Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Організація індивідуального навчання у школі

0


Пояснювальна записка


У зв’язку з недостатньою наповнюваністю 1-4 класів класи відсутні організовано індивідуальне навчання учнів за програмою загальноосвітньої школи (5год. на тиждень на одного учня).
Відповідно до статті 53 Конституції України держава гарантує кожному громадянину право на освіту. Повна загальна середня освіта для всіх громадян є обов’язковою. Держава забезпечує доступність повної загальної середньої освіти в державних і комунальних навчальних закладах, розвиток різних форм навчання. Це право закріплене в Законах України «Про освіту» (стаття 3, стаття 51), «Про загальну середню освіту» (стаття 2, стаття 6).
Відповідно до пункту 1.7 «Положення про організацію навчання учнів за індивідуальною формою в загальноосвітніх навчальних закладах» право на індивідуальне навчання мають учні:
учні, проживають у селах та селищах і їхня кількість у класі становить менше 5 - осіб, мають право на індивідуальне навчання. Нормативи тижневого навантаження на одного учня початкової школи становить 5 годин на тиждень. Виходячі із кількості учнів та класу, в якому вони навчаються, було складено навчальні плани 1-4 класів. Типовий навчальний план Усть-Кам'янського НВК
Грушівської сільської ради на 2017-2018 навчальний рік для 1-4 класів складено на виконання Закону України «Про загальну середню освіту» з метою впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України від 20.04.2011р. №62 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти».

Автор: 

Марчук Марина Олександрівна, директор Усть-Кам'янського НВК Грушівської сільської ради

Джерело: 

Список
рекомендованої літератури з питання
«Індивідуальна форма навчання»

1. Кобильченко В. Методичні рекомендації щодо проведення індивідуальних занять з корекції психосоціального розвитку учнів 1-4 класів з порушеним зором // Дефектологія. – 2006. – № 1. – С.12-15.
2. Колесова І. Як організувати індивідуальне навчання учнів : методичні рекомендації // Завуч. – 2006. – № 17-18. – С.61-63.
3. Косовська М. Індивідуальне навчання молодших школярів сільської малокомплектної школи як педагогічна проблема // Післядипломна освіта в Україні. – 2006. – № 1. – С.101-103.
4. Марсіянова Г. Індивідуальний підхід у процесі трудового навчання розумово відсталих учнів // Дефектологія. – 2007. – № 2. – С.22-26.
5. Онишків З., Морська С. Особливості організації індивідуального навчання учнів початкової школи сільської місцевості //Початкова школа. – 2007. – №8. – С.46.
6. Полякова М. Організація індивідуального навчання у спеціальній загальноосвітній школі «Надія» // Дефектологія. – 2009. – № 4. – С.27-29.
7. Сак Т. Індивідуальний навчальний план учня з особливими освітніми потребами в інклюзивному класі / Т.Сак, Р.Процюк // Дефектологія. – 2010. – № 3. – С.12-16.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід