Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Разв'язування якісних задач на уроках фізики

0

Анотація
Головна особливість якісних задач – це те, що увага учнів акцентується на якісному боці фізичного явища, яке розглядається. Для їх розв´язування необхідні висновки, які базуються на законах фізики графічно чи експериментально. Розв’язування якісних задач ефективно проводити в групах. Такий спосіб є засобом перевірки знань і практичних навичок школярів. Вміле їх застосування на уроках підвищує інтерес учнів до фізики, вчить аналізувати явища, розвивати логічне мислення та винахідливість, творчу фантазію, вміння застосовувати теоретичні знання для пояснення явищ природи, побуту, техніки, розвиває технічний кругозір учнів, готує їх до практичної діяльності.
Після вивчення конкретної теми клас ділиться на групи по 4 учні. Кожна група одержує два аркуші: один – з 5 – 6 якісними задачами, другий – для запису відповідей на ці задачі. Протягом 15 – 20 хвилин йде обговорення учнями відповідей даних задач в групах, записуються відповіді. Після цього капітан кожної групи оголошує відповідь своєї групи спочатку 1 – ї задачі, після чого разом з вчителем всі учні обговорюють і формулюють правильну відповідь.
Учні оцінюють свої рішення і виставляють бали( кожна задача оцінюється 2 балами, якщо відповідь повна). Так обговорюються всі задачі. В кінці учні в групах підбивають бали і о вся група одержує оцінки, враховуючи активність кожного учня в розв’язуванні задач.
Підібрані якісні задачі за темами можна використовувати в навчальному процесі, що ефективно впливає на успішність та на розвиток комунікативних здібностей.

Автор: 

Максименко Ірина Іванівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід