Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Конспект з ознайомлення з природою

0

Міністерство освіти та науки України
КЗ «Комунальний дошкільний заклад (ясла-сдок»№14 «Теремок»

Конспект заняття з сенсорного розвитку
для дітей раннього дошкільного віку
« На допомогу ведмедику»

Вихователя:
Підкови С.Ю.

Лисичанськ
2018

Програмовий зміст: закріплювати вміння дітей розрізняти синій, жовтий, зелений та червоний кольори, розвивати вміння дітей чергувати кубики за кольорами; удосконалювати вміння називати та розрізняти геометричні фігури;, вправляти в умінні виділяти поняття «один-багато», «великий-маленький» ; розвивати дрібну моторику, увагу, мислення, зосередженість, викликати радісні емоції, виховувати дружні відносини.
Обладнання: іграшка ведмедик, маленькі та великі кубики синього, жовтого, червоного та зеленого кольорів; горіхи фундук, каштани, різнокольорові миски, картки геометричних фігур.

Хід заняття:
Організаційний момент.
- Діти, подивіться до нас у гості завітав ведмедик. Давайте привітаємось з ним.(діти вітаються). Ведмедик дуже сумний. Він каже, що йому треба виконати завдання, але він не розуміє, що саме треба робити. Давайте йому допоможемо.
1.Дидактична гра « Який м̛ ячик»
Ведмедик прийшов до нас з м’ячиком. Подивіться який він гарний.
- Якого він кольору?
Відповіді дітей: жовтий.
- Він великий чи маленький?
Відповіді дітей: маленький.
- А якої він форми?
Відповіді дітей: круглий.
- А що можна гратися з м’ячиком?
Відповіді дітей: його можна кидати, котити, ловити, а ще він може стрибати.
- Молодці, а зараз , будь ласка підходьте до першого стола. На вас чекає перше завдання.
2. Дидактична гра «Різнокольорові кубики»
(Перед дітьми стоїть кошик з кубиками)
- Діти, якого кольору ці кубики?
Відповіді дітей: Червоні, зелені, сині, жовті.
- А якого вони розміру?
Відповіді дітей: Великі та маленькі.
Перед вами дв кошики: великий та маленький. Ваше завдання в великий кошик зібрати великі кубики, а в маленький – маленькі кубики.
(діти виконують завдання)
- Молодці.
3. Дидактична гра «Розклади за кольорами»
- Діти, ведмедик приніс чудові квіточки, але він їх впустив і вони перемішались. Давайте, допоможемо йому. Треба зібрати жовтий, червоний та синій букети.
( Діти виконують завдання)
- Молодці.
4. Дидактична гра «Весела доріжка»
- А зараз подивіться, ведмедик побудував доріжку з різнокольорових смужок . А ваше завдання: побудувати таку саму доріжку за зразком.
( завдання на чергування кольорів)
- Молодці. Ви трошки втомились. Давайте пограємо.
5 .Фізкультхвилинка
Рухлива гра «Ведмедик клишоногий» - розвивати вміння дітей ходити по колу та виконувати рухи згідно тексту.
- А тепер давайте виконаємо наступне завдання.
6. Дидактична гра «Горішки та каштани»
Ведмедик змішав горішки та каштани. Треба розкласти горішки в зелену тарілочку, а каштани в синю тарілочку.
- Молодці, а тепер подивіться чого більше, каштанів чи горішків.
Відповіді дітей: Горішків більше.
7. Дидактична гра «Геометричні фігури»
- А зараз переходимо до наступного завдання. Сідайте , я вам буду показувати картки, на яких намальовані геометричні фігури. Ви повинні назвати геометричну фігуру та її колір.
- Які ви молодці, всі завдання виконали. А зараз сідайте на стільчики.
Ведмедик дякує всім за допомогу. Та говорить вам до побачення.
8.Підсумок
- Діти, давайте пригадаємо, хто до нас приходив за допомогою?
- Яких кольорів були квіточки, які потрібно було розкласти по тарілочкам?
- Які геометричні фігури ви пригадали за картками?
- Що змішав ведмедик?
- Чи сподобалось вам допомагати ведмедику?
- Молодці, ви добре попрацювали сьогодні. На цьому наша пригода закінчується.

Автор: 

Підкова С.Ю.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід