Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


«Ми малята, вправні дошкільнята!» Розвивальне заняття для дітей старшого дошкільного віку

0

Мета: розвиток логічного мислення; вміння переключати, розподіляти увагу; формування вміння дітей класифікувати предмети; розвивати зорову пам’ять, дрібну моторику рук; сприяти розвитку комунікативних навичок дітей, навичок спілкування з ровесниками.
Обладнання: картки з малюнками, олівці, м’яч.
Хід заняття:
Вітання «Передай усмішку».
Діти стоять в колі з м’ячем в руках, повертаються один до одного по черзі, передають м’яч, говорять один одному компліменти і посміхаються.
2. Вправа «Знайди спільне».
Дітям надаються картки з зображеними різними малюнками, їх потрібно класифікувати по групах та назвати узагальнюючим словом (дикі тварини, домашні тварини, одяг, взуття).
3.Вправа «Вправні пальчики».
Діти з’ясовують, хто на чому подорожує, повторюють узагальнююче слово «транспорт», обводять малюнки по крапках, а розфарбовують той вид транспорту, що їм найбільше сподобався.
4. Гра «Потренуємо язичок».
Вивчення cкоромовки: Бурі бобри брід перебрели,
Забули бобри забрати торби.
5. Гра «Замри».
Діти танцюють під музику. Коли музика замовкає, діти завмирають в позі, на якій закінчилася музика. Вибуває з гри учасник, який пошевелився на протязі 1-2хв.
6. Вправа «Щозайве»
У кожній групі показати зайвий предмет і пояснити, чому він зайвий.
7. Вправа «Зоряне небо»
Діти «прикрашають» зоряне небо символами: кожній цифрі від 1 до 10 належить відповідна позначка. Дітям потрібно під цифрами написати відповідні позначки. В ході вправи повторити цифри, назвати сусідів цифр, з’ясувати яке число більше чи менше і на скільки.
Підведення підсумків.
Ритуал прощання. Вправа «Комплімент».
Діти стоять в колі, тримаються за руки і прощаючись, говорять один одному компліменти по роботі на сьогоднішньому занятті.

Автор: 

Оцик Любов Антонівна, практичний психолог НВК "ДНЗ-ЗОШ Іст.№2"

Отримати сертифікат

Користувацький вхід