Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Урок "Найбільше багатство — здоров’я"

1

Мета: з'ясувати сутність понять «здоров'я» та «здоровий спосіб життя»; виховувати бережливе, дбайливе ставлення до власного здоров’я; сприяти розумінню учнями переваг здорового способу життя та заохочувати до здобуття знань, умінь і навичок здорового способу життя;
своєчасно приймати рішення щодо запобігання шкідливим звичкам (алкоголізму, наркоманії, тютюнокурiнню); бережливе ставлення до природи, залучати учнів до просвітницької діяльності серед однолітків;
стимулювати до самостійного й усвідомленого вибору життєвої позиції;
розвивати вміння роботи в групах;
виховувати толерантне ставлення один до одного.

Обладнання: мультимедійне супроводження, авторучки, аркуші паперу форматів А4, маркери, фломастери, кольоровий папір, презентації учнів, інформаційні повідомлення, невеличкі різноколірні аркуші паперу для об'єднання учнів у групи , повітряні кульки.

I. Організаційний момент.
Емоційне налаштування класу
Учитель (звертаючись до учнів, які стоять у колі).
Поміняйтеся місцями з тими, хто:
• сьогодні поснідав; .
• робить ранкову зарядку;
• зараз почуває себе здоровим на 100 %;
• хто зараз має гарний настрій;
• вважає, що здоров'я — це не тільки відсутність хвороб, а й здорові думки, вчинки, і гарний настрій.
Презентація «Шкільне життя класу »

Бліц-інтерв’ю з однокласником
(Учням пропонується об'єднатися в пари, протягом 3 хвилин потрібно взяти інтерв'ю один в одного
Орієнтовні запитання для інтерв'ю:
• Твоя життєва позиція.
• Три найулюбленіші речі.
Потім відбувається почергове представлення всіх учасників.
(відповіді на запитання записати на аркушах паперу та прикріпити на дошці,
якщо кількість учасників непарна, то вчитель складає пару тому, хто залишився)

Гра«Острів мрій»
В цій грі всі мрії стають реальністю. Проте кожен учень повинен обрати тільки одну мрію з усіх: «Здоров'я», «Багатство», «Слава», «Кохання». «Родина». Усі вони записані на дошці.. На запитання «Про що ти мрієш?» відповідають по черзі всі, до кого звертається вчитель, на відповідь дається кілька секунд. Усі відповіді позначаються на дошці у відповідних категоріях. Дехто з учнів пояснює свій вибір. Можна поцікавитися, чому окремі учні не обрали мрію «Здоров'я», обговори її, чому ставлення до здоров'я впливає на здійснення будь-якої мрії.

Вчитель . «Здоров'я — це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад».
Здоров'я - найвище благо, дароване людині природою. Без нього не можна зробити життя повноцінним і щасливим. Втратити здоров'я легко, а ось повернути його дуже й дуже важко.
Та його можна зберегти завдяки дотримання правил здорового способу життя.
Сьогодні у вас є можливість почути, побачити і діяти самим, застосовуючи отриманні знання про здоровий спосіб життя.

1.Учень «Раціональне харчування» (презентація)
«Варто їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти» - говорив Сократ
Одна з головних умов нормального розвитку школяра — раціональне харчування
Харчування повинно бути: повноцінним , різноманітним та помірним
Наш організм буде добре рости і розвиватися, якщо отримуватиме належний комплекс вітамінів (білки, жири, вуглеводи, вода, вітаміни, мінеральні речовини. Скажу про ті, які особливо потрібні школяреві.

Не містять корисних речовин: сухі сніданки; супи швидкого приготування; чіпси; сухарики; бульйонні кубики; кетчупи; газовані напої;
Давайте обирати правильне харчування !
2. Учень «Шкідливі звички» (презентація)
Одною з найгостріших проблем сьогодення є боротьба та попередження шкідливих звичок серед дітей та молоді. Найпоширенішими шкідливими звичками є алкоголь, тютюн та наркотичні речовини.
Нікотин, як і алкоголь, не може бути другом людини.
В.В.Маяковський
Смертність серед курців на 30-80 % вища
Затягуючись цигаркою курець вдихає суміш із 4 000 хімічних сполук
Виникнення шкідливих звичок є результат допитливості, експериментування.
Шкідливі звички впливають на мозок , втрачається самоконтроль, а з часом виникає залежність, різноманітні захворювання печінки, мозку, шлунку, серця, кишкового тракту.
3.Учень « Спортивне життя» (презентація)
Моя мета: зміцнювати і зберігати своє здоров'я
Спорт-краса, спорт-- здоров’я
Займаючись різноманітними видами спорту: бігом,. плаванням, стрибками, тенісом, бадмінтоном, дихальними вправами, гімнастикою (атлетичною, ритмічною, гігієнічною), спортивними іграми(футбол, волейбол, хокей…) ми поліпшуємо функції м'язів, дихальної, серцево-судинної, нервової та травної систем.

Я обожнюю ігри з м'ячем, а найбільше я люблю футбол. Як кажуть, футбол, футбол і ще раз футбол! Я граю в цю гру з весни до пізньої осені на спортмайдачику та шкільному стадіоні.
Футбол — дуже цікава гра. Вона розвиває швидкість, кмітливість, точність реакції, витривалість. Що б не казали, а футбол тренує не тільки ноги, але й тіло в цілому.. Також футбол є командною грою і розвиває згуртованість та командний дух. А найбільше в цій грі мене вабить її неперевершений азарт!
Я стежу за європейськими та світовими чемпіонатами з футболу. І дуже радий, що останній чемпіонат Європи, Євро-2012, проводився саме в Україні та Польші. Ми з татом не пропускали жодного матча по телевізору.
Звичайно, я дуже сподівався, що збірна України вийде хоча б у чвертьфінал. Але, на жаль, цього не сталося. Проте Андрій Шевченко був і залишається моїм улюбленим футболістом, хоч вже завершує свою футбольну кар'єру.
У мене є мрія хочу подивитися на матч власними очима! А ще візьму з собою на стадіон фанатську дудку та український флаг та щиро вболіватиму за улюблену команду “Динамо”, !

4.Учень « Природа і людина» (презентація)
Людина – частина живої природи, яка живе серед природи і бере з неї все необхідне для життя: повітря, воду, продукти харчування, корисні копалини.
Та людина з кожним роком все більше і більше змінює нашу планету . Забруднює довкілля, воду, атмосферу, осушує болота, вирубує ліси, знищує тварин, птахів і рослин, будує великі шахти, створює ядерну зброю.
Підкорює її під себе, а не живучи у злагоді з нею.
Наслідок - різні хвороби
Я за те, щоб людство поважало природу,
любило Землю – наш спільний дім!

Вправа-руханка «Щоб бути здоровим я роблю так…»
Мета: зняття фізичного та емоційного напруження, покращення настрою в групі.
Учням пропонують показувати у повітрі різні рухи, промовивши: «Щоб бути здоровим я роблю так…» школярі повинні вгадати, що він робить для зміцнення здоров’я.

Вправа "Коло ідей"
Кожна група обговорює питання вибору здорового способу життя і зображує на папері свої кроки (дії та приклади поведінки) й по колу висловлються думки, ідеї (свої «10 кроків до здорового способу життя»).

Вправа «Кулька здоров’я»
Кожен учень на повітряній кульці пише маркером позитивні слова, які асоціюються зі здоров’ям, побажання, малює радісне личко. Потім кульки з’єднуємо і стають вони однією великою кулею, символом здоров’я.

Вчитель. Результатом нашої роботи є куля - символ здоров’я, яка допоможе нам у довгому щасливому житті.
1. Дбати про чистоту довкілля.
2. Раціональне харчування.
3. Зняттям фізкультурою.
4.Дотримання режиму дня.
5. Навчитися володіти емоціями.
6. Ні – шкідливим звичкам.
Крокуйте по життю, і ваше життя буде довгим і щасливим!

Автор: 

СаєнкоІнна Миколаївна, учитель української мови і літератури Першотравневої ЗШ І-ІІІ ступенів

Отримати сертифікат

Користувацький вхід