мови. Специфіка таких днів полягає у зануренні дитини в англомовне середовище. Вихователь, плануючи такий день, повністю дотримується режимних моментів, але при цьому ускладнює їх використанням іноземної лексики.
День англійської мови є своєрідним відтворенням білінгвальної і бікультурної ситуації. Іншими словами, це моделювання умов при яких педагог буде вільно спілкуватись з дітьми іноземною мовою в процесі спеціально організованої діяльності (малювання, ліплення, рольова гра, читання художньої літератури і т.п.) або в процесі виконання звичайних щоденних справ (миття рук, прийом їжі, прогулянка тощо).
Важливо звернути увагу на те, що середовище повинно бути саме білінгвальним і біокультурним, тобто педагог повинен обов’язково знайомити дітей не тільки з іноземною мовою, але і з культурою країни, мова якої вивчається. Для цього дуже добре підходить використання дитячого фольклору, тобто казок, пісень, віршів, бажано супроводжуваних традиційними, жестовими або хороводними іграми, характерними для цієї вікової групи.
Таким чином, детально продуманий вихователем і узгоджений зі всіма режимними процесами день англійської мови в ДНЗ дає можливість як мінімум сформувати інтерес і потребу у дитини до вивчення іноземної мови.
Для прикладу, для більш детальної організації дня англійської мови вихователь інтерпретує для себе різні методики та досвід вітчизняних та зарубіжних колег. У своїй сукупності ці методики створюють більш глибокий простір для оптимізації функціонування англомовного середовища.
Цікавою і актуальною є методика Steady Beat (методика вивчення нової лексики з ритмічним супроводом). Вона базується на поєднанні ритмічних рухів з повторенням окремих слів, фраз, а згодом і речень.
Вищеназвану методику продовжує і поповнює методика Active Learning (вивчення мови в русі). Суть її полягає у тому, що вихователь активно озвучує і коментує дії свої та дії дітей. Методика застосовується в усіх режимних процесах (під час зарядки, рухливих ігор, виконання доручень, одягання на прогулянку та повернення з неї тощо ).
Щоб надати емоційного забарвлення навчанню та підсилити інтерес дітей до вивчення іноземної мови, на допомогу приходить блок музичних вправ Music Play And Learn (закріплення лексики у піснях).
Parachute Play є своєрідною інновацією для проведення рухливих та дидактичних ігор під час прогулянок. Різнобарвне полотно парашута стає навчальним тлом для закріплення кольорів, рахунку, орієнтування в просторі, розвитку фізичних якостей дітей тощо.
Досить цікавою є форма роботи з дітьми Little Chef, яка проводиться в другу половину дня і містить в собі знайомство з традиційними стравами країни, мова якої вивчається та закріплення практичних вмінь приготування елементарних страв. Це також сприяє вивченню «кулінарної лексики».
Art Land захоплює малят можливістю відтворювати навколишній світ в малюванні, ліпленні, аплікації, коментуючи при цьому свої дії мовою, що вивчається.
Важливим компонентом для вивчення іноземної мови є впровадження ігор – драматизацій. Це сприяє розвитку комунікативних вмінь дошкільнят, ознайомленню їх з англійськими народними казками, дозволяє створити умови для їх емоційно – ціннісного розвитку.
Ще одним інноваційним методом є Associaton (метод асоціативних символів). Його сутність заключається у сприйнятті дітьми мовних одиниць через всі аналізатори: зорові, слухові, мовленнєво – моторні та рухові. Чим більше аналізаторів бере участь у вивченні навчального матеріалу, тим міцніше та ефективніше він засвоюється.

Автор: 

Дарченко Лариса Григорівна ДНЗ№45 м.Хмельницький

Отримати сертифікат

Користувацький вхід