Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Урок " Охорона води" 3 клас

0

Тема: Охорона води.
Мета: Формувати уявлення про значення води у природі, про цінність її для людини, шляхи забруднення і способи охорони. Закріплювати знання дітей про природу, шляхи охорони повітря і грунту, правила поведінки у природі. Розвивати увагу, мислення, спостережливість. Коригувати вимову. Виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання: таблиці, демонстраційний матеріал, фільтри, листки герані з рідинами (вода, олія, кислота) і розчинами; роздатковий матеріал.
Словник: охорона, економія води, фільтр, кремній.
Хід уроку.
І.Організаційний момент.
ІІ. Фенологічні спостереження.
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Яка сьогодні погода?
- Назвати ознаки осені.
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
- Що таке природа?
- Яка є природа?
- Що таке організми?
- Які властивості живих організмів?
- Як пов’язані організми між собою?
- Назвати правила поведінки у природі.
Робота в парах (підставити до червоних і зелених кружечків відповідні малюнки, щодо правильної поведінки у природі). - Що таке середовище існування?
- Чим ми дихаємо?
- Що забруднює повітря?
- Чим шкідливе брудне повітря?
- Як потрібно охороняти чистоту повітря?

Робота з картками (визначити, де чисте, а де брудне повітря).

- Як пов’язані живі організми з грунтом?
- Що є шкідливим для грунту?

ІV. Вивчення нового матеріалу.
1) Загадка: Відома здавна рідина, усяк її вживає.
Буває хмаркою вона, сніжинкою буває.
Бува як скло, крихка, тверда, звичайно це…(вода).
- До якої природи належить вода?
- Пригадайте, які ви вчили водойми?
- Які є прісні водойми?
- Які є морські водойми?
- Яка вода у морських і прісних водоймах?
- Яку воду можна пити?
2) Розповідь про значення води для живих організмів.
Вода потрібна всім живим організмам: людям, рослинам, тваринам. Без води не було б життя на землі. Вода є у повітрі, у грунті, у горах. Вода є в організмі людей, рослин і тварин. Якщо організм людини подітити на 3 частини, то 2 з них складаються з води. Без води людина не проживе і 5 днів. Щодня люди повинні пити по 2-3 л. води. Але прісної води на Землі дуже мало. Давайте розглянемо що забруднює воду. (Шкідливі речовини з фабрик і заводів; сміття, нафта, що витікає з кораблів; миття машин у річках; брудна вода з труб)

- Чи можна пити брудну воду?
- Як потрібно охороняти чистоту води? (ставити фільтри, не засмічувати водойми, на берегах річок садити рослини)

Фізкультхвилинка

3) Розповідь про очищення води в домашніх умовах.

1. Ставити фільтри.
2.Очищення води кремнієм. Кремній зцілює від 100 хвороб. Очищена кремнієм вода дуже смачна і довго не псується.
3.Очищення води сріблом. Якщо срібну ложку занурити на ніч у воду, то зранку вода очиститься як у фільтрі.
4.Очищення листям горобини. Якщо 10-15 листочків горобини покласти в 1-3-літрову банку з водою, то через 2 години вода стане чистою. Мисливці здавна так очищали навіть болотну воду.
5.Очищення активованим вугіллям. Якщо взяти 5 таблеток в марлю і опустити на ніч у воду, то зранку вода буде очищена.
6.Заморожувати воду.
7.Відстоювати воду.
8.Кип’ятити воду.

4) Дослід з листочками герані (3 листочки герані тиждень стояли у склянках з водою, олією і кислотою. Порівняти які стали листочки)

5) Робота з прислів’ями.
Ми повинні пам’ятати, що воду потрібно економити, тобто, щоб вода дурно не витікала. Якщо з крана постійно буде капати вода, то за місяць набереться 40 великих відер води.

Прислів’я
1. Закрути міцніше кран, щоб не витік океан.
2. Річка – колиска життя.

V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Гра «Вчимося любити природу». (визначити в яких випадках люди люблять природу).

А) люди садять дерева біля річки +
Б) хлопчик кинув сміття у воду –
В) на заводі поставили фільтри +
Г) водій миє машину біля річки –
Д) мама закрутила кран з водою +
2. Робота з роздатковим матеріалом (позначити де чиста, де брудна вода).

3.Придумати речення із словами: вода, кран, фільтр, рослини, природа, сміття.

4. «Що зайве?»

VI. Підсумок уроку.
Метод Рефлексія.
- Чи досягли ми того, чого очікували?
- Уявіть собі, що ви зустріли людину, яка кинула сміття у воду. Що ви їй розповісте?

Автор: 

Тищук Л З

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...