Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Мир і дружба - не дива, або знай свої права

0

Мета: дати дитині первинні права про міжнародну «декларацію прав дитини», її основні положення. Знати основні положення цього документу , які вказують на права дитини, та заперечення не правового відношення до інших дітей. Виховати позитивні почуття один до одного, вчити поважати інших людей.

Хід уроку
- Діти, погляньте на цю тоненьку книжечку, що я тримаю в руках. Хто її впізнав?
- Це Конституція України, в якій записані всі закони, по яких ми живемо сьогодні в нашій країні. Та сьогодні я вам хочу розповісти про «Декларацію прав дитини - теж дуже важливий документ, в якому визначені права дітей. Цей закон повинні виконувати люди всієї нашої землі. Можливо вам незрозуміло саме слово «декларація».

Декларація - це просто
Оголошення всіх прав,
Є права й в дітей звичайно,
Треба, щоб усяк їх знав.
Знайте ж, що усі ви рівні,
Від народження в правах,
І людина - змалку вільна,
Наче в небі синій птах...
Знайте ж ,змалечку, всіх діток
Треба вчить, оберігати,
І ніхто у всьому світі
їх не сміє ображати !
Треба діткам всього світу
Не сваритись, а дружить,
І по правилах хороших,
По закону треба жити.

- Ви вже школярі, тому швидко розберетесь в ситуаціях, які приготували ваші товариші.

Зайченя
1, 2, 3, 4, 5
Вийшов зайчик погуляти!
В мене є смачна цукерка,
Є скакалка ,є люстерко?
(все показує).

Лисиця
Йди сюди, малюк вухатий!
Мусиш все мені віддати!
Дай скакалку! Дай цукерку!
Та й нащо тобі люстерко?
Це мені воно згодиться,
Я ж красунечка лисиця!
(лисиця мил. Собою, зайченя плаче, вих. Ведмідь.)

Ведмідь
Декларації, лисиця,
Ти, звичайно, не читала
Є такий закон а світі.
Це - серйозна дуже справа.
Ображати не маєш права
Слабших себе і хмалих!
Тож віддай все малюкові,
Бо такий закон для всіх.

- То хто в цьому випадку знає закон і право? Так, ведмедик, а відтепер матимуть Зайченя,і Лисиця.
(вих. Кішка, кошеня,Собака)

Собачка
Добрий день, кумочка Кішко,
Йди, посидимо хоч трішки.

Кішка
Ой,нема коли сидіти.
Он гуляють в мене діти!
(кошенята граються м'ячем)

Кошенята
Кидай м'яч! Мерщій лови!
Ось диви 1,2, три!(кидає)
Ой мені не повезло,
Я розбив чуже вікно! (злякано присідає.)

Собачка
Зараз кошеня погане
Ремінцем я вас дістану!

Кішка
Не чіпай його, не смій,
Кошеня - синочок мій!
На дитя не смій кричати
І жорстоко так карати,
Тож вгамуйся в цю ж хвилину,
Не порушуй прав дитини!

- Як ви думаєте, як закінчиться ця історія?
- Чи треба наказувати Кошенят?
- Хто винен, що так трапилося?
- А тепер розгляньте ілюстрації до цих казок.
(«Золотий ключик» «Дідова дочка та бабина дочка» «Попелюшка»)

- Хто з цих героїв живе не по закону порушує «Декларацію прав дитини»?
- В наш час, навіть в нашій країні трапляється часто,що дорослі забувають права дітей, але в нас це карається законом, отримує осуд інших людей. Але ще буває й так, як ось в цьому оповіданні.

Малий заробітчанин

Мустафі тільки 8 років. Та він вже по-справжньому працює. Відтоді, як захворіла його мама і злягла, Мустафа встає дуже рано і поспішає до красивого будинку за п'ять кварталів-готелю. Там він працює хлопчиком на побігеньках. Кому що принести, подати, він тут як тут. Тільки після того,як господар побачив, що хлопчик меткий і кмітливий, товстий улесливий господар прийняв його роботу.
З раннього ранку до пізньої ночі бігає Мустафа від номера до номеру, роблячи дрібні послуги, отримуючи за це кілька монет.
- Гей, хлопчику, принеси мені сніданок в номер,- наказав високий чоловік з бородою.
- Зараз! - Мустафа миттю побіг до кухні й за хвилину ніс важку тацю з паруючою їжею. Вже майже біля дверей він раптом перечепився об м'який килим і... впав. Посуд жалібно дзенькнув, а серце в Мустафа від страху мало не розірвалося.
- Геть звідси!- закричав господар, від його улесливості не залишилося і сліду. Його важка рука обпекла обличчя. - а за посуд заплатиш!
На галас виглянув бородатий. Він мовчки дістав гаманця.
- Візьміть. Не чіпайте малого. Тут вистачить оплатити все десять раз.
Господар пожадливо сховав гроші в кишеню.
- Добре, прибирай, працюй далі.
На його обличчі знову з'явилася улеслива посмішка.

- Як порушуються права дитини в цій країні, де живе Мустафа?
- Чи можна бити і ображати дітей?
- Чи працюють в нашій країні маленькі діти?
- А як ви повинні виконувати закони.
- Діти не повинні сваритися.
- Ображати один одного.
- Повинні ділитися іграшками , солодощами.

- А тепер пропоную вам розв'язати ось цей кросворд. На ньому немає малюнків, але є до нього загадки - запитання.

По вертикалі: 1.Нащо кращий клад,коли в сім'ї... (лад)
3. Завжди поруч з нами
Наша рідна... (мама).
4. Сонце світить веселіше,
Яскравіше квітує луг,
Якщо поруч добрий, щирий,
Вірний і хороший ... (друг)

По горизонталі: 1. Миротворця із мультфільму
Знає весь малий народ.
Це, звичайно, дуже добрий
І веселий ... (Леопольд)
2. Дорогий нам всім
Рідний отчий...(дім)

- А тепер давайте заглянемо в скарбничку народної мудрості
Добре братство краще багатства
Які люди - таке й життя буде.
Де згода панує-там і горе танцює.
Не чини і не бажай іншому того, чого не бажаєш собі.
Все добре переймай - а злого уникай.
Мир будує - війна руйнує.

- А ще я хочу, щоб ви сьогодні вивчили народну мирилку і ніколи між собою не сварилися.
Мир - миром,
Пироги з сиром,
Варенички в маслі
Ми дружечки красні - поцілуймося!

- А може ви якісь мирилки знаєте?
- Молодці, тож я надіюсь, що ви виростите всі хорошими людьми.
- То що ж ви зрозуміли з нашого заняття?

Діти
Хоч ми малі ще
Та в нас закон є і права.
І ми навік запам'ятали
Із декларації слова.
Всі діти вільні і всі рівні,
І треба всім нам дружно жити.
Тож ми ще змалечку вчимося
Всіх поважати і любить.

Пісня про дружбу.

Автор: 

Марикіна Ніна Степанівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...