Від партнерів

Останні публікації

Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Спортивне харчування в житті сучасної людини

В останні 15 років популярність спортивного харчування стрімко зростає. При цьому спеціальні харчові добавки цікавлять не тільки спортсменів, але і людей, далеких від спорту. А для деяких спортпит міцно влаштувався в раціоні харчування та навіть став частиною життя: наприклад, у мандрівників в рюкзаках нерідко можна знайти пакет з гейнером замість кілограмів консервів, а бізнесмени і студенти носять з собою протеїнові батончики, щоб вгамувати голод, коли немає часу повноцінно поїсти.
У статті буде розказано про спортивне харчування в житті сучасної людини, його переваги та користь, способи застосування і резонність покупки.
У 21 столітті темп життя стає все швидшим. З самого початку життя стає нормою, коли більша частина дня завантажена: школа, університет, потім робота, плюс до цього ще активний відпочинок і найчастіше соціальне життя. У цьому вирі люди часто забувають або відсувають на другий план важливу частину повноцінного функціонування живих організмів – харчування. І якщо для людей із середніми і низькими фізичними навантаженнями досить пару разів на день з'їсти невеликі порції їжі, то для спортсменів це просто не варіант.
Взагалі, організм зрозуміти не складно: чим більше фізичних навантажень, тим більше потрібно їсти. Якщо не їсти – не буде належного відновлення, не кажучи вже про прогрес. Вдаватися в подробиці нутриціології не будемо, досить сказати, що атлету потрібно набагато більше поживних речовин (білки, вуглеводи, корисні жири, а також вітаміни і мінерали), ніж звичайній людині. Якщо говорити про цифри, то різниця може бути багаторазова: порівняйте 2-3 прийоми їжі в день і 7-8 – у прямому сенсі. А перед тим як поїсти, цю їжу ще треба приготувати, на що витратиться дуже багато часу.
Для економії дорогоцінного часу і слугує спортивне харчування в першу чергу. Базові добавки на це і розраховані: заповнити нестачу калорій/білків/вуглеводів або всього разом. До них належить протеїн, гейнер, амінокислоти і в якійсь мірі протеїнові батончики. Приготування коктейлю з спортивного харчування займе не більше 5 хвилин, а користі при цьому буде значно більше, ніж від швидкого харчування або котлет-напівфабрикатів.
Та ж ситуація і з людьми, які не займаються спортом, але дуже зайняті по роботі або бізнесом. Особливо, якщо в частину роботи входять регулярні відрядження і роз'їзди. Тут набагато простіше взяти з собою кілька порцій гейнера і пару батончиків, ніж шукати нормальні кафе або ресторани і тим більше брати з собою готову їжу. Однак слід пам'ятати, що повністю замінювати їжу спортивним харчуванням не слід: можна тільки частково, використовуючи добавки як доповнення.
Крім базових поживних речовин, існує багато інших видів спортивного харчування, які використовуються для конкретних цілей в спорті або для загального зміцнення організму. Наприклад, Л-карнітин прискорює процес спалювання жиру (під час фізичної активності), якщо ваша мета в залі – схуднути. Але він же використовується не-спортсменами для зміцнення серцево-судинної системи. Так само антиоксиданти, вітамінно-мінеральні комплекси, рослинні екстракти різного призначення потрібні всім нам, якщо тільки в раціоні не присутні хоча б 50% свіжих, екологічно чистих фруктів і овочів.
Підводячи підсумок, можна сказати, що спортивне харчування дійсно покращує якість життя, а також спрощує багато побутових моментів. При розумному вживанні вдасться поліпшити загальне самопочуття і, звичайно ж, результати в спорті.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід