Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Основні вимоги до корсетних виробів бюстгальтерної групи

0

Анотація
Пропонований посібник містить відомості про історію виникнення та трасформацію жіночих білизняних виробів, основні вимоги добілизняних виробів, форми бюсгальтерів, аналіз історично сформованих еталонів краси жіночих грудей, кваліфікацію антропометричних ознак форми, вимоги до розкрою. Також посібник містить інформацію про обладнання для обробки бюстгальтерів, кінцеву обробку та оцінку якості, тестові завдання до вказаних тем та запитання для самоперевірки

Основні вимоги до корсетних виробів бюстгальтерної групи
Корсетні вироби, як і будь-який вид одягу створюються для задоволення потреб споживача і повинні відповідати загальним вимогам щодо якості одягу та конкретним вимогам відповідно асортименту та виду одягу. На рис. 1.11, у вигляді схеми, представлено загальні вимоги до усіх, в тому числі і корсетних, виробів.

0 рівень вимоги

1 рівень споживчі техніко-економічні

2 рівень соціальні стандартизації та уніфікації
Функціональні технологічності
естетичні економічні
ергономічні
експлуатаційні

Рис. 1.11 – Загальні вимоги до корсетних виробів

На основі 2 рівня вимог формуються вимоги щодо конкретного виду та асортименту одягу.
Споживчі вимоги – це вимоги, які визначають безпосередню суспільну та індивідуальну цінність для споживача. Вони характеризуються п’ятьма класами показників:
1. Соціальні – визначають суспільну необхідність в одязі з даною цільовою функцією . Останнім часом на сторінках газет і журналів все частіше підіймається питання про необхідність і, одночасно, шкоду бюстгальтера. Досвідчені медики запевняють, що бюстгальтер необхідний кожній дівчині та жінці, оскільки в грудях немає м'язів, а зв'язки в цій частині тіла схожі на гумові бинти, які спочатку еластичні, але з часом легко розтягуються і врешті-решт слабшають і обвисають. Тому, для підтримки грудей, необхідним є правильно підібраний бюстгальтер . Бюстгальтер особливо необхідний під час вагітності, після пологів, при великих розмірах грудей (що спостерігається практично у всіх повних жінок). Під час занять спортом, для уникнення розтяжок, необхідно одягати спеціальний спортивний бюстгальтер, який надійно фіксує груди . Також бюстгальтер захищає груди від побутових травм: в скупченнях у міському транспорті, при виконанні домашніх та господарських робіт тощо [18].
2. Функціональні – встановлюють ступінь відповідності одягу призначенню, зовнішньому вигляду та психофізичним особливостям споживачів Основною функцією корсетних виробів є примусове надання певної форми тілу жінки з метою отримання певного силуету одягу. Сучасна промисловість випускає достатньо багато різних моделей бюстгальтера по формі та властивостям. Вибір тієї чи іншої моделі залежить від індивідуальних психофізичних особливостей кожного споживача, але правильний вибір забезпечує здоров'я та красу жінки. Бюстгальтер повинен підходити за розміром, бути зручним та не викликати відчуття дискомфорту. Під час вибору бюстгальтера слід враховувати загальні правила, щодо посадки та зовнішнього вигляду бюстгальтера:
- необхідно щоб молочна залоза повністю заповнювала об’єм чашки, а пояс не обмежував рух та дихання. Найбільш виступаючі точки грудей повинні знаходитися посередині між лінією плечей і лінією талії . Це забезпечує правильно визначений розмір та модель бюстгальтера. Стандартні розміри бюстгальтера, залежно від розміру грудей були розроблені компанією Maidenform у 1930-х роках.
Визначення розміру бюстгальтера виконують відповідно таблиці 1.1. ( Дивись В посібнику)

- повсякденний бюстгальтер повинен виконувати функцію коректування: трохи стягувати до центру широко посаджені груди, підводити низькі, підтримувати дуже важкі форми ;
- бюстгальтер не повинен підійматися ззаду, врізатися в тіло, а бретелі не повинні спадати з плечей;
- шви повинні бути плоскими, закритими, часто, з використанням підкладкових деталей, щоб захищати ніжні ділянки тіла від тертя. Вони не повинні колоти, терти та врізатися в тіло;
- під час вагітності, годування дитини і занять спортом необхідно носити спеціальну білизну .
3. Естетичні –визначають ступінь відповідності одягу загальним естетичним ідеалам, існуючому стильовому напрямку та моді . Корсетні вироби повинні бути композиційно грамотними та сучасними по формі, оздобленню, кольору та матеріалам . Фасон бюстгальтера повинен відповідати стилю одягу та ритму життя, викликаючи лише позитивні емоції. Сучасні бюстгальтери стають не просто білизною, а пікантним аксесуаром, який часто виконує еротичну функцію, і повинні бути у гардеробі сучасної жінки на різні випадки життя. Більшість сучасних моделей верхнього одягу створює вимоги щодо властивостей та вибору натільної білизни. Наприклад, в домашніх умовах варто носити м’який бюстгальтер з бавовняного матеріалу; під трикотажний виріб, який облягає фігуру, краще одягати безшовний бюстгальтер; під діловий костюм слід одягати жорсткий бюстгальтер з кісточками і поролоном, який добре підкреслює форми; на вечірку, залежно від фасону плаття, варто обирати бюстгальтер без бретелей або з силіконовими бретелями тощо . Існують загальні рекомендації по вибору моделей бюстгальтера відповідно призначенню верхнього одягу. Сучасні тенденції моди спрямовані на перетворення бюстгальтера з суто нижньої білизни у, частково, різнобарвний верхній одяг, наприклад, коли з-під ажурної або прозорої кофтини видніється привабливий бюстгальтер, з вирізу блузи або зав'язаної вузлом сорочки - мереживний або яскраво оздоблений бюстгальтер, до майок підбирають бюстгальтери з відповідними по стилю бретелями тощо .
4. Ергономічні – визначають ступінь відповідності одягу функціональним властивостям, його антропометричним характеристикам в статиці та динаміці, гігієнічність, зручність використання виробу в різних умовах. Конструкція корсетних виробів повинна бути пов'язана з індивідуальною будовою тіла та забезпечувати необхідну свободу рухів, допустимий тиск на тіло та зручність. В процесі експлуатації корсетні вироби повторюють складні людські рухи, в результаті чого деталі та шви підлягають механічним деформаціям (розтяг, згин, кручення тощо), які складають 1-11% . В зв’язку з цим тканини, що використовуються при виготовленні корсетних виробів, повинні бути стійкими на розрив, стійкими до багаторазового розтягу та володіти пружними властивостями. Для збільшення жорсткості окремих деталей (передня частина поясу, чашка), які повинні володіти більш стійкою формою, використовують підкладкові та прокладкові матеріали. Для забезпечення нормальної життєдіяльності людського організму корсетні вироби повинні володіти високими показниками гігроскопічності та повітропроникності, які у щільно прилеглому одязі також визначаються конструкцією та матеріалами . Основний матеріал у виробництві нижньої білизни - бавовна. Вона приємна на дотик, не подразнює шкіри, міцна та проста по догляду (можна прати при високих температурах). Проте легко мнеться та непластична. Цей недолік ліквідували шляхом додавання штучних та синтетичних волокон у бавовняну основу. Додавання віскози забезпечує більш високу швидкість вбирання вологи. Окрім цього, віскоза не створює статичної електрики. Якісний виріб повинен містити не більш 40% віскози, інакше він буде легко зминатись та рватись. Додавання лайкри забезпечує еластичність виробу. Синтетичні волокона (поліамід, поліестер) зменшують зминальність, але комфортний виріб повинен містити невеликий відсоток цих матеріалів, оскільки вони не гігроскопічні. Нові технології дають змогу отримувати з поліаміду та поліестеру мікрофібру - мікроволокна тонші за шовкову нитку. Така нитка подібно бавовні не вбирає вологу, а пропускає її через себе, і волога швидко випаровується. Крім цього, виріб не мнеться і добре тримає форму. Технологія отримання штучних волокон (модал, тактель, меріл), що містять 100% целюлози, виділених з деревної маси створює тканини, які відтворюють всі натуральні властивості бавовни, але не мнуться та значно еластичніші .
5. Експлуатаційні – визначають ступінь збереження якості одягу та його надійність . Бюстгальтер може негативно вплинути на здоров’я жінки, якщо носити його більше 12 годин на добу, а також спати у ньому. Варто уникати носіння бюстгальтера без бретелей, оскільки вага грудей розподіляється на боки і здавлює пахвові лімфатичні вузли. В результаті експлуатації бюстгальтера на шкірі не повинно залишатися слідів від бретелей, застібки, кісточок, поясу, оскільки тісний бюстгальтер травмує груди, а застій крові може з часом привести до різних неприємностей: від малої кількості молока до серйозних захворювань грудей . Корсетні вироби піддаються частому пранню, тому тканини, з яких вони виготовлені повинні володіти стійким забарвленням до дії прання та поту, добре відпиратися та володіти низькими показниками зсідання. Кожний якісний бюстгальтер містить перелік рекомендацій по догляду. Існують також загальні правила по догляду: прати бюстгальтери варто вручну або у пральній машині у спеціальному мішечку і лише на делікатній програмі. Необхідно використовувати пральні порошки для делікатного прання. Не можна замочувати бюстгальтер більш ніж на п'ять хвилин . Вироби з поліаміду рекомендується прати в теплій воді після кожного носіння. Один раз в місяць при частому носінні бюстгальтера рекомендується прання при температурі води 60°С. Вироби із поліестету білого і натурального кольорів можна прати у воді при температурі до 60°С. Найоптимальніша температура - 30°...40°С . У будь-якому випадку не можна сушити бюстгальтери на батареї або в автоматичній сушці - висока температура шкодить волокнам тканини. Бюстгальтери не варто прасувати. Рекомендується змінювати бюстгальтери кожні два-три дні .
Техніко-економічні вимоги – це вимоги, які визначають ступінь технічної досконалості конструкції, методів проектування та технології виготовлення, враховуючи затрати на виготовлення та збут виробу. Вони характеризуються трьома класами показників:
1. Стандартизації та уніфікації – визначають ступінь конструктивної та технологічної доцільності конструкції, що проектується. На усіх сучасних перспективних підприємствах, що спеціалізуються по виготовленню білизняних виробів, розроблено достатню кількість типових конструкцій по кожному виду виробів. Уніфікація деталей уподібнює технологічну обробку без втрат в напрямку якості, зовнішнього вигляду та інтересів споживача. Також це дає змогу застосовувати засоби малої механізації та автоматизувати найбільш трудомісткі операції .
2. Технологічності – встановлюють ступінь прогресивності конструкції та технології, рівень механізації та автоматизації, трудомісткість та матеріалоємність виробу . Прогресивний напрямок в моделюванні та конструюванні нових моделей корсетних виробів на одній конструктивній основі дає змогу значно урізноманітнити їх асортимент, зменшуючи трудові затрати та цикл запуску нових моделей у виробництво .
3. Економічності – характеризують затрати на проектування, технологічну підготовку та промислове виробництво одягу та споживчі затрати на його експлуатацію . Для виготовлення бюстгальтера використовується ряд підкладкових та прокладкових матеріалів, а також фурнітури, які повинні бути у конкретній кольоровій гаммі. Це вимагає налагодження тісних економічних зв’язків з багатьма поставниками матеріалів різного призначення та фурнітури.
До техніко-економічних показників відносяться також технічні умови обробки корсетних виробів в масовому виробництві, які повинні чітко відповідати вимогам держстандартів та технічним умовам .
Отже, до корсетних виробів бюстгальтерної групи висувається ряд вимог, найважливішими серед яких є забезпечення зручності, комфорту та відповідності антропометричним ознакам споживача, тобто споживчі вимоги. Відповідність бюстгальтера поставленим вимогам визначається, перш за все, конструкцією та формою бюстгальтера.

Автор: 

Бачинська Юлія Людвигівна

Джерело: 

посібник для учнів ПТНЗ професії "кравець, закрійник швейних виробів"

Отримати сертифікат

Користувацький вхід