Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Урок позакласного читання 3 клас. Тема: В гостях у Н. Л. Забіли

0

Тема. В гостях у Н. Л. Забіли. Клас 3
Мета. Узагальнити знання учнів про життя і творчість Н. Забіли. Удосконалювати вміння декламувати, стисло переказувати прочитане. Розвивати увагу дітей, зв’язне мовлення, вміння працювати в парах та групах. Виховувати інтерес до віршованого слова, бажання пізнати більше.
Обладнання. Портрет Н. Л. Забіли, виставка книг поетеси, роздатковий матеріал, мікрофон.
Хід уроку
І. Організаційний момент (слайд 1).
- Діти, сьогодні до нас завітали гості. Привітайтеся.
Усміхніться всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково
День для вас чудовим буде.
- На уроці ми будемо працювати під девізом (слайд 2):
Міркуємо – швидко,
Відповідаємо – точно,
Читаємо – правильно,
Слухаємо – уважно.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
 А про кого піде мова на уроці ви дізнаєтесь, прочитавши колограму (слайд 3).

 Так, діти, сьогодні ми детальніше ознайомимось з життєвим і творчим шляхом відомої поетеси Наталі Львівни Забіли (слайд 4).
ІІІ. Біографічний шлях Н. Забіли.
 А зараз слово біографам. Вони розкажуть про життя відомої поетеси.
( Повідомлення учнів.)
ІV. Різноманітність жанрових творів. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ».
 Давайте пригадаємо, які твори Наталі Забіли ми вивчали раніше на уроках читання? («Древній Київ» - розповідь про давно минулі часи; «Роз, два – дерева…» лічилка; казка «Вовк і козенята»; «Весела абетка»)
 Які за жанром ці твори?
 Отже, це: (слайд 5) оповідання, вірші, казки, п’єси, загадки, колискові, лічилки.

V. Сторінками прочитаних книг.
1. Презентація оповідань Н. Забіли.
 А зараз ми поринемо у прекрасний добрий світ творчості Наталі Львівни. Наші дослідники вивчали оповідання. Надаємо їм слово.
1 учень (слайд 6).
 У Наталі Забіли є чудові оповідання для малюків і старших дітей. Найбільш відомими є: «Маленька мавпа», цикл «Про дівчинку Маринку», « Про Тарасика і Марисю», «Про малят і про звірят», «Дивовижні пригоди хлопчика Юрчика та його діда».
2 учень (слайд 7).
 Але особливою любов’ю користується «Ясоччина книжка». Ця невеличка за обсягом збірка складається з 8 коротких оповідань, героїнею яких є дівчинка Яся. Запрошуємо відвідати нашу «картинну галерею», де художники представлять оповідання і малюнки до них.
( Виступи дітей.)
2. Робота з малими жанровими творами (слайд 8).
 Творчість Н. Забіли була різноманітною. На увагу заслуговують і малі літературні жанри: забавлянки, лічилки, загадки, колискові пісні. Їх нам і представить наступна група дітей.
Діти:
1) Із збірки «Жменька загадок із твого класу» послухайте такі загадки…
2) Для найменших діток Наталя Львівна писала забавляночки. Послухайте одну з них…
3) … познайомилась з лічилками. Ось послухайте…
4) А Віка любить співати і вивчила колискову Наталі Забіли. Послухайте її.
3. Хвилинка поезії.
 А зараз - хвилинка поезії. Діти прочитали багато віршів і зараз представлять ті, які їм найбільше сподобалися.
( Учні декламують вірші.)
4. Н. Забіла – перекладач.
 Наталя Львівна була чудовим перекладачем. Послухайте віршики перекладені нею з англійської мови.
(Діти читають вірші)
5. Чарівна скарбничка казок.
a) Найвідоміші казки;
 А зараз відкриємо чарівну скарбничку казок. Їх дуже багато у поетеси. Але найвідоміші з них:
• «Рукавичка»;
• «Про білочку та зайчика - веселих пустунів»;
• «Корінці та вершки»;
• Казки лісової кринички;
• «Чарівна хустинка» і багато – багато інших.
b) Бесіда за змістом казки «Зайчата і Свиня»;
 Готуючись до уроку ви читали повчальну казочку «Зайчата і Свиня». Чи сподобалась вам казка?
 Назвіть героїв казки. (Зайчата, Свиня і Лось.)
 Назвіть негативного героя.
 Чому це Свиня?
 Чого вчить казка?
 Які казки вам нагадує ця казка? («Коза-дереза», «Зайчикова хатка».)
c) Редагування плану.
 Щоб згадати зміст казки пропоную відновити план: цифрами позначити послідовність плану до змісту оповідання.

План
o Розмова з Лосем.
o Сім’я зайченят.
o Допомога друга.
o Несподівана гостя.
o Безпритульні зайчата.
o Нахабна Свиня.
d) Самоперевірка ( слайд 9).
6. Інсценізація уривка п’єси Н. Забіли «Весняна казочка».
 Наталя Забіла писала ще й п’єси. До нас у гості завітала п’єса «Весняна казка» (слайд 10). Пропоную її переглянути. (Слайд 11.)

 Діти, чи сподобався вам уривок із казки?
 Хто хоче дізнатися, чим закінчилася ця весняна пригода,той дочитає казку до кінця.
7. Реклама книг.
 Наші бібліотекарі зібрали багато книжок Н. Л. Забіли. Слово їм.
(Діти.)
VІ. Підсумок уроку.
1. Інтерактивна вправа «Незакінчене речення» (слайд 12).
 Пограємо у гру. Я починаю речення, а ви його закінчуєте.
 Наталя Забіла – це …
 Вона написала твори таких жанрів …
 Найбільш відомою її збіркою є …
 На уроці мені найбільше сподобався твір …
VІІ. Домашнє завдання (слайд 13).
УПЧ № 13
1. М. Кривинюк “Маленький скрипаль”
2. О. Іваненко “Білочка-мандрівниця”

1 учень
 У Наталі Забіли є чудові оповідання для малюків і старших дітей. Найбільш відомими є: «Маленька мавпа», цикл «Про дівчинку Маринку», « Про Тарасика і Марисю», «Про малят і про звірят», «Дивовижні пригоди хлопчика Юрчика та його діда», «Про всіх», «Стояла собі хатка», «Веселим малюкам».

2 учень
 Але особливою любов’ю користується «Ясоччина книжка». Ця невеличка за обсягом збірка складається з 8 коротких оповідань, героїнею яких є дівчинка Яся. Запрошуємо відвідати нашу «картинну галерею», де художники представлять оповідання і малюнки до них.

Діти:
1) Із збірки «Жменька загадок із твого класу» послухайте такі загадки…
2) Для найменших діток Наталя Львівна писала забавляночки. Послухайте одну з них…
3) Саша познайомилась з лічилками. Ось послухайте…
4) А Віка любить співати і вивчила колискову Наталі Забіли. Послухайте її.

Автор: 

Сьомкіна Світлана Володимирівна, вчитель початкових класів,комунальний заклад “Навчально – виховний комплекс № 2 (середня школа I–III ступенів – дошкільний навчальний заклад) м. Покров Дніпропетровської області”

Отримати сертифікат

Користувацький вхід