Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Урок з математики

0

Урок математики у 4-А класі за системою розвивального навчання
Д.Б.Ельконіна – В.В.Давидова за темою:

« Розв’язування задач на рух по воді»,

Мета: поглиблювати, розширювати знання й практичні навички учнів;
повторити алгоритм аналізу задач на рух по воді; взаємовідношення величин;
формувати дію контролю та оцінки стосовно відповідності змісту задачі та компонентів у таблиці (швидкість за течією, проти течії, час,відстань);
використовувати знання, набуті з курсу «Основи споживчих знань»;
організувати роботу фронтально, індивідуально, у парах, у групах;
сприяти розвитку інтересу учнів до математики.

Обладнання:конверти з завданнями для груп, таблиці з даними для хв. каліграфії, математичного диктанту, роботи над задачами, оцінювальні «школярики».

Тип уроку: бізнес-гра

Хід уроку

І. Організація класу.
Привітаємо гостей. Подаруємо усмішку.
ІІ. Створення ситуації спіху.
Наш урок буде незвичайним. Ми будемо не просто розв’язувати задачі на рух по воді, уважно аналізувати дані у таблиці, а будемо грати в бізнес-гру.
Розподілимо ролі: ви будете бізнесмени, а я представник банку. Пригадайте значення понять бізнес, банк, акція, кредит, які вам відомі з уроку основ споживчих знань.
Мій банк виставляє на продаж акції-школярики. Хто назбирає найбільшу суму акцій, той стане успішним бізнесменом, а я ваші акції переведу в бали.

Приступаємо до роботи. Вводимо до уявних комп’ютерів сьогоднішню дату (22)
- Розкажи про число ( натуральне, двоцифрове, парне, складене)
- Щоб комп’ютер запрацював, вводимо пароль: з цифр 2,4,9,6,7,0,8 скласти найбільше та найменше число, записати і прочитати (9876420 та 2046789)
Математична розминка
Заробляємо акції. За математичну розминку можна придбати 2 школярика.
- Є дані: Vвл =24км/год; Vт =4км/год; S=84км

Користуючись ними, дайте відповіді на запитання-ланцюжки:
- Яка швидкість катера, якщо він рухається униз по річці?
- За скільки часу він подолає цю відстань?
- Котру годину буде показувати годинник у пункті Б, якщо з пункту А катер вийшов о 8 год?
- Повертаємось знов до наших даних:
- Яка швидкість катера проти течії?
- Яку відстань подолає він за 4год?
- Яку відстань подолає за цей час тріска, якщо буде пливти вгору по річці, а швидкість течії4км/год?(Це питання «пастка»)
Самоперевірка
- Ось правильні відповіді від наших друзів. Без кляк не обійшлося. А що записано у вас там, де у Буратіно клякса?Чому?
- Факсом вже надійшли перші акції. Учні І варіанту знайдіть під щоденниками пакетики. За правильні відповіді візьміть 2 шк., якщо є одна помилка – 1 шк.

ІІІ. Постановка навчальної задачі
Від чого залежить успіх при розв’язанні задач на рух? (Від правильного аналізу даних у таблиці).
Тому мета уроку-закріпити вміння аналізувати дані у таблиці, швидко і правильно розв’язувати задачі на рух по воді ( Це показано умовними позначками на дошці).
ІV. Розв’язання практичної задачі
Банк виставляє акції номіналом 3 школярика.
Працюємо серйозно над задачею№78,с.59(підручник Г.М.Захарової Математика 4кл.)
- Читання задачі мовчки, вголос.
- Виявляємо дані
- Заносимо у таблицю(учень працює біля дошки)
- Аналізуємо, як зв’язані між собою дані у таблиці
- Складаємо план розв’язання задачі, спираючись на формули та синтез даних (Повне розв’язання на дошці)
Я іду по класу. За правильну і швидку роботу учні отримують 3 шк., а додатково ще 1шк. за складений вираз.(Написати його на дошці та пояснити)
- А в ІІ половині дня ми допоможемо крокодилу Гаврилу із задачі№82,с.60. Відкрийте, прочитайте.

Фізкультхвилинка

V. Аналіз умов розв’язання задачі
-Ну, бізнесмени, порахуйте школярики. Щось малувато? Так? Розумію. Тому мій банк виставляє акції в кредит.
25 ШКОЛЯРИКІВ
- Ви об’єднаєтесь у 4 експертні групи. Якщо ваша група виконає завдання якісно і швидко – акції ваші, ви їх розподілите між собою, а якщо ні – доведеться кредит повернути у банк.

- Експерти, ось завдання ( Є дані у таблиці на дошці, таблиці дани групам у конвертах. Учням треба або підтвердити думку героя, або обґрунтовано заперечити, а саме: скласти задачу і надати план її розв’язання)
Робота учнів в групах за алгоритмом
Перевірка. Слово доповідачам експертних груп:
І гр. – зробіть аналіз даних у таблиці
ІІ гр. – яку задачу склали
ІІІ гр. – надайте план розв’язання задачі
ІV. гр. – Молодці! У вас все вийшло,а які поради ви надали б нашому герою?
VІ. Підсумкова рефлексія
- Молодці! ( Показую на умовні позначки) І самі стали розв’язувати задачі швидше, правильно, і іншим поради дали. Тож мету уроку досягли.
- Банк визнає, що кредит ви заробили. Отримайте свої школярики. А доповідачам додатковий школярик.
- Підрахуйте суму акційних школяриків.
- Підніміть руку, хто придбав 8, 9, 10, а більше?
- Тепер залишається перевести акції в бали, 1шк. = 1бал, то кожен знає, як оцінено його знання, бо головне надбання учня – це саме знання. Доведіть, що це саме так: якнайшвидше знайдіть значення виразу, який приготував наш герой
(145681+25306 – 125) : 9 * 28 * 0 = (Достатньо подивитись на останню дію)
- Дякую за роботу.

Автор: 

Климова Г.О. вчитель початкових класів НВК№16 м. Мелітополь

Отримати сертифікат

Користувацький вхід