Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Виховний захід «Шкідливі звички»

0

Виховний захід
«Шкідливі звички»

Тема:Шкідливі звички
Мета: дати поняття про те, що таке погані звички і як не набувати їх. Розвивати правильні погляди на життя і вміння дотримуватися принципової позиції щодо власного здоров’я. Виховувати хороші звички, які сприяють зміцненню здоров’я; дбай¬ливе ставлення до власного здоров'я

Хід заходу:
(Стукіт в двері)
Учитель:
-Діти, діти, хто це там?
-Хтось до нас знов завітав
-Треба хутко відчинити,
гостя радо запросити.
(Вчитель відчиняє двері, до класу заходять дідусь з онуком)
Дідусь з онуком:
-Добрий день, вітаймо всіх.
(учні вітаються у відповідь)
Так до вас ми довго йшли і новини принесли.
Учитель:
Правда ж ,діти, дуже хочемо почути ми новини від дідуся.
Учні:
-Так, так,так!
На новини ми чекали
Вас дідусю дожидались.
В школу справно ми ходили
Все, що треба ми учили
Дідусь: Добре слухайте тоді, що розкажу діти я вам.
Народна мудрість каже: «Подивись на вигляд і не питай про здоров’я». А й справді, уважніше придивися до людини і її вигляд про все розповість. На дітях це особливо помітно. Глянеш, одне дитя здорове, сильне, не втомлюється від роботи, бадьоре, життєрадісне, веселе, а інше — кволе, худе, кола під очима, втомлюється не лише від бігу, а й від ходьби. Різні діти є в кожному класі. Звичайно, відразу скажеш, хто з них здоровий, а хто — хворий. Але причини хвороб бувають різні. Хтось народився здоровим, а хтось слабким.
Тому з раннього дитинства треба турбуватися про своє здоров’я, гартувати свій організм спортом, заняттями фізкультурою, обтиратися мокрим рушником, щодня робити зарядку, щоб організм звикав до посильних навантажень. І хто так робить, той краще росте і розвивається, стає веселою і життєрадісною людиною, бо в здоровому тілі — здоровий дух!
Та, на жаль, діти деколи не лише не виробляють добрих звичок (щоранку роблять зарядку, дружать зі спортом, люблять воду, загартовують свій організм, щоб стати здоровим і сильним), а навпаки, набувають дуже шкідливих, згубних для організму звичок. І замість того, щоб швидко рости і розвиватися, здоровими іти в життя, вони роблять усе навпаки — шкодять своєму здоров’ю. Такі діти не розуміють, що це дуже шкідливо для них, вони думають, що, викуривши цигарку, показують свою «дорослість». Деякі діти на людях намагаються випити пиво, як це показують у фільмах, похизуватися сигарою, а ще гірше попробувати викурити «травку» чи інший наркотик, нанюхатися різних шкідливих речовин, щоб відчути «кайф».
(дідусь розповідає, а онук стоїть нахиливши голову і встидається тримаючі руки за спиною)
Онук:
Щось дідусю ти таке нам говориш все не те,
Чи навмисне ти для нас вигадав страшний цей ляк!
(онук махає рукою і знов нахиляє голову і встидається)
Дідусь:
-Я казав тобі Петро, що цигарка- це є зло!
-Не пали, онуче!
-Ти цигарку в рот візьмеш,
раз потягнеш і вдихнеш,
а здоров’я менше враз стане, Петре, в той же час.
Замість розум, що був:
то -«Не знаю!», то – «Забув!»
Замість думки і уваги будуть лиш забиті баки:
-«Де цигарку роздобути, щоб ще раз хоч потягнути!»
Замість чистого дихання матимеш хвороби й чхання!
Станеш весь ти не такий - весь знервований і злий. Вигляд будеш кепський мати, не пізнають й ненька з татом!!!
- Тож подумай, Петре, добре, щоб цигарку запалить, бо паління - мить коротка, та бажання – страшна річ!
-А, із звичкою шкідливою дуже страшно, внуче, жить!
-А, оце йще одна є у мене новина. Лист отримав я від друга. Ось, що пише він мені всі послухайте і ви (дідусь дістає лист і читає).
Про крокодила , що випив пива

Якось випив крокодил
літер пива і завив.
Стало весело йому: танцював,
стрибав, співав, заморився та й упав.
Так лежав він цілий день.
Ледве дихав, наче вмер…
Лапи вгору лиш задрав і тихесенько стогнав:
- Голова болить у мене все в очах таке зелене.
- Поможіть мені хто- небудь, із під ніг пливе Земля!
- Ай-ай,ай-я-я…пити більш не буду я!!!
- Пам’ятайте, любі діти, крокодили є на світі: ті, що в Африці живуть й ті , що горілку добре п'ють.
- Краще нам їх і не знати і чим далі обминати!!!
(Написав Марчук Богдан)

