Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


«Як може музика розповісти без слів» Музичне заняття, середня група

0

Мета: Розвивати у дітей емоційний відгук на музику.
Дати дітям уявлення про виразність засоби музики. Розвивати здібності слухати і виражати різні настрої музики. Формувати навички виразних рухів.
Виховувати любов і бережливе ставлення до улюблених іграшок.

Репертуар: П.І. Чайковський «Нова лялька», «Хвороба ляльки», «Лялечка» муз. і сл.. Є.С. Куку, «Танок з ляльками» укр.. нар. Мелодія (обр. М. Лисенка), гра на ДМІ «Веселі чобітки» В.Веменич

Обладнання: Портрет композитора, магнітофон, ляльки.

Хід заняття:
Діти заходять до зали під музику П.І. Чайковського «Солодка мрія»
Керівник музичний:
Тихо, тихо сядем діти,
Музика прийшла в наш дім,
У чудовому наряді,
Гарно з нею нам усім.
Ви прийшли до музичної зали у гості до музики, привітайтеся з нею:
Діти: Музика, здрастуй, музика здрастуй, здрастуй музика.
Керівник музичний: Художники малюють картини, письменники – пишуть книги, а хто пише музику?
Діти: Композитор.
Керівник музичний: (показує портрет композитора П.І. Чайковського) А ви знаєте цього композитора? (діти відповідають) Так, це Петро Ілліч Чайковський. Він написав музику, а добра чарівниця придумала казку.
Послухайте, що у неї вийшло. Якось раз мама на день народження донечки Олечки, подарувала ляльку, Олі дуже сподобалась її нова подружка, вона раділа їй, танцювала з нею, одягала, спати вкладала. П'єса П.І. Чайковського «Нова лялька» передає настрій дівчинки, і ви уявіть себе на її місці, візьміть своїх ляльок і потанцюйте з ними. Музика, яка буде звучати, весела, радісна, адже в руках у Олі нова лялька. (Звучить п'єса П.І. Чайковського «Нова лялька», діти у рухах імпровізують з іграшками)
Керівник музичний: У Олі було багато різних іграшок, і вона забула про ляльку, яку їй подарувала мама на день народження, лялька засумувала і захворіла. Одного разу, в своїй кімнаті, в куточку, Оля побачила ляльку, про яку вже забула, пожаліла її (Звучить п'єса П.І. Чайковського «Хвороба ляльки», діти під музику імпровізують ніжність та любов до хворої ляльки)
Ця музика сумна, жалісна, лялька захворіла і нам її шкода.
Тихше, тихше, тихше, діти,
Треба ж ляльці захворіти?
Заспівайте їй пісні,
Вмить одужає,чи ні?
Діти співають пісню «Лялечка» муз. М.Дремлюги)
1.Є у мене лялечка,
Звать її Наталочка.
Заводна, заводна,
Подивіться ось вона.
2. Тільки прокидається
Очі відкриваються.
Хоч вона ще маля:
Слово"мама "промовля.
3. Ляля з рученятами,
Ляля з ноженятами
Я її заведу,
З нею у танок піду.
Керівник музичний: Ой, дивіться наша лялечка вже майже одужала.
Щоб лялечка зовсім ожила,
Хай нашу музику послухає вона.
Всі музиками ми стали,
Ось до столу підійшли,
Інструменти в руки взяли ,
І для лялечок заграли.
Гра на ДМІ «Веселі чобітки» В.Веменич
Керівник музичний:
Вже не хвора і охоче,
Танцювати з нами хоче!
«Танок з ляльками» укр.. нар. Мелодія (обр. М. Лисенка)
Керівник музичний: Добра чарівниця склала для нас казку, композитор П.І. Чайковський прикрасив її музичними звуками. Чуєте, змовкла музика, попрощаємося з нею і заспіваєм:
Діти: «Музико, музико, прощавай»
Діти виходять з зали під музику П.І. Чайковського «Солодка мрія»

Автор: 

Романенко Інна Євгенівна,
музичний керівник
Первомайського НВК "ДНЗ-ЗОШ Іст. №2"

Отримати сертифікат

Користувацький вхід