Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Зимова подорож

0

Інтегроване заняття з математики
Молодша група
«Зимова подорож»
Мета:
 Вчити дітей помічати красу зимової природи, фантазувати;
 Закріпити геометричні форми (круг, квадрат, трикутник); продовжувати вчити вирізняти предмет із сукупності і називати слова «один», «багато»; розрізняти предмети за величиною та висотою.
 Вдосконалювати вміння ходити по лаві та з високим підніманням колін, стрибати в глибину.
 Поповнити словник словами: зимовий, подорож.
 Познайомити дітей з новою технікою малювання – трафаретом.
 Розвивати діалогічну мову, естетичний смак, уяву, рівновагу, мислення.
 Виховувати любов до природи, бажання створювати красу своїми руками.
Обладнання: різнокольорові моделі машин з картону та колеса до них (по кількості дітей), моделі керма (по кількості дітей); дошка, покладена на куб (висота 15-20см); 2 ялинки: висока і низька; сніжинки різної форми (трикутної, круглої, квадратної); трафарети сніжинок, біла фарба.
Хід заняття
Вихователь: Діти, ви любите подорожувати? Я теж. Діти, чи знаєте ви, на чому можна подорожувати? Відправимось у подорож, але не звичайну, а чарівну. Поїдемо до зимового лісу. А чи знаєте ви, як треба поводитись у лісі, чи можна там шуміти, кричати? Чому?
- Правильно, тому ми будемо дуже обережними і будемо вести себе дуже обережно і тихо.
- До лісу поїдемо на автобусі. Ось він. Подивіться на цей автобус, можна на ньому їхати? Чому? (У автобуса відсутні колеса)
- До лісу далеко, пішки нам не дійти, прийдеться відремонтувати автобус. (Діти ремонтують, по ходу задаю питання про колір та форму.)
- От і добре, тепер можна їхати, тримайтесь за кермо. До речі, якої форми кермо? А кольору? Ну що ж, поїхали, заводьте мотор.
(Діти рухаються ланцюжком за вихователем)
- Бачу ліс, зупиняємось, приїхали. Автобус залишимо тут, біля лісу. ( Діти кладуть кермо і шикуються)
- У лісі так багато снігу, обережніше, не поспішайте, піднімайте вище коліна, он які кучугури намело. (Діти йдуть з високим підніманням колін).
- Діти, увага, тут колода, мабуть вітер дерево повалив, треба по ньому обережно пройти, поставте руки в сторони, щоб не впасти і вперед один за одним. Зістрибуйте обережніше, не поспішайте.
- А от ми і прийшли. Подивіться яка краса. Скільки снігу. Гляньте, що це за дерева тут виросли? (Ялинки) Скільки їх? Які ялинки? (Висока та низенька; велика та маленька; зелені, пухнасті, колючі.)
- Ой дивіться, що це? (Сніжинки) Скільки сніжинок? Які вони? (Великі і маленькі) Якого вони кольору, форми? (Сніжинки квадратні, круглі та трикутні)
- Візьміть кожен по одній, тільки дуже обережно, сніжинки такі ніжні, крихкі. Скільки ти взяв, Дмитрику? А ти Оленко? По кільки сніжинок ви взяли? Ви тільки погляньте, які на них візерунки. До речі, на Новий рік ними можна прикрасити ялинки. Які сніжинки ми повісимо на велику ялинку? (Великі) А на маленьку? (Маленькі).
(Діти прикрашають.)
У ялинки на гілках,
А в Маринки на руках
Пурхають сніжинки
В білих одежинках,
І великі, і маленькі!
Тягнуть в пальчиках тепленьких
- А тепер подивіться, які красиві вийшли у нас ялинки, наче дівчата вбралися у білі платтячка. Як ви гадаєте можна нам взяти хоч одну сніжинку з собою (ні), чому? (Розтане)
- Малята нам вже час додому. Сподобалось вам у зимовому лісі? Подивіться ще раз на сніжинки помилуйтеся їх красою. Заплющіть очі і запам’ятайте цю незвичайну красу. Запам’ятали? Тоді будемо рушати назад, не забудьте, що по колоді треба йти обережно, один за одним. Знов ці кучугури, вище коліна, щоб не набрати у чоботи снігу. От і вийшли з лісу, сідаймо до автобуса, міцніше тримайте кермо, поїхали.
- От ми й дома.
Я пропоную намалювати такі сніжинки, як ми бачили в лісі.
- Яка краса у нас вийшла, вам подобається? Мені теж дуже подобається така робота. Діти, ви сьогодні малювали сніжинки за допомогою трафарету. Цікаво провели ми подорож, прикрасили групу.

Автор: 

Вихователь САвенко А. Б.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід