Від партнерів


Останні публікації

2018-03-12 23:28
Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Подорож до лісу за рукавичкою

0

Подорож до лісу за рукавичкою
Сюжетне заняття для дітей 2-3 років.
Програмовий зміст: закріпити знання дітей про основні кольори (синій, жовтий, червоний, зелений), величину і кількість, використовуючи прийом прикладання, орієнтування у часі та просторі, розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, пам’ять, викликати інтерес до гри; розвивати тактильність, вправляти у рухах, виховувати шанобливе ставлення до живої і неживої природи; ввести у словник дітей назви частин доби „день”, „ніч”.
Матеріал: вирізані сліди звірів, барлога, картинки рукавичок або справжні, наголівники та костюми зайця та мишки, великий лист синього кольору, чай пироги.
Попередня робота:
1. Дидактична гра «Один-багато».
2. Дидактична гра «Добери за кольором».
3. Розгляд ілюстрацій із зображенням тварин.
4. Ознайомлення і ігри з печатками.
5. Читання та обговорення казки «Рукавичка».
6. Перегляд фрагменту мультфільму «Рукавичка».
Хід заняття:
Стук у двері.
Вихователь:
– Діти, хто це до нас завітав?
Заходить листоноша і заносить великий конверт та вручає великий конверт синього кольору.
– Діти, як ви гадаєте – що це?
Діти розглядають пакет і висловлюють свої думки: Це лист.
–Так, який він? (Малий чи великий)
Діти: Великий.
–Молодці! А якого кольору?
Діти: Синього.
–Діти, давайте відкриємо конверт і почитаємо про що в ньому. Цей лист від бабусі. Вона пише, яка сталася пригода з її дідусем. Баба послала діда по дрова, а він пішов, та не дійшов, бо дорогою загубив... (відповідь дітей –Рукавичку). Зажурився старий, мерзнуть йому руки. (вихователь дістає з конверта рукавичку).
– Діти, погляньте, дідусь нам залишив рукавичку, а ми будемо їй шукати пару. (Діти разом з вихователем розглядають і обговорюють рукавичку).
– Ну що, дітки, допоможемо дідусеві? Давайте, спочатку, пригадаємо, хто ж перший знайшов рукавичку? Хто найменший був у рукавичці? Хто найбільший? Скільки жило звірят жило в рукавичці? (мало чи багато) Кого злякались звірі і повтікали? (Відповіді дітей).
–Діти, сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до лісу і візьмемо з собою рукавичку.
Діти виходять на лісову галявину і натрапляють на сліди.
– Як ви гадаєте, чиї це сліди? Дивіться, який слід великий. Цей звір ступає всією лапою. (Діти ідуть по слідах і натрапляють на барліг).
Він великий, косолапий,
Кажуть, взимку смокче лапу.
Вміє голосно ревіть,
Відгадайте – хто?... (Ведмідь)
–Дітки, поки ми йшли, ведмедик заснув і тепер буде спати всю зиму. Що ведмідь любить їсти? (Мед) Так, ведмедик великий ласун. А як ведмедик ходить, покажіть? (Діти показують рух)
– Діти, йдіть швидше сюди! Подивіться. Ось ще слід. Цей слід малий. Як ви думаєте, хто тут скакав? (Діти розглядають сліди і знаходять за пеньком зайчика).
Зайчик:
Я маленький, волохатий,
довгі вуха, куций хвіст.
Невеликий сам на зріст.
Шубка біла, хутряна.
Люблю я стрибати,
люблю танцювати.
Скік-скік-скік.
Вихователь пропонує дітям імітувати рухи зайчика і пострибати за ним навколо пенька.
– Дітки, а давайте пограємо із зайчиком у гру „Білі зайчики сидять”:
Білі зайчики сидять,
Вушками шевелять.
Ось так, ось так-так,
Вушками шевелять.
(Діти імітують руками вушка)
Надоїло зайчику сидіти –
Хоче лапочки погріти.
Ось так, ось так-так,
Хоче лапочки погріти.
(Діти потирають ручку об ручку – гріють)
Зайчик нагрівся –
Хоче з нами танцювать.
Ось так, ось так-так,
Хоче з нами танцювать.
(Діти стрибають і крутять „хвостиками”)
– Зайчику, а хто ще там з тобою за пеньком ховався? Діти, давайте послухаємо, що там пищить? (Дітки прислухають і висловлюють свої думки – хто це може бути)
Виходить мишка.
– Дітки, погляньте, хто це? (Мишка) Подивіться яка вона маленька, сіренька. Дітки, вона менша за зайчика? А які вушка в мишки? в кого більші вушка – в зайчика чи в мишки? (Відповіді дітей). А який хвостик у мишки? Він довгий і тонкий як мотузочка. Дітки, чий хвіст довший – мишки чи зайчика? (Відповіді дітей)
Зайчик скік, зайчик,
за пеньок він утік.
а за ним і мишка.
– Так ми і не дізналися де ж рукавичка? (Діти ідуть далі і виходять на галявину, на якій розкидано багато рукавичок)
Дидактична гра „Знайди пару рукавичці”. Ускладнення: знайти серед усіх рукавичок: найменшу пару і найбільшу пару.
Діти беруть рукавичку і чують голоси.
– Діти, послухайте, хто кричить. Здається це голос бабусі. Вони вже нас шукають. Поки ми з вами ходили, минуло багато часу. Діти, подивіться, як стало на вулиці? (Темно). Так, настав вечір: сонечко не світить, а на небі з’являється місяць і перші зорі. Давайте ми з вами будемо вирушати назад додому і триматися за руки, щоб нікого не загубити в лісі.
Діти приходять додому. Їх зустрічають дід і бабуся. Діти віддають рукавичку.
Дід: Спасибі, вам, дорогі дітки, що знайшли мою рукавичку! Заходьте до хати погрітися. (частування дітей смачними пирогами з чаєм).

Автор: 

Гібнер Катерина

Джерело: 

Авторська робота

Отримати сертифікат

Користувацький вхід