Онук:
- Щось дідусю ти весь час наганяєш лише страх, а насправді все не так я такий який і був, ще нічого не забув.
Дідусь:Ой,ой,ой, не знаю я, що його робити!Як же буде отаким внук на світі жити!
Учитель:
Ну, що ви дідусю, не хвилюйтесь так, ми переконаємо вашого онука, що шкідливі звички-це дуже погана річ!Правда ж діти!
Учні: Так!
Учитель:
А для цього, ми проведемо з Петриком такі завдання. Які доведуть йому, що палити, це шкідливо! Хто знає діти, що таке никотин?
Учень 1:Я. Нікотин— сильна отрута, яка шкідливо впливає на нервову, дихальну, серцево-судинну й травну системи. Залежність від нікотину подібна до героїнової і кокаїнової. Лікарі вважають, що нікотинової залежності навіть важче позбутись. У тютюні й тютюновому димі міс¬титься 1200 шкідливих речовин.
Учень 2: Коротка довідка. Щоб викурити цигарку, потрібно зробити 12—18 затяжок. Тютюновий дим скла¬дається з повітря і завислих у ньому продуктів горіння тю¬тюну. Ці продукти перебувають у вигляді твердих частинок і краплин рідини, розміри яких становлять частки мікро¬на, а кількість частинок вимірюється десятками й сотнями тисяч мільярдів від однієї сигарети, і всі ці частинки спря¬мовуються в легені!
Під час паління відбувається так звана суха перегонка тютюну: повітря, проходячи крізь шар тліючого тютюну, нагрівається до високої температури і виносить з нього різні речовини, які разом з димом надходять до легень(перегляд Слайду №1).
Учень 3: Паління та алкоголь затримують нормальний розвиток організму. Кількість серцевих скорочень на добу в курців на 15-20 тисяч більше, ніж у тих, хто не курить. Це означає, що серце додатково перекачує 1,5 тонни крові щодня. У курців об’єм грудної клітки та розвиток легень відстають від середніх норм на 25%. Тривалі негативні наслідки паління призводять до раку легенів, порожнини рота, стравоходу, шлунку, хронічного бронхіту. Кількість людей, які померли через паління, доходить до 70 тисяч на рік. 85% померлих від раку легень – курці, 25% померлих від інфаркту міокарду – курці. З часом ця шкідлива звичка переходить у стійку. 81% курців у віці З 10- 19 років мали серйозні наміри кинути палити і лише 2% змогли це З зробити.
-Хочу, Петре, я з тобою у цікаву гру пограти,
щоб назавжди кинув ти палити!

1.Гра,, Відгадай слово,,
На дошці розміщується низка чисел. Поряд розміщується плакат з абеткою.
10 6 19 21 19 3 33
З д о р о в я

2.Тестування «Що я знаю про шкідливі звички?»
Позначити правильні варіанти відповідей.

Шкідливі звички — це:
а) мити руки з милом перед їдою;
б) палити, вживати алкоголь та наркотики;
в) вранці та ввечері чистити зуби;
г) човгати ногами; смоктати пальці, гризти нігті.
2. Що відбувається з дитиною, яка вживає алкоголь? а) Вона швидше росте;
б) у неї покращується пам'ять;
в) вона погано вчиться
г) вона завдає неабиякої шкоди власному здоров'ю.

3. Які наслідки може викликати паління? а) Захворювання на рік легенів;
б) піднесення настрой;
в) зниження гостроти зору, слуху;
г) прискорення процесів дорослішання.
4. До чого призводить вливання наркотиків? а) З'являється унікальна можливість відвідати віртуальні світи;
б) виникає фізіологічна і психологічна залежність від отрути;
в) деградує мозок людини;
г) людина стає більш розкутою і товариською.
Онук: Щось не розумію я, що ж за диво-слово. Соромно мені признатись та, щось зовсім все у мене геть димки кудись тікають, плутаються і зникають.
Дідусь(киває головою зажурливо): Отож, бо й воно онуче! Жаль мені твої роки молоді.
Онук: Ви мене переконали, вибачте мене будь ласка! Був я дуже неправий, більше я палити не буду і дідуся слухати буду.
Учитель: це ж дуже добре, а ми тобі допоможемо! Ми виконаємо з вами всі разом вправи:
1. «Займи позицію. Палити чи ні»
-Як ти вважаєш?
- Треба палити чи ні?
- Станьте біля того плакату, який збігається з твоєю думкою.
-Обгрунтуйте свою позицію. Намагайтеся переконати інших у правоті вашої думки. Після обговорення , якщо ви змінили точку зору, можете перейти до іншого плакату.
2. «Уявний мікрофон».
- Продовжіть фразу: щоб бути здоровим, потрібно / не потрібно…….. Учитель : А зараз я вам роздам ,, перлини здоров’я ,, ( вирізані із паперу кружечки) , а ви напишіть, що потрібно робити, щоб бути здоровим. І з цих перлин ми створимо ланцюжок здоров’я, який прикріпимо на стіну в класі, щоб він нагадував, що потрібно робити, щоб бути здоровим.
Учитель:
- Молодці, які усі гарно працювали, я гадаю, що тепер наш Петрусь буде берегти своє здоров'я. Буде слухатись дідуся. Діти давайте подякуємо нашим гостям за те що вони до нас завітали .
Здоров’я бережіть, доки малі.
Впевнено крокуйте по рідній землі.
Хай кожен з вас в житті запам’ятає.
Що без здоров’я щастя не буває.

Автор: 

Марчук Марина Олександрівна, директор, вчитель початкових класів Усть-Кам'янського НВК Грушівської сільської ради Дніпропетровської області

Отримати сертифікат

Користувацький вхід